Kısa Sürede Okuyabileceğiniz ve Ufkunuzu Açacak 5 Kitap

Kitaplar, hemen her zaman bizlere yardımcı olan ancak bir türlü vakit bulamamaktan okuyamadığımız; belki de hayatımızın kaynaklarını içinde barındıran nesneler olarak biliniyorlar. Günümüzde pek çok kitap severin devasa kütüphaneleri de hiç şüphesiz bundan kaynaklanıyor. Bugünkü yazımızda, sizler için kısa sürede okuyabileceğiniz, zamanınızdan çalmayacak ve dolayısıyla sizi meşgul etmeyecek 5 kitap önerisinde bulunacak; bu kitapları olabildiğince kısa bir biçimde tanıtacağız. Bu kitapları okuyarak kısa bir süre içerisinde kendinizi farklı bir bakış açısına hakim olarak bulabilirsiniz.

Küçük Prens

Hiç şüphesiz tüm dünya tarafından okunan Exupery’nin Küçük Prens adlı kitabı bugün Türkiye’de en çok satan kitaplardan bir tanesi haline geldi. Hem telif haklarının kalkması sonucunda hem de kısa süre içerisinde pek çok çevirisinin yapılması hasebiyle, günümüzde pek çok yayınevi tarafından çıkarılan Küçük Prens’i dilediğiniz çeviriyle, dilediğiniz yayınevinden almanız mümkün ancak Cemal Süreya çevirisinin en iyilerinden biri olduğunu belirtmemizde fayda var. Küçük bir çocuğun dünya dışına çıkma hayalleri ve akabinde yaşanan her şey, sizi bambaşka dünyalara götürecek.

Dönüşüm

Franz Kafka’nın Dönüşüm kitabı da bu liste içerisinde alınabilir. Elbette, Kafka’nın dili her ne kadar basite indirgenirse indirgensin içerisinde çok şey barındırdığından çoğu kimse tarafından verilen mesajlar anlaşılmayabilir ancak dönüşüm adlı kitabı okumadan önce iyi bir araştırma sonrasında kitabı okumanız; sizin için çok yararlı bir okuma sürecine evrilmesini sağlayacaktır bu sürecin. Kısa süre içerisinde bitirebileceğiniz, belki de dünyanın en güzel mesajlarından birkaçını içeren Dönüşüm; bir gün yatağından böcek olarak kalkan bir adamı; Gregor Samsa’nın yaşadıklarını bizlere aktarıyor.

Savaş Sanatı

Bir filozof ve aynı zamanda devrin en kudretli komutanlarından bir tanesi olan Sun Tzu’nun yüzyıllar önce yazdığı Savaş Sanatı, günümüzde hala en çok okunan kitaplardan bir tanesi olmakla birlikte, bir solukta bitirebileceğiniz kitaplar listesinde de bir numarayı taşımayı kesinlikle hak ediyor. Sun Tzu, bu eserinde sadece dönemin stratejik dehası olduğunu değil aynı zamanda insanın nasıl yaşaması gerektiğini, emellerini, bu hayata neden geldiğini ve benzeri pek çok etmeni; kısacık satırları ile çok güçlü bir anlam ekseni içerisinde okuyucusuna aktarıyor. Hiç şüphesiz, hala dönemin en iyi kitaplarından bir tanesi kabul edilen Savaş Sanatı’nın evrenselliği tüm dünya tarafından kabul görmüş.

Siz de, kısa süre içerisinde biten kitaplar listesinde bu kitapları başucu kitabınız dahi yapabilir, kısa sürede kendilerine bağlanıp hayatınızda yeni pencereler açabilirsiniz.

Kısa Sürede Okuyabileceğiniz ve Ufkunuzu Açacak 5 Kitap

Herkesin katkıda bulunabildiği özgür ansiklopedi Vikipedi’ye hoş geldiniz.


Vikipedi projesinin, 2003’te hayata geçen Türkçe koludur. Kurulduğu günden itibaren , internetin en geniş kaynak sitesi olma yönünde ilerlemektedir. Vikipedi, içeriği dünyanın her köşesinden gönüllü insanlar tarafından ortaklaşa hazırlanan açık kodlu, özgür, kâr amacı gütmeyen ücretsiz bir ansiklopedidir. Bu site viki teknolojisini kullanır, yani dünya üzerinde internete bağlı bilgisayarı olan herhangi bir kişi, -çok az sayıdaki korumalı sayfa dışındaki- tüm sayfalarda ekleme, çıkartma, düzenleme yapabilir. Yapılması gereken tek şey sayfanın üstünde bulunan “Değiştir” veya “Kaynağı değiştir” düğmelerinden birine basmaktır. Bu düğmeler, sayfayı değiştirmenizi ya da sayfaya ekleme yapmanızı sağlar.

Türkçe Vikipedi, diğer tüm dillerdeki Vikipedilerle birlikte, kâr amacı gütmeyen Wikimedia Vakfı ‘nın tescilli markasıdır. Vakfa ait Vikipedi’ye kardeş projeler de mevcuttur. Vikipedi’de ve kardeş projelerde, cesur olup sayfalara katkıda bulunmanız teşvik edilmekte ve istenmektedir. Siz de bilginizi bu ortaklaşa çalışma ortamında paylaşın.

Her maddede bulunan bağlantılar sizi diğer ilgili maddelere ve ek bilgilere yönlendirecektir. Vikipedi’nin yazı düzenleme kurallarına uygun olmak ve kabul edilebilir bir standartta olmak kaydıyla, bilgi eklemeniz, referans vermeniz, alıntılar eklemeniz memnuniyetle karşılanacaktır. Bilgi eklerken ya da sayfayı geliştirirken yanlışlıkla Vikipedi’yi bozacağınızdan korkmanıza gerek yoktur, çünkü diğer Vikipedistler hemen size tavsiyede bulunacaklar veya gerekiyorsa bariz hataları düzelteceklerdir. Ayrıca, Vikipedi Ansiklopedi Yazılımı “MediaWiki”, editör kaynaklı hataların kolayca geri alınabilmesini sağlayacak şekilde özenle tasarlanmıştır.

Vikipedi, esas olarak herkesin katkıda bulunabileceği sürekli genişleyen bir site olduğu için, nitelik olarak basılı başvuru kaynaklarından önemli şekilde ayrılır. Özellikle eski maddelerin daha anlaşılır ve dengeli olmasına karşın yenileri eksik, hatalı, ansiklopedik olmayan bilgilerle veya katkıda bulunmuş olan kişinin öznel yargılarıyla oluşturulmuş olabilir. Kullanıcılar, doğru bilgiye ulaşmak ve hatalı bilgilerin farkına varmak için bunu göz önünde bulundurmalıdırlar. Öte yandan, Vikipedi dinamiktir ve sürekli günceldir. İçeriğinin hazırlanması ve güncellenmesi sadece dakikalar veya saatler alır. Bütün bu hazırlama ve güncelleme işlemleri basılı ansiklopedilerde olduğu gibi aylar, hatta yıllar sürmez.

Eğer henüz yapmadıysanız, sizin birkaç dakikanızı ayırarak Vikipedi nedir, ne değildir sayfasını okumaya davet ediyoruz. Böylece Vikipedi’yi nasıl kullanacağınızı veya katkıda bulunacağınızı öğrenebilirsiniz. Ana konularla ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar!

Ayrıca bakınız: Vikipedi:Hoş geldiniz

Vikipedi ile ilgili daha kapsamlı bilgi edinebileceğiniz Vikipedi maddesi.
Yardım ile ilgili sayfaların ve iletişim yollarının bulunduğu içindekiler sayfası.
Site hakkında duyurular için duyurular sayfası.

onedio kitap test, onedio kitap önerileri, onedio kitap listesi, kitap tavsiyeleri blog, mutlaka okunması gereken 100 kitap, kitap önerileri ekşi, çavdar tarlasında çoçuklar, necronomicon

Kısa Sürede Okuyabileceğiniz Ve Ufkunuzu Açacak 5 Kitap Özet Bilgiler

  • 1Kendinize Güvenin! Son olarak, dil öğrenmede size kapıları açacak ana anahtar kendine güvendir.  Kısa Sürede Okuyabileceğiniz ve Ufkunuzu Açacak 5 Kitap . Spor.
  • Hakkında Bilgi. 27/04/2016. Kısa Sürede Okuyabileceğiniz ve Ufkunuzu Açacak 5 Kitap . 23/12/2016. Hangi gün doğdunuz?
  • gibi kitaplar okumaya gerek olmadığını kanıtlayacak nitelikte olan ince kitaplar listesi.  10,8b OKUNMA . 331 PAYLAŞIM. Ufkunuzu İkiye Katlayacak İnce Kitaplar .
  • Film de doğum, ölüm, yaşam ve reenkarnasyonu konu edinmiş. Beş yılı aşkın bir sürede , yirmi beş ülkede çekilen Samsara, insanlığın kutsal saydığı topraklardan
  • Bu yazı egonuzu yenecek ve ufkunuzu açacak .  Hepimiz, yaşamımız boyunca başka insanların neler keşfettiğini okuyoruz .  Hayaliniz kitap yazmaksa kitap yazın.
  • ForumBu Bölümde Ara. ufkumu açacak kitaplar . 19 Cevap. 0 Favori.  oku düşünce ufkun kesinlikle gelişicektir.Dünya klasiklerinden balzac haricini oku yani benim fikrim bu.
  • Bir ` kitap ` okudum hayatım değişti, bir hayat okudum kitabım değişti diyenlerden olabilirsiniz ama bu ` kitaplar ` bir başka
  • Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları 5 Kitap Temin Noktaları.  İlinizdeki kitap temin noktalarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Hayırlı çalışmalar!
  • İzle
  • Ufkunuzu Açacak Kitaplar #1. [n]Beyin > Yazılar 11 Mart 2016.  Kitap aynı zamanda birçok kere film olarak uyarlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir