Konut Alacakların dikkatine!

Konut alımında devlet desteğinin şartları belli oldu. Kendi evi olmayanlara devletin vereceği desteğin kriterleri resmi gazetede yayınlandı.

Resmi Gazete’de yer alan konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararına göre, konut hesabı bankaların yurt içi şubelerinde TL cinsinden mevduat veya katılım fonu hesabı olarak açılabilecek.

Hesap açılışında ilk şart, banka ile katılımcı arasında sözleşme yapılması, birden fazla konut hesabı açılamayacak ve hesaplar başka bir bankaya taşınamayacak.

18 yaşında küçüklere ebeveynleri tarafından konut hesabı açılabilecek. Hesaba bir kereye özel olmak üzere açılış tarihinde üst sınırı aşan bir tutar yatırılabilecek. Bu tutar 30,000 TL’yi geçemeyecek.

Konut hesabına aylık veya üç aylık olarak düzenli ödeme yapılacak. Ödemelere ilişkin alt sınır 250 TL, üst sınırsa 2,500 TL olacak.

DEVLET KATKISI NE OLACAK?

Kat mülkiyeti ve yapı kullanma izin belgesi bulunan konutlar, konut nitelikli yapı kullanma izni belgesi olan müstakil taşınmazlar devlet katkısına konu olabilecek. Devre mülklere devlet katkısı ödenmeyecek.

Devlet katkısının hesaplanmasında konut edinim tarihindeki birikim esas alınacak. Katkı tutarı, bu tarihteki birikimin yüzde 20’sini ve azami 15,000 TL’yi geçemeyecek.
Katılımcının eşinden ve birinci derece kan hısımlarından satın aldığı konutlara devlet katkısı ödenmeyecek.

Vikipedi, kullanıcıları tarafından ortaklaşa olarak birçok dilde hazırlanan, özgür, bağımsız, ücretsiz, reklamsız, kâr amacı gütmeyen bir internet ansiklopedisi . MediaWiki yazılımı kullanılarak hazırlanmaktadır. Sürekli eklemeler ve değişiklikler yapıldığı için hiçbir zaman tamamlanmayacağı varsayılmaktadır.

Kurucularından, Jimmy Wales Vikipedi’yi, “Dünya üzerindeki her insana kendi dilinde, en üst kalitede, bedava bir ansiklopedi oluşturma ve dağıtma uğraşısı” olarak tanımlamaktadır.

Vikipedi sözcüğü, viki ve pedi kelimelerinin birleşiminden oluşur. “Viki”, Hawaii dili ‘ndeki “wiki wiki” sözcüğünden türetilmiştir. “Pedi” ise, Antik Yunan Medeniyeti’nde “kapsamlı kültürel eğitim sistemi” anlamına gelen paideia kelimesinden gelmektedir.

  • yapılan yerlerde ve lüks konut bölgelerinde konut satış ve kira fiyatları düşüşe geçti.  sıradaki haber: {$ nextTitle $}. Konut alacakların dikkatine ! Ev fiyatları düşüşe geçti.
  • Konut Alacakların Dikkatine ! Bilginiz olsun Senetle konut alımına dikkat .
  • Bu tutar 30,000 TL’yi geçemeyecek. Konut hesabına aylık veya üç aylık olarak düzenli ödeme yapılacak. Ödemelere ilişkin alt sınır 250 TL, üst sınırsa 2,500 TL olacak.
  • Konut Alacakların Dikkatine ! Uzmanlar, konut almayı düşünenleri uyardı.
  • Yılmaz Çetin: İnsanlar bu bölgede kaliteli ve lüks konut sahibi olmak istiyorlar.  Konut satın alırken birçok şeye bakarız ama deprem güvenliği en son dikkat ettiğimiz konudur.
  • inşaat çalışmaları yapılan yerlerde ve lüks konut bölgelerinde konut satış ve kira fiyatları düşüşe geçti.  Çelik konut pazarında arz talep dengesinin bozulduğuna dikkat çekti.
  • Konut kredisi alacaklar dikkat ! Evinizi kredi ile alırken yüzde 1.8 veya 18 KDV ödüyorsunuz. Eğer kredinizi ödeyemezseniz banka eve el koyup açık artırma ile satıyor.
  • Gcm FOREX. Yeni konut alacakların dikkatine .  Genel olarak kabul gören süreler ise işyerleri için 14 16 yıl, konutlar için ise 17 20 yıldır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir