Kore Dizilerinden Uyarlanan 10 Türk Dizisi

Kore dizilerinden uyarlanan Türk dizileri son dönemde çok revaçta. Hangi Türk dizisi hangi Kore dizisinden uyarlanmış merak ediyorsanız, haberimizde sizler için bazı popüler Türk dizileri ve hangi Kore dizilerinden çevrildiklerini bulacaksınız.

Kiraz Mevsimi


Kiraz Mevsimi; Orjinal Kore versiyonu A Gentleman’s Dignity olan dizinin konusu “Liseden beri çok yakın arkadaş olan ve şimdilerde 40’lı yaşlarında olan genç adamların hikayesi anlatılıyor. Yaşam zorluğuna aşk, iş, arkadaşlıkta eklenince bu durumla nasıl başa çıkacaklarını, arkadaşlıklarının bundan nasıl etkilendiğini dizide görüyoruz.”

Adını Feriha Koydum: Emirin Yolu


Emir’in Yolu; Orjinali The Man from Nowhere olan 2010 yapımlı Kore dizisinin konusu “Eski bir polis olan Tae-Shik, küçük bir kıza yardım etme kararı alarak herkesten ayrı yaşadığı hayatını geride bırakır. Küçük kız organ mafyasının eline düşürülmüş ve annesi de onlara hizmet eden birisidir. Mafya liderleriyle bir anlaşma yapar fakat diğer taraftaki çete liderlerinin istekleri farklıdır.. Her şeyi göze alarak kızın yaşamasını sağlamaya çalışacak olan Tae-shik, büyük bir mücadelenin içine girecektir…”

Beni Affet


Beni Affet; Orjinali 2009 yapımı Güney Kore dizisiTemptation of on Angel olan dizinin konusu: Joo Ah-ran çocukken ailesinin ölümünü kendi gözleriyle izlemek zorunda kalmış küçük bir kızdır. Babasını ve annesini bir fabrika kazasında kaybetmiştir. Ailesinin ölümünün ardından sokakta kız kardeşi ile birlikte kalan Ah-ran, ailesinin ölümünden sorumlu tuttuğu kişiden intikam almaya o gün yemin eder. Yıllar geçer Ah-ran büyür ve düşmanının ailesine gelin olarak girer… Bundan sonraki amacı aileyi parçalamak ve tüm mallarını ellerinden almaktır…

Bir Aşk Hikayesi


Bir Aşk Hikayesi; Orjinali I’m Sorry, I love You olan dizinin konusu:Dört ana karakterin birbirleriyle olan yaşantısından bahseden bir öykü. Annesini kaybeden bir adam, patronuna aşık olan bir kız, annesine bağlı olan bir star ve neler olduğunun farkında olmayan bir anne. Bu karakterlerin birbirleriyle olan ilişkisini anlatan bir dizi.

Kocamın Ailesi


Kocamın Ailesi; Orjinal Kore versiyonu 2012 yapımlı My Husband Got a Family dizinin konusu: Bir dizi yönetmeni olan Cha Yoon Hee ile bir cerrah olan Bang Gwi Nam’ın evlenmelerinden sonra başlarına gelenlerin hikayesini anlatıyor. İşler Yoon Hee’nin mantıksız kayın validesi Uhm Chung Ae ile tanışmasıyla daha da karmaşıklaşır.

Aşk Ekmek Hayaller


Aşk Ekmek ve Hayaller; orjinali Bread Love and Dreams dizisinin konusu: Kim Tak Goo , Samhwa Şirketi’nin başkanı Goo In Jong’ın oğludur ve fırın sektöründe bir efsane olmak istemektedir. Babası yetenekli olduğu için onu varisi ilan eder fakat Goo In Jong ın ailesi gayrimeşru oğul olduğu için Kim Tak Goo yu kabul etmezler. Buna rağmen kararlılığı onu fırın sektöründe bir numara olmak için sıfırdan bir başlangıç yapmasını sağlar.

Günahkar


Günahkar; orjinali Nice Guy. Sevdiği kadın tarafından ihanete uğrayan bir adamın, intikam için hafızasını kaybetmiş bir kadını kullanmasını konu alıyor…

Güneşi Beklerken


Güneşi Beklerken; orjinali Boys Over Flowers olan dizinin konusu: Geum Jan-di fakir bir aileden gelmektedir. Bir gün yaptığı bir kahramanlıktan dolayı Seul’un en iyi kolejinde burslu okumaya hak kazanır. Ancak okulun ilk günü zengin öğrenciler tarafından aşağılanır ve ezilir. En başta da Goo Jun-pyo…

Okulun sahibinin oğlu olan Goo Jun-pyo’dan herkes korkmakta ve ona saygı duymaktadır. Okulda ders gördüğü sınıfı kendisine özel, okul üniforması zorunluluğundan muaf ve ders saatleri konusunda serbesttir. Ailesi tarafından yeteri ilgi görmeyen Jun-pyo zamanla eziyet edip aşağıladığı Jan-di’ye aşık olur. Ancak Jan-di kendisinden nefret etmekle beraber Jun-pyo’nun en yakın arkadaşı Yoon ji-hoo’ya aşık olmuştur.

Geum Jan-di, hem bu okulu bitirip gelecek kurma hayalini gerçekleştirecek, hem okulda maruz kaldığı aşağılanmaya rağmen direnecek, ve hiç ummadığı bir aşk üçgeni içerisinde kaybolacaktır.

Osmanlı Tokadı

 

Osmanlı Tokadı; orjinali Rooftop Prince olan dizinin konusu: Prens Lee Gak’ın zamanda yolculuk ederek (Joseon döneminden günümüz Seol’una yani yaklaşık 300 yıl sonraya) günümüze dönmesini ve Joseon dönemindeyken kaybetti aşkı Park Ha’yı aramasını anlatıyor. Acaba onu bulmakta başarılı olabilecek mi ?

Elin Oğlu

 

Elin Oğlu; orjinali Abnormal-Summit olarak bilinen Güney Kore’de yayınlanan bir talk show programının Türkiye versiyonudur.

Kore Dizilerinden Uyarlanan 10 Türk Dizisi

Kore Dizilerinden Uyarlanan 10 Türk Dizisi Özet Bilgiler

  • Kore Dizilerinden Uyarlanan Türk Dizileri . Korelilerden alıp fütursuzca kendimize uyarladığımız diziciklerimiz   16 Ağu 07: 10 Yanıtla Beğen (0) Şikayet Et.
  • Güney Kore Okulları Hakkında Duymadığınız 10 Bilgi Duration: 11:49.  gelmiş geçmiş en saçma türk dizisi sahnesi (The Best Silly Turkish Series Scene) Duration: 0:58.
  • hep çok konuşulan Doom'un 2016 versiyonunda bulunan 10 gizli yumurtayı sizler için derledik.  Favorilerime Ekle Listeme Ekle. Kore Dizilerinden Uyarlanmış 10 Türk Dizisi .
  • Haftada iki bölüm yayınlanıyor ve ortalama bir dizi 10 haftada bitiyor.  da bunu farketmiş olacak ki son yıllarda birçok Kore dizisini Türk dizilerine uyarlamaya başladılar.
  • Ana Sayfa Magazin Kore Dizilerinden Uyarlanan 10 Türk Dizisi .  eklenince bu durumla nasıl başa çıkacaklarını, arkadaşlıklarının bundan nasıl etkilendiğini dizide görüyoruz.
  • Ana Sayfa > DİZİ HABER > Kore dizilerinden uyarlanan 10 Türk dizisi .  Kore uyarlaması olduğuna şaşırtacağınız Türk dizileri .
  • Hepinizin bildiği üzere yıllardır Türk dizileri Kore dizilerinden uyarlanıyor .  10 bölüm süren dizinin 11.bölüm fragmanı çıkmasına rağmen kendisi çıkmadan yayından kaldırıldı.
  • 10 . Kiraz Mevsimi Kiraz Mevsimi: Orjinal Kore   Diğer şeyler hakkında kıyaslama ve yorum yapamadım çünkü türk dizisi izleyecek vaktim zamanım pek fazla olmuyor.
  • 10 . Kiraz Mevsimi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir