Kurtlar Vadisi’nin efsane 14 karakteri !

Türk televizyon tarihine damga vuran dizilerin başında hiç kuşkusuz Kurtlar Vadisi geliyor. Vadinin bu başarısında senaryo kadar oyuncu kadrosunun da önemi büyük. Öyle ki dizide ölen karakterleri bir araya toplamaya bugün hiçbir yapımın maddi gücü yetecek gibi değil. Peki Vadiden kimler geldi kimler geçti? Gelin birlikte göz atalım… İşte Kurtlar Vadisi’nin efsane 14 karakteri;

HALDUN BOYSAN

Dizinin ilk serisinde Tombalacı Mehmet karakterini canlandıran Boysan, 36 bölüm boyunca yapımın sembol yüzlerinden biriydi. 36. bölümde Süleyman Çakır karakteri tarafından beyzbol sopasıyla öldürüldü. Teknik ölümü Polat karakteri`nin kafasına silahla ateş etmesiyle gerçekleşti.

NİHAT NİKEREL

Diziye 3. bölümde Seyfo Dayı karakteriyle giren Nikerel, 63. bölümde Pala karakteri ve adamları tarafından öldürüldü. Nikerel diziden ayrıldıktan birkaç yıl sonra gerçek hayatta da hayatını kaybetti.

İPEK TENOLCAY

Kurtlar Vadisi`nin ilk serisinin tamamında yer alan Tenolcay`ın canlandırdığı Nesrin Çakır karakteri, Kurtlar Vadisi Pusu serisinde 108. bölümde ortaya çıkıp 173. bölümde trafik kazası sonucunda öldü.

GÜVEN HOKKA

Diziye 56. bölümde dahil olan Hokna, Nergiz Karahanlı karakterine hayat vermişti. Usta oyuncunun canlandırdığı karakter 88. bölümde doktoru tarafından suikastle öldürüldü.

ATİLLA OLGAÇ

Dizinin ilk serisinde 95 bölüm boyunca Kılıç karakterini canlandıran Olgaç, dizinin sembol yüzlerinden biriydi. Kılıç karakteri 95. bölümde Nizamettin tarafından öldürüldü.

İSMAİL İNCEKARA

Diziye 10. bölümde dahil olan İncekara, İplikçi Nedim karakterini canlandırmıştı. Arabası taranarak öldürülen Nedim karakterinin 89. bölümde yapımdaki varlığı sona erdi.

ZAFER ERGİN

Şu sıralarda “Rıza Baba” karakteriyle Arka Sokaklar dizisiyle özdeşleşen Ergin, Kurtlar Vadisi`nde Mehmet Karahanlı karakterine hayat vermişti. Karahanlı karakteri 74. bölümde Tapınakçıların ayini sırasında öldürüldü.

SÖNMEZ ATASOY

Kurtlar Vadisi`ne 61. bölümde katılan usta oyuncu Halil İbrahim Kapar yani bilinen adıyla Halo Dayı karakterini canlandırmıştı. İlk serinin ardından Kurtlar Vadisi Pusu`da, Halo karakteri kafası kesilerek öldürüldü.

İSTEMİ BETİL

2011 yılında kaybettiğimiz usta oyuncu dizinin ilk serisinde 95. bölüme kadar boy göstermişti. Canlandırdığı Laz Ziya karakteri hapishanede şişlenerek öldürüldü.

KENAN ÇOBAN

Kurtlar Vadisi`nin bir başka uzun soluklu karakteri olan Abdülhey`i canlandıran Çoban, diziye 30. bölümde katılmıştı. Gerçi ilk bölümde figüran olarak da yer alan Çoban`ın dizideki yolculuğu, ilk serinin ardından Kurtlar Vadisi Pusu`nun 229. bölümünde bomba patlatılmak suretiyle öldürüldü.

GÜRKAN UYGUN

Kurtlar Vadisi`nin en uzun soluklu karakterlerinden olan Memati Baş, 97 bölümlük ilk serinin ardından Kurtlar Vadisi Pusu serisinin 162. bölümünde Terörist Rıza karakteri tarafından kendi düğününde öldürüldü.

SELÇUK YÖNTEM

55 bölüm boyunca Kurtlar Vadisi`nde fırtınalar estiren Selçuk Yöntem`in canlandırdığı Aslan Akbey karakteri, Pala adlı karakter ve adamları tarafından öldürüldü. 

ÖZGÜ NAMAL

97 bölümlük performansıyla Kurtlar Vadisi`nin ilk serisine damga vuran Namal, Elif Eylül karakterini canlandırmıştı. Trafik kazası geçirip bacağı kesilen Elif, hastanede şoka girip öldü. 

OKTAY KAYNARCA

Dizide Süleyman Çakır karakterini canlandıran Kaynarca, sadece 45 bölüm süresince yapımda yer alabildi. Kendisinden bir bölüm sonra ölecek olan Halit adlı karakter tarafından vurularak öldürüldü. Çakır karakterinin ölmesi toplumda büyük yankılara sebep oldu, gazeteye ölüm ilanından cenaze törenine kadar garip sonuçlar ortaya çıkmıştı.

Kurtlar Vadisi Pusu, yapımcılığını Pana Film ‘in üstlendiği, daha önce 15 Ocak 2003 tarihinde yayına girip 97 bölüm sürmüş olan Kurtlar Vadisi dizisinin devamı niteliğindeki Türk , aksiyon , mafya ve derin devlet dizisi.

19 Nisan 2007’de Show TV ‘de yeniden gösterime farklı isimle giren Türk , aksiyon , mafya ve derin devlet dizisi olan Kurtlar Vadisi Pusu ilk 3 sezon boyunca aralıksız Show TV ‘de gösterilmiştir. Ancak 4. sezonda Star TV ‘ye transfer olmuş ve bir sezon yayınlandıktan sonra anlaşmasını bozarak 5. sezonda atv ‘ye transfer olmuştur. 6. sezonda TNT ‘ye geçti. TNT kanalının kapanması sebebiyle 7. ve 8. sezonda atv ‘de yayınlandı. 9. ve 10. sezon Kanal D ‘de yayınlandı. Tekrar bölümleri 360 ‘ta yayınlanmaktadır.

Dizi, serinin ilk dizisi olan Kurtlar Vadisi ‘nin 2.sezonu başladığından bugüne kadar her seferinde perşembe günü yayınlanmıştır. Kurtlar Vadisi Pusu’nun yayınlanacağı günden bahsedilirken “Kendi gününde, kendi saatinde.” tabiri kullanılır.

  • Gelin birlikte göz atalım… İşte Kurtlar Vadisi ’ nin efsane 14 karakteri   Teknik ölümü Polat karakteri ` nin kafasına silahla ateş etmesiyle gerçekleşti.
  • İşte ilk bölümündeki bu sahneyle birlikte dizide ölen efsane karakterler   barındıran Kurtlar Vadisi serileri, diziden ayrılan karakterleriyle bile göz dolduruyor.  14 / 85.
  • İşte ilk bölümündeki bu sahneyle birlikte dizide ölen efsane karakterler   13. Nergiz Karahanlı (Güven Hokna). 14 .
  • 12. 13. 14 . 15. 16.  ?cid=91743&rid=4369&p=15. Kurtlar Vadisi ' nin ölen efsane karakterleri .
  • ‘ Kurtlar Vadisi ’ nin efsane karakteri Süleyman Çakır’ı oynayan Oktay Kaynarca ekranlara dönüyor.  Eklenme: 03 Şubat 2015, 11: 14 . Bu haber 4.910 kez okundu.
  • 14 bölüm boy gösterdiği dizide 86. bölümde Tilki Andre Karakteri tarafından öldürüldü.  İlk serinin ardından Kurtlar Vadisi Pusu`da, Halo karakteri kafası kesilerek öldürüldü.
  • Çizeri karakterini sinemada beğendi mi?  ' Kurtlar Vadisi ' nin Karadenizli mafya babası ' Süleyman Çakır' ölerek diziye veda etmiş, gıyabında cenaze namazı kılınmıştı.

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir