Kış yolculuklarında arabada mutlaka bulunması gereken 6 şey!

Otomobilinizde kışın bulunması gereken ekipmanlar nelerdir? Kış aylarında hem can hem de araç güvenliği için daha dikkatli olmalısınız. Trafiğe çıkmadan önce aracınızı mutlaka kontrol etmelisiniz. Peki kış seyahatlerinde arabada olmazsa olmaz nelerdir? İşte bu hayati sorunun cevabı…

Araç Ampülü

Yanınıza mutlaka yedek araç ampulü almalısınız.07122014022837

Antifiriz


Soğuktan dolayı camda donmalar olmaması için cam suyuna antifriz ilave edilmeli. Cam suyu antifrizi suyun donmasını engeller ve daha iyi performans alınmasını sağlar.

 

Buz Kazıyıcı


Mevsim şartlarının ağır olduğu yerlere giderken arabada bir buz kazıyıcının da bulunması gerekir.

 

Eldiven


Zincir takma, lastik değiştirme gibi durumlar için arabada buna elverişli bir eldiven olmalı.

 

Zincir


Kış seyahatlerinde arabada aracın lastik çapına uygun zincir bulundurulmalı. Zincir daha önce kullanılmışsa herhangi bir kırık, eksik veya ezilme olup olmadığı kontrol edilmeli.

Kış Lastiği


Kış lastiği olmadan trafiğe çıkmayın.

 

Vikipedi, kullanıcıları tarafından ortaklaşa olarak birçok dilde hazırlanan, özgür, bağımsız, ücretsiz, reklamsız, kâr amacı gütmeyen bir internet ansiklopedisi . MediaWiki yazılımı kullanılarak hazırlanmaktadır. Sürekli eklemeler ve değişiklikler yapıldığı için hiçbir zaman tamamlanmayacağı varsayılmaktadır.

Kurucularından, Jimmy Wales Vikipedi’yi, “Dünya üzerindeki her insana kendi dilinde, en üst kalitede, bedava bir ansiklopedi oluşturma ve dağıtma uğraşısı” olarak tanımlamaktadır.

Vikipedi sözcüğü, viki ve pedi kelimelerinin birleşiminden oluşur. “Viki”, Hawaii dili ‘ndeki “wiki wiki” sözcüğünden türetilmiştir. “Pedi” ise, Antik Yunan Medeniyeti’nde “kapsamlı kültürel eğitim sistemi” anlamına gelen paideia kelimesinden gelmektedir.

  • Ana Sayfa Otomobil Kış yolculuklarında arabada mutlaka bulunması gereken 6 şey !  Trafiğe çıkmadan önce aracınızı mutlaka kontrol etmelisiniz.
  • Ana Sayfa Teknoloji Otomobil Kış yolculuklarında arabada mutlaka bulunması gereken 6 şey !  Trafiğe çıkmadan önce aracınızı mutlaka kontrol etmelisiniz.
  • Uzun Yola Çıkmadan Önce. Kış yolculuklarında arabada neler mutlaka bulunmalı?  şartlarının ağır olduğu yerlere giderken arabada bir buz kazıyıcının da bulunması gerekir .
  • Arabayla yolculuk yapmak keyifli görünse de birtakım zorlukları yok değil. Özelikle şehirlerarası yolculuklarda daha dikkatli ve özenli olmak gerekir .
  • İşte bebeklerle araba yolculuğuna çıkarken dikkat etmeniz gereken 9 madde  metreden kısa çocukların standartlara uygun bir çocuk oto koltuğunda seyahat etmeleri gerekli .
  • Kış Mevsiminde Mutlaka Tatmanız Gereken 10 Yöresel Yemek.  bulunan dergilere göz atmak, örgü örmek gibi) ile yolculuğu sizin adınıza daha rahat bir hale getirebilirsiniz.
  • İşte arabayla tatile çıkarken yanınıza almanız gereken 11 şey   5. Mutlaka trafik seti bulundurun Trafik seti aracınızda mutlaka olması gereken bir settir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir