Kredi Kartı Kullananlar Dikkat ! Kredi Borcundan Nasıl Kurtuluruz ?


Türkiye’ de son dönemlerde yapılan araştırmalara göre yaklaşık 1 Milyon 117 bin kişi borçlarından kaynaklı kanuni takibe alınmıştır. Bu durum Ekim ayları gibi düşüş yaşamış olsa dahi bankaların belirlediği yapılandırma durumu başka sıkıntılara neden olmaktadır. Türkiye de bu borcu ödeyen insanların bir çoğukurtulma yolları aramaktadır.

Bankalara borçlanan kişilerin bu durumun içinden çıkmak veya bu durumda kalmaması için bir çalışma düzenledik. Çalışmaya göre bu borçların meydana gelmesinin en büyük sebeplerinden birsi çağdaş hayata ayak uydurma çabası olduğuna kanaat getirdik. Sizlere bu konuda önerimiz öncelikle haftalık, aylık harcamalara dur demeli ve yapılan harcamaları bir köşeye haftalık olarak not tutmalısınız. Böylelikle haftalık yapılan harcamayı görerek bunu her hafta minimum seviyeye indirmeye çalışmalısınız. Bu şekilde yaptığınızda elinizde kalan para daha fazla olur ve bununla borçlarınızdan kurtulmak için borcunuz yoksa kredi çekmek yerine bunu biriktirerek ileride birşey sahibi olabilirsiniz.

Borcunuzu Yapılandırın!

Son dönemlerde yürürlüğe giren ve kredi, kredi kartı gibi borçların yapılandırılması borçların ödeme imkânını minimuma indirirken ödeme kolaylığıyla takip sürecine atlamamış olursunuz. Takip sürecine düşmemek ve kolay ödeme yapabilmek maksadı ile yürürlüğe girmiş yapılandırma sistemi artık 72 aya kadar uzamaktadır. Bu 72 ay yapılandırılan borçlar oldukça avantajlı ödeme imkânı sunarken bir yandan borcunuzu artırmaktadır. Fakat takip sürecine girmektense bu şekilde ödemekte fayda vardır.

İhtiyaç Kredisi Kullanmayı Deneyin!

Borcunuzu uzatmak ya da yapılandırma yaparak yükseltmek istemiyorsanız ihtiyaç kredisi kullanmayı denemelisiniz. Bu şekilde ihtiyaç kredisiyle kredi kartı borcunuzu ödeyebilir ve diğer tarafa minimum ödemeler ile kredi çekebilirsiniz. Başvurduğunuz krediyi kredi kampanyalarından faydalanarak düşük faiz oranlarıyla kredi kullanarak yalnızca ihtiyacınız kadar para temin etmeyi ihmal etmeyiniz.

Kredi Kartı Kullananlar Dikkat ! Kredi Borcundan Nasıl Kurtuluruz ?

Kredi kartı, bankaların ve bazı finansman kuruluşlarının müşterilerine verdiği, anlaşmalı POS cihazı bulunan alışveriş noktalarında ödeme amaçlı veya banka ATM ‘lerinden nakit avans çekmek amaçlı kullanılabilen, yapılan harcamaların aylık olarak bankaya tek seferde ya da taksitlerle ödenmek zorunda olunduğu, nakit paraya alternatif bir ödeme aracıdır.

Genel uygulamada dönemsel borç tutarının belirli bir oranı asgari ödeme tutarı olarak belirlenir. Müşteri en az bu tutar kadar ödeme yaptığında kalan borç tutarına banka tarafından belirlenmiş olan alışveriş veya nakit avans faizi aylık olarak işletilir.

Kredi kartı kullanarak alışveriş yapan bireyler alışveriş yaptığı mağazaya değil, kredi kart hizmeti almış olduğu bankaya borçlanmaktadır. Banka ve finans kuruluşları kredi kartı hesap kesimini müşteriye, otuz günlük bir süre içerisinde sunmaktadır. Ayrıca bu dönem boyunca kart ile yapılan harcamaları hesap bildirim cetveli ile kartı kullanan müşteriye bildirmektedir. Hesap bildirim cetveli gönderimi sonrası, müşteriye tanınan ödeme süresi yaklaşık on gündür. Bu süre sonunda ödenmeyen kredi kartı borcu için banka ya da finans kuruluşu günlük olarak gecikme faizi uygulaması başlatır.

Kayıt dışı ekonomiden kayıtlı ekonomiye geçişi hızlandıran çok önemli bir araç olmakla birlikte, vadesinde ödenmeyen borçlara faiz yükü binmesi ve üstüne faiz tutarının %15’i kadar Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu ve %5 Banka Sigorta Muameleleri Vergisi eklenmesi kredi kartı borcunun çığ gibi büyümesine yol açabilmektedir.

Türkiye’de kredi kartlarına dair her türlü faaliyet BDDK tarafından denetlenmektedir. Türkiye’deki tüm bankalar ve finans kuruluşları tarafından sunulan kartların faiz oranları ve faiz hesaplama yöntemleri BDDK resmi web adresinde güncel olarak yayınlanmaktadır.

kredi kartı borcu kapatma yöntemleri, kredi borcu olanlara müjde 2015, kredi kartı borcundan kurtulma yolları, kredi kartı borcumu nasıl taksitlendirebilirim, bankalardan kurtulmanın yolları, banka borcundan nasıl kurtulurum, banka borcundan kurtulmanın yolları, bataktan nasıl çıkılır

Kredi Kartı Kullananlar Dikkat ! Kredi Borcundan Nasıl Kurtuluruz ? Özet Bilgiler

 • Cepteteb Şubesiz Bankacılık TEB CEPTETEB Avantajlı Kredi Kartı
 • Bir kere borç oluştuktan sonra da artık bu borçtan kurtulmak çok kolay değildir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kredi kartı borcunun nasıl oluştuğunu irdelemektir.
 • Kredi Kartı Borcundan Kurtulmak İsteyenlere 3 Öneri. Sürekli borçlarınızdan en kısa sürede kurtulmanız gerektiğini dile getiriyoruz. Neden?
 • Kredi kartı borçlarını ödemekte ve yönetmekte zorlananlar, 7 basit adımda borçlarından kurtulabilir .  1. İhtiyaç kredisi kullanın : İşe önce borçları kapatmakla başlamak gerek!
 • Kredi kartı borcundan kurtulmak için yapmanız gerekenler bu makalede adım adım anlatılmıştır.  2Daha düşük bir faiz oranı kullanmayı talep edin.
 • Bugünlerde herkesin birbirine sorduğu ortak soru bu olsa gerek: Kredi kartı borcundan nasıl kurtulurum ?  Aslında en iyisi kredi kartını dengeli kullanmak .
 • İşte kredi kartı kullanmanın püf noktaları ve bataktan kurtulmanın reçetesi  Ya da sırayla tüm kartlarının borcunu kapatmaları. Bu nasıl olacak, birkaç alternatif sunacağım.
 • Peki kredi kartı borçlarından nasıl kurtulabiliriz ?  BİST isim ve logosu "koruma marka belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz , iktibas edilemez, değiştirilemez.
 • Hesapkurdu, kredi kartı kullanırken dikkat etmeniz gerekenleri 5 ana maddede topladı.  Bu borçtan kurtulmanın yolu yok mu?
 • Kart borcundan nasıl kurtulurum . Bankalar özellikle asgari tutarını ödeyerek sürekli kredi kartından alışveriş yapanları, nakit çekenleri çok severler.
 • Kredi ve kredi kartı borcundan en az hasarla kurtulmak için izlenmesi gereken yollar konusunda çok farklı çözüm yolları önerilebilmekte..  Konut kredisine dikkat .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir