Kobe Bryant Veda Gecesinde de Rekor Kırdı!

Kobe Bryant veda ederken de tarih yazdı. Kobe, 60 sayıyla veda etti! Efsane Kobe Bryant muhteşem bir performans ile parkeye veda etti. Kobe’nin veda maçı da unutulmazlar arasına girdi! Los Angeles Lakers’ın efsane oyuncusu, kariyerinin son maçında 60 sayı atmayı başardı. Ve Lakers Utah Jazz’ı 101-96 mağlup ettiği maça damgasını vurdu.


Kobe 20 yıllık muhteşem kariyerinin finalini de muhteşem yaptı. Amerikan Ulusal Basketbol Ligi NBA’in ve Los Angeles Lakers’ın unutulmaz ismi Kobe Bryant, basketbol kariyerine Utah Jazz maçıyla noktayı koydu.

Kobe Bryant, 20 yıllık kariyerinin 1566. maçına çıktı. Son maçına Utah Jazz karşısında çıkan 37 yaşındaki Kobe Bryant, maç boyunca tam 60 sayı attı. Ve vedasını da rekorla yapmış oldu.

Kobe, rekor kırdığı maçta takımına galibiyeti de getirdi ve Los Angeles Lakers parkeden 101-96 galip ayrıldı.

Kobe ve dünya genelinde maçı izleyen milyonlarca insan için gece rüya gibi başlamıştı. Maça aslında maça 5’te 0 isabetle başlayan efsane oyuncu, ilerleyen dakikalarda isabetli atışlarla maç boyunca sahada performansı ile parladı. Utah Jazz potasında tam 60 sayı bırakan Kobe Bryant, bu istatistikle iki rekor birden kırdı.

Yıldız oyuncu, NBA’de bu sezon bir maçta en fazla sayı atan isim olurken aynı zamanda jübilesinde en çok sayı atan oyuncu olmayı da başardı.

Kobe Bryant, karşılaşmanın ardından kısa bir açıklama da yaptı. Kobe, Los Angeles Lakers forması altında geçirdiği yılları hiçbir şeye değişmeyeceğini ve 20 senenin çok hızlı geçip gittiğini söyledi.

Kobe’nin unutulmaz konuşması

“20 yılın nasıl geçtiğini hiç anlamadım. Tam bir delilik. Burada, Lakers’ta geçirdiğim yılları hiçbir şeye değişmem. Siz taraftarlara desteğiniz ve bana kattıklarınız için teşekkür ederim. 20 yıl önce herkes ‘bana pas ver’ derken, bu gece ‘sakın pas verme’ dediler. Her şeyin sona erdiğine inanamıyorum. Siz taraftarlar her zaman kalbimde olacaksınız. Ne diyebilirim ki, artık Mamba gider…”

Kobe, Lakers ile 5 şampiyonluk elde etti. 17 kez all-star seçilen, 2008’de normal sezonun, 2009 ve 2010’da ise final serisinin MVP’si ödülünü alan, ABD Milli Takımı formasıyla 2008 ve 2012 Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan Kobe Bryant’ın kariyerinden akılda kalan rekorlar ve kilometre taşları şöyle:

Kerim Abdülcabbar ve Karl Malone’un ardından NBA tarininin en skorer 3’üncü oyuncusu
NBA tarihinde 30 bin sayı ve 6 bin asist barajını geçen tek oyuncu
Bir NBA takımının formasını en uzun süre giyen basketbolcu: 20 sezon (Los Angeles Lakers)

Kobe Bean Bryant lakabı Black Mamba NBA takımlarından Los Angeles Lakers’ın formasını giymiş ABD ‘li emekli profesyonel basketbolcu. 1.98 boyunda bulunan Bryant Şutör gard ve Oyun kurucu pozisyonunda görev almaktadır. NBA tarihinin en önemli basketbolcularından birisi olarak gösterilmektedir.

Bryant liseden mezun olduktan sonra üniversiteye gitmeden direkt NBA ‘ye Lakers’a adımını atmış ve tüm kariyerini bu kulüpte sürdürmüştür. Lise yıllarında Wilt Chamberlain ‘in 4 yıllık toplam sayı rekorunu kıran Kobe 1996 NBA Seçmeleri ‘nde Charlotte Hornets tarafından 13. sıradan draft edilse de sonra Lakers’a takas edilmiştir. 24 yaşındayken 3 NBA şampiyonluğu bulunan Kobe; Shaquille O’Neal ile kazandığı 3 şampiyonluktan tam 7 yıl sonra 2008-2009 sezonunda 4. şampiyonluğuna ulaştı ve kariyerinde birçok başarılar olmasına rağmen daha önce elde edemediği NBA finalleri en değerli oyuncusu da seçilmiş oldu. Ayrıca, Kobe 2009-10 sezonunu şampiyon olarak tamamlayarak kariyerinin 5. yüzüğünü elde etti ve üst üste 2. kez finallerin en değerli oyuncusu oldu. Bryant 34 yaş 100 gün iken NBA tarihinde 30.000 sayı barajını aşmayı başaran en genç oyuncu olmuştur.

NBA tarihinde bir maçta 100 sayı atan Philadelphia 76ers ‘in efsane pivotu Wilt Chamberlain’den sonra 2005-2006 normal sezonunda Toronto Raptors ‘a karşı attığı 81 sayı ile bu alanda 2.sıradadır. NBA’deki başarılarına 2007-2008 normal sezonda NBA En Değerli Oyuncu Ödülünü de kattı. Çin de düzenlenen 2008 Pekin Olimpiyatları ‘nda ABD Basketbol Millî Takımı ile şampiyon olarak altın madalya sahibi oldu. Ayrıca 2012 Londra Olimpiyatları ‘nda da millî takımıyla altın madalya elde etmiştir.

Kobe Bryant 2002, 2007, 2009, 2011 yılları NBA All Star organizasyonunda dört defa en değerli oyuncu seçildi. Memphis Grizzlies takımına attığı 44 sayı attığı maçta Los Angeles Lakers takımının tarihinde en fazla sayı atan oyuncusu oldu. Los Angeles ‘da düzenlenen 2011 NBA All-Star Maçı ‘nın en değerli oyuncusu seçilerek, 4 kez MVP olan Bob Pettit ile bunu başaran tek oyuncu olmuştur.

Kobe Bryant NBA All Star organizasyonunda 1998-2013 yılları arasında üst üste 15 kez seçilerek bu alanda rekor kırmıştır. Ayrıca 15 kez 11’i ilk takım olmak üzere NBA Yılın En İyi Beşi 15 kez All-Star 11 kezde NBA En İyi Savunma Takımı ‘na seçilmiştir. 2007-08 sezonunda kariyerinin tek normal sezonun MVP ödülünü kazanmıştır. 12 Nisan 2013 tarihinde Golden State Warriors ‘la oynanan playoff maçında aşil tendonunun yırtılması sonucu uzun bir sakatlık süreci geçirmiştir. 8 Aralık 2013’te sakatlığı sonrası ilk NBA maçına çıkmıştır. 13 Nisan 2016’da son maçına çıktıktan sonra emekli oldu.

  • Ana Sayfa Spor Kobe Bryant Veda Gecesinde de Rekor Kırdı !  Kobe , rekor kırdığı maçta takımına galibiyeti de getirdi ve Los Angeles Lakers parkeden 101 96 galip ayrıldı.
  • Basketbolun efsane isimlerinden Kobe Bryant , Utah Jazz maçı sonrası basketbola veda etti.  isimleri arasına adını yazdıran Kobe Bryant , veda gecesinde 2 rekor birden kırdı .
  • pek çok ünlü isim de sosyal medya hesaplarından Kobe Bryant ’ın muhteşem vedasına övgüler yağdırdı.  adını yazdıranKobe Bryant , veda gecesinde 2 rekor birden kırdı .
  • Utah Jazz potasında tam 60 sayı bırakan Kobe Bryant , bu istatistikle iki rekor birden kırdı .  20 yıl önce herkes 'bana pas ver' derken, bu gece 'sakın pas verme' dediler.
  • Kobe Bryant ’ın veda maçı unutulmazlar arasına girdi!  Utah Jazz potasında tam 60 sayı bırakan Kobe Bryant , bu istatistikle iki rekor birden kırdı .
  • Utah Jazz potasında tam 60 sayı bırakan Kobe Bryant , bu istatistikle iki rekor birden kırdı .  20 yıl önce herkes ‘bana pas ver’ derken, bu gece ‘sakın pas verme’ dediler.
  • NBA kariyerini Utah Jazz maçıyla noktalayan efsane oyuncu Kobe Bryant , finali de rekorla tamamladı.  atarak, iki rekor birden kırdı .  da dün gece tarihi yeniden şekillendirdi.
  • Utah maçında 60 sayı birden atarak, iki rekor birden kırdı .  Kobe Bryant ’ın muhteşem vedasına övgüler yağdırdı.  State Warriors da dün gece tarihi yeniden şekillendirdi.
  • çıkan 37 yaşındaki Kobe Bryant , tam 60 sayı atarak rekor kırdığı gecede   Kobe Bryant , bu istatistikle iki rekor birden kırdı .
  • Efsane isim bu istatistikle iki rekor birden kırdı .  Kobe Bryant maç sonrası veda konuşmasında şunları söyledi:“20 yılın nasıl geçtiğine inanamıyorum.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir