Kış Aylarını Sıcacık Geçirebileceğiniz 10 Termal Otel

Termal oteller, kaplıcalar kış aylarının vazgeçilmez en iyi lüks tatil mekanı oldukları kesindir hiç kuşkusuz. Tıbbi imkanlar ile şifa bulamayan insanların son durağı doğal yöntemler oluyor. Gün geçtikçe çeşitli kalıcı hastalıkların arttığı dünyamızda, bazen tıp yetersiz durumda kalıyor. Hal böyle olunca insanlar alternatif olarak doğal yöntemlere başvuruyor. Bu çözümlerin kullanıldığı en büyük alan şüphesiz termal tesisler. Türkiye doğal termal tesisleri açısından, çok fazla zenginliğe sahip olması bizim için büyük bir avantaj. Birçok şehrimizde mucizevi sonuçları yaşatabilen doğal imkanlarla yarar sağlayan termal oteller mevcut. Bu kadar çok fazla termal otelin olması, yurt dışındaki turistlerinde ilgisini çekmiyor değil. Her yıl 10 binlerce turist, termal otellerimizi ziyaret edip bu doğal zenginlikten faydalanmak istiyor. İşte asıl sorunda burada başlıyor. Bu kadar fazla doğal kaynaklı termal otelleri içinde barındıran şehirlerimizde, o kadar fazla seçenekler var ki; hangi termal otele gitsem? sorusu kafaları karıştırmaya yetiyor. Bizde sizin bu sorununuzu çözmek için bir araştırma yaptık ve sizin için en iyisi olduğunu düşündüğümüz termal otelleri seçtik. Hangi termal tesisleri seçmeliyim? Hangi şehirdeki termal oteller iyidi? En iyi termal otel hangisi?.. Bütün sorularınızın cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte kış aylarını sıcacık geçirebileceğiniz 10 Termal Otel ..

Yoncalı Tütav Termal Otel ve Kür Merkezi – Kütahya


4 yıldızlı olan Yoncalı Tütav Termal Otel 73 odaya sahip ve tüm odalarında termal suların bulunduğu küvetler barındırıyor. Ayrıca toplu kullanılması için 7 adet özel kaplıca odası ve 2 kapalı termal havuzu bulunmaktadır. Ek olarak müşterilerine fitness merkezi, masaj hizmeti ve Türk Hamamı imkanları sunuyor.

Kervansaray Termal Otel – Bursa


Kervansaray Termal Otel Bursa’nın simgesi haline gelmiş kaplıcalardan biridir. Dikkat çekici sloganları ise tercih edilmesinde büyük rol oynuyor. İddiaya göre Kraliçe Thedora’nın bu suya çok şey borçlu olduğu. Dışarıdan bakıldığında tarihi bir mistik havası olan mimari tasarımı ve iç kısmının güzel ve kullanışlı dizaynı tercih edilecekler arasında olmasına yetiyor.

Kaya Termal Otel – İzmir


Kaya Termal Otel yine listemizde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Özellikle devlet kademesindeki birçok yöneticinin tercih ettiği bu termal otel, ilgi çekmeye devam ediyor. Özellikle iş yoğunluğu sebebiyle dinlenmeye gelen ve doğal sularından şifa bulmayı tercih edenlerin sık gittiği yerlerden biri. Güzel bir dağ yamacında bulunan bu termal otel, orman havasıyla gidenleri etkiliyor. Kaya Termal Otel’de iki çeşit havuz imkanınız var. Biri kapalı diğeri ise açık alan. İki havuzun sıcaklığı da aynı derecede sabit tutuluyor.

Limak Thermal Boutique Otel – Yalova


Limak Thermal Boutique Otel Yalova’da fazlaca bulunan termal oteller arasında en çok tercih edilenlerden. Limak Thermal Boutique Otel suit ve normal odalarıyla müşteri memnuniyetini yüksek tutuyor. En büyük sloganları ise Mustafa Kemal Atatürk’ün açılışta hizmet vermeleri. Bu otelde her odada termal suya girebileceğiniz özel jakuzileriniz sizleri bekliyor.

Gönen Kaplıcaları – Balıkesir


Gönen Kaplıcalarını hemen hemen duymayan yoktur. Balıkesir ilinin en ilgi gören kaplıcalarından birisi. Her ne kadar dış görünüşü sizi çok cezbetmesede, doğal sularına girmenizi tavsiye ediyoruz. Pişman olmayacaksınız.

İkbal Termal Otel – İzmir


İkbal Termal Otel, daha çok futbol takımlarının kamp dönemlerinde kullandıkları termal oteller arasında yer alıyor. 5 yıldızlı olan İkbal Termal Otel 36 derecelik termal minarelli suya sahiptir. Bu termal otel 1 adet açık ve 2 adet kapalı olmak üzere 3 termal havuza sahiptir. Ek olarak bulabileceğiniz hamam ve sauna alanları sizin için eğlenceli olacaktır.

Sherton Çeşme Otel – İzmir


5 yıldızlı Termal oteller arasında yer alan Sherton Çeşme Otel 373 odaya ve 950 yatağa sahiptir. Hem yazın hemde kışın kullanabileceğiniz bu termal otel sizlere güzel imkanlar sunuyor. 2 kapalı ve 1 açık termal havuza sahiptir. Ayrıca bu otelde özel masaj ekibi olması, ilgiyi arttırıyor.

Oruçoğlu Termal Otel – Afyon


Afyon’da bulunan Oruçoğlu Termal Otel alanında akla gelen ilk isimler arasında yer alıyor. Kendi alanında yaptığı öncülüklerle binlerce insana hizmet sunuyor. Birçok termal otelde toplu olarak sulara girilirken, Oruçoğlu Termal Otel’de her odaya bu sular ulaştırılmış durumda. Yaptığı bu öncü çalışmalarla 5 yıldız almış bir tesis..

Korel Thermal Resort Otel – Afyon


Afyon’un en iyi termal oteli diyebiliriz. Kalitesi ile ön planda olan Korel Thermal Resort Otel kapalı havuzları, açık havuzları ve aile havuzları ile müşterilerini memnun etmeyi başarıyor. Diğer ilgi çekici özelliği ise sigortalılara hizmet veren kliniklerinin olması. Bu kliniklerde ozon gibi birçok tedavi yöntemi uygulanıyor.

Güral Afyon Termal Hotel – Afyon


Afyon’un en yeni otellerinden olan Güral Afyon Termal Hotel güzel tesisleriyle ve şık mimarisi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda. Sizlere kapalı ve açık havuzları, kaydırakları, spa alanları, spor salonları, çocuk restoranı, harika yemekleri ile sizlere mükemmel bir tatil keyfi sunmayı bekliyor. Bayanlara özel havuzlarının açılır ve kapanır olması ise tercih sebepleri arasında.

 • Kartepe fırsatlarından yararlanın! Karşılaştırıp öyle karar verin.
 • Termal Oteller tatilsepeti 'da.
 • Türkiye'nin güncel otel rehberi TatilBudur .
 • En iyi termal otel hangisi?.. Bütün sorularınızın cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte kış aylarını sıcacık geçirebileceğiniz 10 Termal Otel ..
 • Kış aylarında yapılabilecek en güzel aktivitelerden bir tanesi de termal otellerdir .
 • Dışarıda yağan karın tadını sıcacık termal havuzlarda bir başka çıkaracaksınız.  Şimdi kağıdı kalemi hazırlayın, kışın vazgeçilmezleri termal oteller listemiz geliyor.
 • Kış Aylarını Sıcacık Geçirebileceğiniz 10 Termal Otel Böylesi Yok!  Yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber tatil arayışları ve doğal olarak otel arayışları da hız kazanmıştır.
 • Kışın Gidilebilecek Termal Oteller . Posted on 10 Şubat 2017.  Son zamanlarda her yaş grubuna hitap eden termal otellere özellikle kış aylarında talep artıyor.
 • Kimimiz kış tatilinde kayak yapmak isterken kimimiz termal otellerde sıcacık birkaç gün geçirmeyi ya da doğa ile iç içe kış manzaralarının içinde gezinmeyi tercih ediyoruz.
 • Bu yüzden kış aylarını evde geçirmek yerine kışın açık otellere rezervasyonlarınızı yaptırmanız sizin için en  Çağrı Merkezi 0 216 223 03 53 Ankara Ofis 0 312 441 50 10 .
 • Yaz mevsiminde deniz suyu sıcaklığı, kışın yerini termal suların sıcaklığına bırakıyor. Ülkemiz adeta bir termal cennet.
 • Sıcacık bir kış tatili Pamukkale. Yorum Yaz. 30 Ocak 2016 Cumartesi.  Bu hafta kış aylarında da rahatlıkla gidip tatil yapılabilecek olan Pamukkale’ye düştü yolum.