Koç’tan Yeni Girişim, Osmanlı Ev Sanatı Haremlique

Konu iş dünyası ve sanat olunca ilk akla gelen belkide Koç ailesidir. İş dünyasında saygın bir yere sahip olan Koç gurubu, sanata verdiği katkıylada her zaman adından övgüyle söz ettirmeyi başarmıştır. Koç ailesinin gelini, Mustafa Koç’un eşi Caroline Koç ise sanatı girişimciliğe dönüştürerek Banu Yentür ile birlikte tekstile farklı bir boyut kazandırdı. Haremlique markasıyla piyasaya çıkan lüks tekstil ürünleri kısa zamanda sınırları aşarak adını dünyaya duyurmayı başardı. Osmanlı motifleri ve yatak odası, banyo gibi özel yerler için üretilen bir ürüne Haremlique yani harem adının verilmesi ise farklı bir yatırım zekası olsa gerek. Bizde sizler için adını kısa sürede dünyaya duyuran Haremlique markasını araştırdık.

Kuruluş Hikayesi

Tekstilci bir ailede gelen Caroline Koç, yola Türkiye’deki tekstili keşfederek çıkıyor. Böyle bir madenden en kaliteli ürünleri üst tabakaya sunmayı hedefleyen Caroline Koç ve Banu Yentür Haremlique markasını kuruyor. Markanın amacı hiç şüphesiz maddi kazanç olsada, Türk tekstilinin dünyaya tanıtmakta diğer bir gayesi. Caroline Koç ve Banu Yentür’ün amacı Türkiye dışında 3 şubesi bulunan Haremlique markasını dünyanın her yerine yaymak.

Haremlique’de Satılan Ürünler

Keten ve yüzde yüz pamuktan üretilen ürünler nevresim, çarsaf ve havlu gibi tekstil ürünleri ayrıca kolalı özel bir ütü suyu, sabun ve mumlar; diğer ürünler.

Haremlique Şubeleri

İSTANBUL

Zorlu Center Koru Sokak No:2/194 Beşiktaş 34340 İstanbul, Turkey
İletişim Numarası : +9 0 212 236 38 43

BODRUM

Palmarina I-100 Çökertme Mevkii Yalıkavak 48990 Bodrum, Turkey
İletişim Numarası : +9 0 252 385 59 01

ANKARA

Panora AVM Oran Mah. Turan Güneş Bulvarı 182-156-157 Oran 06450 Ankara, Turkey
İletişim Numarası : +9 0 312 491 93 11

BEYRUT

948 Foch Street Beirut Central District – Beirut
İletişim Numarası : +961 198 67 90

RİYAD

Takhasusı Street, Olaya Riyadh – Saudi Arabia
İletişim Numarası : +966 188 05 364

KUVEYT

Kuwait Store Lilly Center
Shuwaikh Industrial Area Behind Al-Tilal Complex
İletişim Numarası : +965 557 26 333

Koç Holding, 1926 yılında Vehbi Koç tarafından kurulan holding Türkiye ‘nin ilk holdingidir ve en büyük özel kuruluşlarından birisidir. Holding merkez binası Üsküdar Nakkaştepe’dedir.

Koç Holding’in geçmişi kurucusu Vehbi Koç ‘un 1920’lerde Ankara’da ticarete atılmasına değin iner. Zamanla iş alanlarını genişleterek 1950 ‘lerde sanayi alanında çeşitli şirketler oluşturan Koç, gıda sektörünün ardından elektrikli ev aletleri ve otomotiv sektörlerine yöneldi. 1963 ‘te şirket sayısı 25’e ulaşan topluluk yeni bir örgütlenmeye giderek holding statüsünü benimsedi. Vehbi Koç , 1984 ‘te yönetim kurulu başkanlığını oğlu Rahmi Koç’a, Rahmi Koç da aynı görevi 2003 yılında oğlu Mustafa Koç ‘a bırakmıştır. 2009 yılında, Fortune dergisinin dünyanın en büyük 500 sanayi firması listesinde 172. sıradadır. İSO ‘nun 2006 yılında açıkladığı Türkiye ‘nin en büyük 500 şirketi listesinde, Koç Topluluğuna bağlı 5 şirket ilk 10’a girmeyi başarmıştır. Ekonomist dergisi tarafından yapılan Türkiye’nin en zengin aileleri araştırmasında Koç ailesi sahip olduğu serveti ile Türkiye’nin en zengin aileleri arasında 1.sırada yer almaktadır.

  • Ana Sayfa İş ve Kadın Koç ’ tan Yeni Girişim , Osmanlı Ev Sanatı Haremlique .  Konu iş dünyası ve sanat olunca ilk akla gelen belkide Koç ailesidir.
  • Ana Sayfa Ekonomi Koç ’ tan Yeni Girişim , Osmanlı Ev Sanatı Haremlique .  Konu iş dünyası ve sanat olunca ilk akla gelen belkide Koç ailesidir.
  • ' Haremlique ', İstanbul ve Lübnan'ın ardından, haremin gizemli büyüsünü New York'a taşıdı.
  • kurulan ' Haremlique ', Lübnan'dan sonra, ikinci yurt dışı mağazasını New York'ta açtı.  Sokak'taki mağazanın ev sahipliğini Caroline Koç , Mustafa Koç ve Banu Yentür yaptı.
  • ' Haremlique ' New York'ta. December 14, 2011 5:21 PM.  ev sahipliğini Caroline Koç , Mustafa Koç ve Banu Yentür yaptı.
  • Osmanlı 'ya kadar uzanan tarih, kültür ve sanat zenginliklerini ev tekstil ve sanat ürünlerine yansıtan ' Haremlique '  Caroline Koç , Mustafa Koç ve Banu Yentür yaptı.
  • Haber: Kavuk desenli logosu ile Türkiye'nin Osmanlı 'ya kadar uzanan tarih, kültür ve sanat zenginliklerini ev tekstil ve sanat ürünlerine yansıtan ' Haremlique ', haber, haberi, haberleri.
  • ' haremlıque ' New York'ta. 14 Aralık 2011 Çarşamba 12:47.
  • Mobilya, Dekorasyon, Mutfak, Banyo Ürünlerinde Uygun Fiyatlar Evidea' da.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir