Lenovo Dahili Mikrofon Çalışmıyorsa Bunları Yapın (Çözüldü)

Dahili mikrofon, bilgisayarınızı Windows 10’a yükselttikten sonra çalışmıyor ise bu yazıyı mutlaka okuyun!

Yöntem 1: Mikrofon devre dışı değildir ve varsayılan olarak ayarlanmış olduğundan emin olun… Görev çubuğu bildirim alanındaki Ses simgesini sağ tıklayın ve “Kayıt cihazları” bölümünü seçin.

2. Sağ boş bir alanı tıklayın ve “Göster bağlantısız cihazlar” ve “göster engelli cihazlar” ı seçin. Not: Her iki seçenek tüm kesilir ve engelli aygıtları görüntülemek için seçili olduğundan emin olun.

3. Sonra, “Mikrofon” seçin ve “Özellikler” seçeneğine tıklayın ve mikrofon etkin olduğundan emin olun. Not : “Mikrofon” simgesi yoksa, (1) emin olun 2. adımda seçenekleri (2) kaldırmak seçilir ve sürücüyü yeniden yükleyin.


4. Ayrıca, varsayılan olarak ayarlanır kullanıyorsanız mikrofon olmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz. Not : Şu varsayılan aygıt yeşil onay işareti ile gösterilir.
Bu adımlar sorunu çözmez ise ikinci yönteme geçin.

1. menüsünde arama kutusu ve Aygıt Yöneticisi masaüstüne yazın aygıt yöneticisi sol alt Başlat düğmesini tıklatın.

2. gidin, video ve oyun denetleyicileri Ses sağ Realtek High Definition Audio veya Conexant SmartAudio’da veya IDT Yüksek Tanımlı Ses tıklayın ve Kaldır seçin.

3. Git, Başlat düğmesi arama kutusuna Denetim Masası yazın ve ardından Programlar ve Özellikler tıklayın. uygulamalar listesinde, sonra yeniden Realtek / Conexant / IDT & Dolby ile ilgilidir şey kaldırmak.

4. Yeniden başlattıktan sonra, Lenovo Destek sitesine gidin http://support.lenovo.com yeni bir ses sürücüsünü indirmek için.

Not: Lenovo Destek Sitesi gidin ve sürücüyü indirmek için devam etmeden önce, ilk ürününüzü seçin. Yöntem 3 Hala sorunu çözmezse, Program Uyumluluk Sorun Giderici çalıştırmak için deneyebilirsiniz

Lenovo Uluslararası Çin merkezli bilişim teknoloji şirketi. Masaüstü Bilgisayar, Dizüstü Bilgisayar, El Bilgisayarı, Sunucu ve bilgisayar teknolojisi aksesuar ve donanımlarının üretimini yapmaktadır. Şirket, Legend Grup Ltd. ve Yeni Teknoloji Geliştirme A.Ş. adıyla Pekin’de Liu Chuanzi başkanlığında 11 mühendisten oluşan bir grup tarafından 1984 yılında kurulmuştur.

Lenovo, 1988 yılında Legend şirketi bünyesine dahil olmuştur. Lenovo’nun ana merkezi şu an için Çin Halk Cumhuriyeti Pekin ‘de yer almaktadır. Diğer yönetim ana iş merkezleri; ABD ve Singapur ‘dadır. Ayrıca Şanghay, Shenzhen, Xiamen, Chengdu ve Yamato’da araştırma merkezleri bulunmaktadır.

IBM ‘ in PC bölümünü satın almasıyla, 2004 yılında Çin’de pazar lideri oldu. 2005 yılında yaklaşık 1,75 milyar dolara IBM firmasının Bilgisayar bölümünü satın aldı. 2009 yılında HP, Dell ve Acer’ın ardından  %28,6 pazar payıyla dünyanın en büyük 4. bilgisayar üreticisi konumundaydı. 2010 yılında toplam hasılatı; 16.604 Milyar USD , net geliri ise 129 Milyon USD olmuştur.

IDC ve Gartner’ın yaptığı açıklama ile 2013 2.çeyrekte PC pazar payını %16,7′ ye çıkararak global pazar payında HP ‘yi geride bıraktı ve pazarın yeni lideri oldu.

Google’ın 2012 yılında 12.5 milyar dolara satın aldığı Motorola’yı, 2014 yılında 2.91 milyar dolar karşılığında Google’dan satın almıştır.

Lenovo kurumsal kampüsü Pekin, Çin

  • Ana Sayfa Teknoloji Lenovo Dahili Mikrofon Çalışmıyorsa Bunları Yapın ( Çözüldü ).  Not : “ Mikrofon ” simgesi yoksa, (1) emin olun 2.
  • Seçeneklerden “ses ayarları”na gelin ve mikrofon seçeneklerinden mikrofonu taktığınız sistem girişini seçin.  Eğer dönüyorsa sorun çözüldü demektir.
  • Bunlarla Giriş Yapın : Facebook Google+ Twitter DH Giriş  ForumBu Bölümde Ara. Lenovo G510 Mikrofon sorunu. 8 Cevap. 0 Favori.
  • “Düzeyler / Mikrofon ” göstergesini sağa çekerek sesi arttırabilirsiniz. Eğer mikrofon sesinizi arttırıyorsanız , mikrofon bası +20,0 dB veya yukarısına ayarlayın.
  • Kullandığım bilgisayar bir dizüstü. Dizüstünün kendi mikrofonu çalışıyor .  Daha sonra pencereden Mikrofon 'u seçin. Bu kısımda Mikrofon Desteğini açın.
  • kulaklık girişi var,ama bir mikrofon girişi yok.Şimdi kulaklıklı mikrofon alsamda 2 giriş  Lütfen yorum eklemek için giriş yapınız veya kayıt olunuz.  SORUN ÇÖZÜLDÜ .
  • merhabalar benim toshiba notebook var ve dahili camera ve mirofon var .kamera calısıyor ama mic   dahili mikrofon çalışmıyor . HPQ User. 09 08 2008, 05:09 | #1.
  • Arkadaşlar ilk önce kulaklığı takıyorum ve bu çıkıyor karşıma kulaklığa tıklayıp tamam dedim.
  • Ara bir test yapın . Skype' ın ücretsiz test arama sesi test etmek için en kolay yoludur bu bir mesaj kaydetmek isteyip istemediğinizi sorar ve o zaman bu senin duymak için çalış .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir