Lenovo Recovery Nasıl Yapılır?

Netbook ve Notebook kullanıcıların birçoğu genelde recovery özelliğini kullanıyor. Bu yazımızda Lenovo Recovery nasıl yapılacağını anlatacağız. Lenovo Notebook ve Netbooklarınızda recovery özelliğini kullanmak istiyorsanız öncelikle bilmeniz gereken bazı husular var. İlk bilmeniz gereken; bilgisayarınızda ki işletim sisteminin orjinal olması gerekmektedir. Çünkü firmalar orjinal sistemin kurulu olduğu hard diske kurulum dosyalarının bulunduğu gizli bir recovery alanı açmışlardır. İkinci olarak, bu harddisk içinde bulunan recovery alanının bozulmamış olması gerekiyor ve daha öncesinde DVD ya USB ile fomat atılmamış olması şark. Peki Recovery yapabilmek için neler gerekli? Lenovo Recovery nasıl yapılır? Doğru bir Recovery için bilinmesi gerekenler nelerdir? sorularının cevaplarını bu yazımızda ve anlatımımızda bulabilirsiniz.

İşte Lenovo marka Notebook ve Netbook’larda recovery yapımı..

Adım 1

Adım 2


Açılış ekranında Lenovo logosu geldiğinde F11 ya da Lenovo Care tuşuna basılır.

Adım 3


Gelen ekranda bir süre beklendikten sonra “Continue” sekmesi tıklanarak, çıkan menüde “Restore your system” sekmesi seçilir.

Adım 4


Gelen ekranın alt bölümünde “Restore my hard drive to the original factor state” sekmesi tıklanır. Bu ekranda verilerinizin silineceğine dair onay bilgisi gelecektir. Evet sekmesi (Lütfen yedeklerinizi aldığınızdan emin olunuz) seçilerek recovery işlemine devam edebilirsiniz.

Adım 5


Gelen ekrandaki uyarı “I accept these terms and conditions” sekmesi seçilerek geçilir.

Adım 6


Restart yapıldıktan sonra gelecek olan uyarıyı kabul edilmeyerek kuruluma devam edilecektir.Dosya kopyalama işlemleri tamamlandıktan sonra cihaz ilk aldığınız gündeki durumuna gelecektir.

Windows üzerindeki klavye ve ülke seçimleri yapılarak cihazınızı kullanabilirsiniz.

  • Lenovo OneKey Recovery 8 isimli programda nasıl yedek alınır.  sürümü ele alacağız ancak OneKey Recovery 7 için yapılan işlem yönergeleri de benzerlik göstermektedir.
  • Peki Recovery yapabilmek için neler gerekli? Lenovo Recovery nasıl yapılır ?  İşte Lenovo marka Notebook ve Netbook’larda recovery yapımı..
  • Ana sayfa Bilgisayar Lenovo Notebook Windows 10 Recovery Nasıl Yapılır ?  dolayı her zaman bilgisayarınızın recovery aracı ile yapmak daha mantıklı olacaktır.
  • Bunun yerine bilgisayarınız açılırken F11 tuşuna basmanız yeterlidir.Piyasada olan en basit recovery işlemi lenovo da demiştik.  Öncelikle yapacağımız işlem çok basit.
  • Bu noktada hangi ayarlar ile doğru bir şekilde Lenovo Recovery işlemini yapabiliriz daha detaylı olarak bakalım.
  • Ayni durumu bende yasiyorum lenovo s500 laptopta. Dvd falan verilmedi laptopla beraber.
  • onekey recovery kullanımı. Posted by admin on March 18, 2012. Lenovo Z560 ile formatsız  Aslında bu yazıyı yazma nedenim o. Kullanımı çok kolay programın nasıl olsa.
  • Kayıt Ol veya Giriş Yap .

Lenovo Recovery Windows 10
Lenovo Recovery Windows 7
Lenovo Recovery Partition
Lenovo Recovery Windows 8 Lenovo
Onekey Recovery Lenovo Windows 10
Lenovo Onekey Recovery
Touche Recovery Lenovo
Télécharger Lenovo Onekey Recovery

Lenovo | cdiscount.com Reklam · www.cdiscount.com/ lenovo Informatique, Premier arrivé, Premier servi. Achat sur Internet a prix discount de DVD et de produits …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir