Kış geliyor, cildinizin kurumaması için uzmanlardan önemli tavsiyeler

Kış aylarının gelmesi ve havaların soğuması ile birlikte, Cilt kuruluğu birçok insanın en önemli sorunu haline gelmektedir. Kış döneminde havadaki nem kaybı, kalorifer sisteminin havadaki su ve nemi azaltması ve de soğuk hava dolayısıyla terlemedeki azalma cilt kurumasını artıran nedenlerdir. Eğer siz de cildim kuruyor ne yapmalıyım diyorsanız yazımızı okumaya devam edin, güzel tavsiyelerimiz var.

Cilt kuruluğu olan insanlardan çocuk yaştakiler su bazlı krem yada pomat formatındaki nemlendiricileri kullanmalı. Pomat tarzındaki veya vazelin gibi koyu kıvamlı olan kremler günlük kullanıma çok uygun değillerdir. Ancak bir hastalık durumunda veya egzama haline geldiyse o dönemde çok daha yoğun ağır nemlendiricilerin kullanılması gerekir. Ama normal bir dönemde sadece deri kuruluğu varsa nemlendirici losyonlar yeterlidir. Özellikle her banyo sonrası vücut losyonu veya vücut yağı kullanılmalı, duş esnasında da cildi kurutmayan, sabun olmayan sabun benzeri ürünler kullanmayın. Ph oranı vücut ph oranına yakın duş jelleri de kullanmanızda fayda var. Ergenlik çağında artık yavaş yavaş sivilcelenmeler başladığı için bu dönemde kol ve bacak derisine istenilen nemlendiriciyi kullanabilirler. Ancak yüz bölgesinde kuruluk varsa yağ içermeyen sivilce yapmayan, üzerinde non komedejonik yani gözenekleri tıkamayan ibaresi bulunan kremleri kullanabilirler.

Kışın cilt kuruluğu önlenmezse egzemaların oluşumu kolaylaşır. Egzemalı deri kaşınır, kaşınma sonrası deride kalınlaşmalar oluşur, kaşınırken tırnaklar yoluyla yırtıklar gelişir ve enfeksiyon için kapı açılmış olur. Tüm bunların sonucunda gelişen tabloların çoğu iz bırakarak iyileşir. Düşünülenin aksine cilt kuruluğu mutlaka önlem alınması gereken bir durumdur. Peki ama ne yapılabilir?

cilt-kurulugu

Cilt Kuruluğu için alınabilecek tedbirler:

Yağlı temizleme sütü kullanın

Kuru bir cilde sahip olanlar özellikle yağlı temizleme sütü kullanmalıdırlar. Nemlendirici özelliği yoğun olan kremleri tercih etmelidirler. Peeling yapılacağı zaman ise cildi fazla hırpalamadan hafif peeling yapmaları gerekir.

Avokado kabukları ile doğal çözüm
Bir adet avokadonun kabuklarını soyup bir kabın içinde iyice ezin. İçine bir çay kaşığı dolusu elma sirkesi, bir çay kaşığı dolusu bal, 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve bir adet çırpılmış yumurta sarısı ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımdan cildinize, boynunuza ve dekolte bölgenize bolca sürüp yarım saat bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Yıkanma sıklığı azaltılmalı ve kurutmayan sabunlar kullanılmalı
Sıcak su ile banyo yapılmamalıdır. Özellikle hergün yıkanma alışkanlığı olan kişilerin yıkanma sıklıklarını azaltmaları gerekir. Yıkanırken kullanılan ürünlerin mutlaka doğru ürünler olmasına dikkat edilmelidir. Kurutmayan sabunlar, şampuanlar kullanılmalı, bunun için de ürünlerin gliserin, lanolin ve buna benzeyen yağ içerikli olanları seçilmelidir.

Nemlendirici Kremler kullanın
Yıkandıktan sonra cilt çok kurulanmadan hafif nemliyken cilt tipi için uygun olan nemlendiriciler uygulanmalıdır.
Ortamın nemlendirmek de cilt kuruluğunu azaltmaya katkıda bulunur. Kalorifer peteklerine konulan su kapları ya da ıslak havlular, buhar aletleri gibi önlemler kolayca uygulanabilir.
Bol su içmenin yararı vardır, ama bu konuda bilinmesi gereken şudur ki; aslında birçok kişinin düşündüğü ‘az su içiyorum o yüzden cildim kuru’ fikri de yanlıştır.

Yağ oranı yüksek gıdaları tüketebilirsiniz.
Cilt kuruluğunu önlediği düşünülen bazı gıdaların (fındık, fıstık, ceviz, kuru üzüm, balık, havuç, ıspanak) fazla tüketilmesi yine ciltteki kuruluğu önlemede yardımcı olur.

Kış geliyor, cildinizin kurumaması için uzmanlardan önemli tavsiyeler

kışın cilt bakımı nasıl olmalı, kış aylarında kuru cilt bakımı, kış maskesi, güzellik uzmanlarının tavsiyeleri, yuz guzelliginin sirlari, kışın evde cilt bakımı, şaşırtıcı güzellik sırları, dünyanın güzellik sırları

Kış Geliyor, Cildinizin Kurumaması Için Uzmanlardan Önemli Tavsiyeler Özet Bilgiler

  • Uzman kontrolunde doğru ürün seçimi çok önemli .  Kış aylarında cildinizin kurumaması için yapmanız gerekenler.
  • Cilt , Tırnak ve Saçları Kışın Olumsuzluklardan Korumak için Uzman Tavsiyeleri .  Bu kremleri cildinizin kuru olduğu her zaman, günde en az 3 kez sürmelisiniz.
  • Güzel bir cilt için uzmanlardan tavsiyeler . Sürekli en iyi enstitülerde cilt bakımına gitmek mi yoksa en pahalı kozmetik ürünleri  Az olduğunda cilt kuruyor ve pul pul dökülebiliyor.
  • Gelin uzman tavsiyelerine birlikte bakalım   nemini kaybetmesini önler, yaz kış pırıl pırıl bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildinizin Kurumaması İçin Almanız Gereken Besinler.
  • Cildin kurumaması için kış aylarında ne yapılmalı? Yazdır Paylaş Yorumlar Klavye Parmak.  Uzman kontrolünde doğru ürün seçimi çok önemli .
  • Uzman kontrolünde doğru ürün seçimi çok önemli .  Kış aylarında cildinizin kurumasını önlemek için dikkat etmeniz gerekenler.  Britney Spears nasıl bu hale geldi ?
  • Kışın cildinizin kurumaması için bunları yiyin. 08.12.2014 15:25:04.  Uzman kontrolünde doğru ürün seçimi çok önemli .
  • Cildin kurumaması için kış aylarında ne yapılmalı? Güneş deriyi kurutan, lekelere yol açan ve deri yaşlanmasını  Uzman kontrolünde doğru ürün seçimi çok önemli .
  • Cilt Koruması İçin En Önemli Tavsiyeler . Cildinize Kış Bakımı.  Kış aylarında yüz ve vücudumuza, kurumaya engel olmak amacıyla kremli, yağlı sabun ve jeller kullanılmalıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir