LYS Sonuçları Açıklandı! ÖSYM 2016 LYS Sonuçlarını Öğren!

LYS sonuçları açıklandı. Milyonlarca öğrenci ve ailesinin heyecanla beklediği LYS sonuçları ÖSYM’nin sitesinde yayınlandı. 2016 LYS sınav sonuçlarını haberimizde yer alan linke tıklayarak sorgulayabilirsiniz.

Darbe girişimi sebebi ile daha sonra açıklanacağı iddia edilirken milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği LYS sınav sonuçları bugün ÖSYM sonuç açıklama sistemi üzerinde erişime açıldı. Öğrenciler sınav sonuçlarını aşağıdaki linke tıklayarak kontrol edebilirler.


LYS sonuçları ile ilgili adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar LYS sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet adresinden, sms ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmünde olup YGS sonuçları da LYS sonrasında internetten duyurulacak olan sınav sonuç bilgilerinde de yer alacaktır.

LYS SONUÇLARINI BU LİNKTEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ!

LYS Sonuçları Açıklandı! ÖSYM 2016 LYS Sonuçlarını Öğren!

Lisans Yerleştirme Sınavı veya kısaca LYS, Türkiye ‘de yükseköğretime geçiş sisteminin ikinci aşaması olan sınavdır. Her yıl ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde 81 il merkezi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti başkenti Lefkoşa’da yapılır. Yükseköğretime Geçiş Sınavı ‘nda herhangi bir puan türünden 180 puan alan adaylar dilerlerse Lisans Yerleştirme Sınavları’na başvurabilirler. Yükseköğretime Geçiş Sınavı ‘nda bu barajı geçen adayların Lisans Yerleştirme Sınavı’na başvurmaları zorunlu değildir fakat LYS puan türleri ile öğrenci alan yükseköğretim programlarına girmek isteyen aday öğrencilerin bu sınava girmeleri gerekmektedir. Lisans Yerleştirme Sınavı toplamda 5 ayrı oturumda gerçekleştirilmektedir. Lisans Yerleştirme Sınavları genellikle haziran ayında yapılmaktadır. Fakat sınav tarihleri girilen yıllara göre değişmektedir. Aday öğrenciler istedikleri kadar oturuma girme haklarına sahiplerdir. Genellikle LYS ile alan bir bölüme yerleşmek için en az 2 LYS oturumuna girmek gerekmektedir. Aday öğrenciden her bir oturum için ayrı ayrı ücret talep edilmektedir. Bu ücret 2016 yılında 35 Türk Lirası olarak açıklanmıştır. Öğrenciler ortaöğretimde eğitim gördükleri alan dışındaki bir oturuma girerlerse bu durumda adayın puanı kırılmaz. Puan kırılma olayı sadece üst üste iki yıl sınava giren adayların girdiği ikinci sınavda uygulanır ve adayın OBP’si yarı yarıya düşürülür. Aday öğrencinin puanının kırılmasının sebebi bir önceki yıl bir bölüme yerleşmesi ile alakalı olup alan dışı tercih ile bir alakası yoktur. Lisans Yerleştirme Sınavı’na dair başvurular ve sonuçlar ÖSYM AİS ‘ten duyurulmaktadır.

Lys Sonuçları Açıklandı! Ösym 2016 Lys Sonuçlarını Öğren! Özet Bilgiler

  • ÖSYM 2016 LYS Sonuçları (YGS ve Yerleştirme Puanları Dahil)18.07. 2016 .  şifrenizin hiç kimse ile paylaşılmaması ve ÖSYM dışındaki sitelere girilmemesi gerekmektedir.
  • Ösym sonuç açıklama sistemi. Sonuç Yılını Seçiniz.  TÜMÜ ALES ALS DGS Diğer Sınavlar JANDARMA KPDS KPSS LES LYS ÖSS ÖSYS TUS ÜDS YDS.
  • (TIKLA ÖĞREN ). Günün en çok merak edilen konuları arasında LYS yer alıyor.  ve LYS sonuçları ile ilgili dün akşam (18 Temmuz 2016 ) ÖSYM tarafından açıklama yapıldı.
  • LYS sınav sonuçları dün ÖSYM 'nin resmi internet sitesi üzerinden açıklandı .  Başlığı GörBaşlığı GizleLYS sonuçları 2016 açıklandı ( ÖSYM LYS sınav sonuçlarını öğren ).
  • 2016 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak ? ÖSYM tarafından düzenlenen Lisans yerleştirme sınavları maratonu sona erdi. Şimdi adaylar 2016 LYS sonuçları YGS.
  • 2016 LYS sonuçları açıklandı . Merakla beklenen LYS sınav sonuçları ÖSYM sitesinden açıklanmaktadır. İşte 2016 LYS sonuçları öğrenme ekranı.
  • (TIKLA LYS SONUCU ÖĞREN ) LYS için sonuç günü bugün!  © 2016 Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.
  • ÖSYM 2016 sınav takvimine göre, 18 Haziran'da başlayıp 26 Haziran'da sona eren LYS sonuçlarının bugün yani 18 Temmuz pazartesi günü saat 18:00'de açıklandı .
  • ÖSYM , 2016 LYS sonuçları sonuc . osym .gov.tr adresinden açıkladı .  Sonuç sayfası ekrana geldiğinden sonra ÖSYM bu sefer yeni yerleştirme sonuçlarını açıklayacak .
  • LYS sonuçları açıklandı . .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir