Kıskançlıkta Üstümüze Yok! Avrupa Birincisiyiz

Yapılan her araştırmada Türk’lerin Avrupa’nın en kıskanç aşıkları olduğu ortaya çıkıyor. Hele söz konusu tatil ise… O zaman üstümüze yok. Ben demiyorum. Bunu da araştırma sonuçları doğruluyor.  Yapılan bir araştırmaya göre, sevgilisinin kendisinden başka biriyle tatile çıkmasına Avrupa’da en çok karşı çıkan ülkeyiz. Dünya genelinde ise Brezilya ve Çin’in ardından üçüncü sırada yer alıyoruz. İşte çarpıcı araştırmanın sonuçları…

Yaz tatili için planlar aylar öncesinden başladı. Sevgiliniz ya da eşinizle romantik bir tatil için bavullar toplanmaya başlandı bile. Peki ya sevgiliniz sizin yerinize bir başkasıyla tatile çıkmak isterse?

İşte cevabı merak edilen bu soruyu 20 ayrı ülkede binlerce kişiye sordular. O ülkelerin içinde Türkiye’de var. Ortaya çıkan sonuçlara göre Türkler, Avrupa’nın en kıskanç ülkesi durumunda.

1021901_620x413

Araştırmada Türkiye’de yaşayanların verdiği cevaplara göre “Bensiz tatile çıkamaz!” diyenlerin oranı yüzde 79 “Eşim veya sevgilim istediği kişiyle birlikte tatile çıkabilir” diyenlerin oranı ise yalnızca yüzde 21.

Tatil Kıskançlığı Konusunda ise Dünya Üçüncüsüyüz

Dünya genelindeki sonuçlara bakıldığında ise Brezilya ve Çin’in ardından en kıskanç üçüncü ülkeyiz. En az kıskanan ülkeler ise Hollanda, Danimarka ve İspanya… Danimarkalılar’ın ve Hollandalılar’ın yüzde 63’ü, İspanyollar’ın ise yüzde 62’si “Partnerim istediği kişiyle tatil veya seyahate çıkabilir” diyor.

23-35 Yaş Arası Sevgililer Daha Kıskanç

Araştırmaya göre Türkiye’de yaşayan kişilerin yüzde 45’i, sevdikleri kişinin karşı cinsten arkadaşlarıyla birlikte tatile çıkmasını istemiyor. Üstelik bu durum her iki cinsiyet için de geçerli. Kadınların yüzde 44’ü, erkeklerinse yüzde 47’si, “Eşim karşı cinsten arkadaşlarıyla seyahate çıkmamalı,” diyor. Bu oranın en yüksek olduğu yaş grubu 23-35 grubuyken, en yüksek olduğu bölge ise Ege Bölgesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir