Koç Holding’in Yeni Başkanı Belli Oldu

Koç Holding Yönetim kurulu başkanlığına kim getirildi?Cevabı merak edilen bu soru bugün yanıt buldu. Mustafa Koç’un hayatını kaybetmesinin ardından Koç Holding yönetim kurulu başkanlığı görevine Ömer Koç getirildi.


Yeni görevlendirme Koç Holding tarafından Kamuoyu Aydınlanma Platformu’na yapılan açıklamada ortaya çıktı. Holding, KAP’a bildirdiği açıklamada Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, Başkan Vekili olarak görev yapan Mehmet Ömer Koç’’un getirildiğini belirtti. Ömer Koç’tan boşalan Başkan Vekilliği’ne ise Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç seçildi.

Ömer Koç’tan ilk açıklama
2008 yılından beri Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilli olan Ömer M. Koç da bir açıklama yaptı.

“Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasında bu denli önemli bir paya sahip olan ve uluslararası arenada ülkemizi başarıyla temsil eden bir Topluluğun ve ailenin mensubu olmaktan onur duyuyorum. Sevgili ağabeyim ve Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa V. Koç’u çok erken ve zamansız kaybetmenin derin acısını içimizde taşırken, kendisini bir kez daha rahmetle anıyorum”.

Koç holding başkanlığı bayrağını alan Ömer Koç, bu sorumluluğun farkında olduğunu ve bayrağı daha da ileriye taşımak için elinden gelenin en iyisini yapacağını belirtti.

Koç Holding, 1926 yılında Vehbi Koç tarafından kurulan holding Türkiye ‘nin ilk holdingidir ve en büyük özel kuruluşlarından birisidir. Holding merkez binası Üsküdar Nakkaştepe’dedir.

Koç Holding’in geçmişi kurucusu Vehbi Koç ‘un 1920’lerde Ankara’da ticarete atılmasına değin iner. Zamanla iş alanlarını genişleterek 1950 ‘lerde sanayi alanında çeşitli şirketler oluşturan Koç, gıda sektörünün ardından elektrikli ev aletleri ve otomotiv sektörlerine yöneldi. 1963 ‘te şirket sayısı 25’e ulaşan topluluk yeni bir örgütlenmeye giderek holding statüsünü benimsedi. Vehbi Koç , 1984 ‘te yönetim kurulu başkanlığını oğlu Rahmi Koç’a, Rahmi Koç da aynı görevi 2003 yılında oğlu Mustafa Koç ‘a bırakmıştır. 2009 yılında, Fortune dergisinin dünyanın en büyük 500 sanayi firması listesinde 172. sıradadır. İSO ‘nun 2006 yılında açıkladığı Türkiye ‘nin en büyük 500 şirketi listesinde, Koç Topluluğuna bağlı 5 şirket ilk 10’a girmeyi başarmıştır. Ekonomist dergisi tarafından yapılan Türkiye’nin en zengin aileleri araştırmasında Koç ailesi sahip olduğu serveti ile Türkiye’nin en zengin aileleri arasında 1.sırada yer almaktadır.

  • Koç Holding 'de merhum Mustafa Koç 'un yerine geçen isim netleşti.
  • Ana Sayfa Ekonomi Koç Holding ’ in Yeni Başkanı Belli Oldu .  2008 yılından beri Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilli olan Ömer M. Koç da bir açıklama yaptı.
  • Ana Sayfa Gündem Koç Holding ’ in yeni başkanı belli oldu .  Kurulu tarafından Ömer M. Koç Yönetim Kurulu Başkanı , Ali Y. Koç Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atandı.
  • Ömer M. Koç Yönetim Kurulu Başkanı , Ali Y. Koç Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atandı.  + Koç Holding , yönetim kurulu başkanlığı görevine Ömer Koç ’u seçti.
  • Ana Sayfa Ekonomi Koç Holding ’ in Yeni Başkanı Belli Oldu !  hayatını kaybetmesinin ardından Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Mehmet Ömer Koç seçildi.
  • Yeni Başkanı Belli Oldu Koç Holding 'te Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Başkan Vekili  Mehmet Ömer Koç ?un, boşalan Başkan Vekilliğine ise Yönetim Kurulu Üyesi Sn.
  • Koç Holding 'te Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Başkan Vekili Mehmet Ömer Koç ? getirildi. Ömer Koç , bu görevi ilk genel kurula kadar yürütecek.
  • Koç Holding ilk genel kurul toplantısına kadar yönetim kurulu başkanlığı görevine Ömer Koç ’u seçti.
  • Koç Holding 'te Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Başkan Vekili Mehmet Ömer Koç ? getirildi. Ömer Koç , bu görevi ilk genel kurula kadar yürütecek.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir