“Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?” diyenlere 5 tavsiye

Kışın cilt bakımı; Kış aylarında gelen soğuk havanın etkisi ile cildimizde de bir takım değişiklikler meydana gelmektedir. Cildinizin daha sağlıklı görünmesi ve kendinizi daha iyi hissetmeniz için, kışın cilt bakımına daha büyük özen göstermelisiniz. Soğuk havanın etkisi ile vücudumuz, cildimiz ve dudaklarımızda bir takım kuruluk ve dökülmeler meydana gelir. Bunların önüne geçebilecek, cildimizin daha sağlıklı ve ışıltılı olmasını sağlayabilecek bazı önerilerimiz var. Sizler için derlediğimiz bu önerileri uygulayabilirseniz, siz de kış mevsimini güzel ve sağlıklı bir cilt ile geçirebilirsiniz. Cilt kuruması, cilt canlandırılması gibi özel bilgilere yer verdiğimiz özel 5 madde ile, sizlere kışın cilt bakımının nasıl yapılması gerektiğini anlatmak istedik.

“Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?” diyenlere 5 tavsiye

Cilt bakımının en temel parçası, temiz bir cilde sahip olmaktır. Cildinizi kış dönemlerinde çeşitli kirlerden korumalısınız. Bu kirlerin başlıcaları da makyaj artıkları olmaktadır. Makyajlarınızı sağlıklı tonikler ile temizlemelisiniz. Özellikle de kış mevsiminde alkollü tonikleri kesinlikle kullanmayın.

Cilt bakımı ve Gül suyu:


Kış mevsiminin en iyi cilt bakımı gül suyu ile yapılmaktadır. Cildi nemlendirmede büyük rol oynamaktadır. Kuruyan cildinizin eski nemini geri kazanmanızı sağlar. Sadece kuru ciltlerde değil, yağlı ciltlerde de nemlendirme büyük ihtiyaçtır.

Cilt bakımı ve E vitamini:

 

Özellikle de kış mevsiminde kuruyan dudaklar ve eller üzerinde E vitaminin büyük etkisi vardır.

Dudak Nemlendiricisi:


Kış mevsiminde, çantanızda bir dudak nemlendiricisi olmasına dikkat edin. Dudaklarınıza peeling yapıp ölü deriden arındırın. Dudak çatlamasını engellemek için dudak peelinginin önemi büyüktür. Bal ve esmer şekeler ile dudak peelingi yapabilirsiniz.

Kış Aylarında Ellerin Bakımı:


Kış aylarında, dudaklar kadar eller de kuruyup çatlamaktadır. Gliserin içeren el kremlerini kullanmalısınız. Gece yatmadan önce gliserinli el kremini sürüp eldiven takın ve bu şekilde sabaha kadar uyuyun. Sabah yumuşacık elleriniz olacaktır.

Kışın Vücut Bakımı:


Kış aylarında, elleriniz, yüzünüz ve dudaklarınız kadar, komple vücudunuza da iyi bakmalısınız. Özellikle sıcak su ile uzun süre duş almamaya çalışmalısınız. Her duş sonrasında mutlaka nemlendirici krem ile vücudunuza bakım yapmalısınız.

“Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?” diyenlere 5 tavsiye

Mehmed Râgıf, daha sonra Mehmet Âkif Ersoy , Türk şair , veteriner hekim , öğretmen , vaiz , hafız , Kur’an mütercimi ve siyasetçi.

Mehmet Âkif Ersoy, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin   ulusal marşı olan İstiklâl Marşı ‘nın yazarıdır. “Vatan Şairi” ve “Milli Şair” unvanları ile anılır. İstiklal Marşı’nın yanı sıra Çanakkale Destanı, Bülbül ve 1911-1933 yılları arasında yayımladığı yedi şiir kitabındaki şiirleri bir araya getiren Safahat en önemli eserlerindendir. II. Meşrutiyet döneminden itibaren Sırat-ı Müstakim dergisinin başyazarlığını yapmıştır. Kurtuluş Savaşı sırasında milletvekili olarak 1. TBMM ‘de yer almıştır.

 

“kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?” Diyenlere 5 Tavsiye Özet Bilgiler

 • Duştan çıkıldığında cildin kurumaması için de vücut losyonlarının kullanılması tavsiye edilir.  Kışın cilt bakımı içerisinde dudak bakımına da yer verilmelidir.
 • Bu aylarda en çok dikkat edilmesi gereken nokta şüphesiz ki cildimizin nem ihtiyacıdır. Peki, kışın cilt bakımı nasıl yapılır ? Nemini kaybeden cildiniz için uygun ve yoğun bir
 • Kışın yağlı ciltlere nasıl bakım yapılmalı? Kışın cilt bakımı nasıl yapılır ? Kışın cilt bakımını düzenli bir şekilde devam ettirmek, yaptığımız bakımın etkisinin artmasını sağlar.
 • Yağlı ciltler; cildimizin yağlı olması demek bakıma ihtiyacı olmadığı ya da nemden zengin olduğu anlamına gelmez. Yağlı ciltlerinde bakıma ihtiyacı vardır.
 • nasıl yapılır yazısında soğuk havada cilt bakımı tavsiyeleri , kışın   veya jojoba yağları cildi hem nemlendirir hem de besler.  olduğuna her zaman bir göz atmanız tavsiye edilir.
 • Ana sayfa » Cilt Bakımı » Kışın cilt bakımı nasıl yapılır ?  özel bir bakım gerektiriyorsa; Kış mevsiminde de cilt bakımınız için farklı uygulamalar ve bakım yapmanız gerekir.
 • iskadini.tv/ kisin cilt bakimi nasil yapilir diyenlere 5 tavsiye /. ” Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?” diyenlere 5 tavsiye İş Kadını TV.
 • Soğuk havalarda en sık rastlanan cilt rahatsızlıklarından birisi de kış dermatitidir.  Cilt , Tırnak ve Saçları Kışın Olumsuzluklardan Korumak için Uzman Tavsiyeleri .
 • Buradasınız : Anasayfa Güzellik Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?  Cildi derinlemesine temizlemek için de yapmamız gereken iki şey vardır; peeling ve buhar banyosu.
 • Bu, basit bir hidroterapi tekniğidir. Vücudunuzdaki kan dolaşımını düzenleyerek cildinizin canlanmasını sağlar. Bu, hem dinçleştirici hem de çok faydalı bir bakımdır.

“Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?” diyenlere 5 tavsiye” için 2 yorum

 • 08/11/2016 tarihinde, saat 10:51
  Permalink

  Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık.

  Yanıtla
 • 12/12/2016 tarihinde, saat 11:08
  Permalink

  Güzel tavsiyelermiş teşekkürler 🙂

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir