Kilo Vermenizi Kolaylaştıracak 15 Meyve ve Sebze

Kilo vermek için yapmadığınız diyet, gitmediğiniz diyetisyen kalmadıysa bu yazıya mutlaka göz atın. ABD ve İngiltere’deki iki üniversite ortak bir araştırmaya imza attı. Kilo vermek isteyenlerin yüzünü güldüren o araştırmaya göre, yüksek miktarda flavonoid içeren meyve ve sebzeleri tüketerek zayıflayabilirsiniz. Peki bu nasıl olacak? Hangi meyve ve sebzeleri tüketmek gerek.

İşte, yüksek flavonoid içeren 15 sebze ve meyve;

Ahududu

Yaban mersini

Çilek

Kuş üzümü

Kiraz

Üzüm

Erik

Turp

Çay

 

Kakao

Armut

Elma

Narenciyeler

Soğan

Biber

Flavonoid Nedir?

Flavonoidler vücudunuzda üretilen veya dışarıdan gelen serbest radikallerin oksitleyici yani yaşlandırıcı zararlarına engel olan güçlü birer antioksidandır. Güneş ışınları ile cildinizi bozan, sigara ile derinizdeki damarlarınıza zarar veren, egzoz gazları ile kollajeninizi erkenden yaşlandıran serbest radikal zararlarını engellemenin en etkili yolu, vücuda bol bol flavonoid kazandırmaktır.

Flavonoidler aynı zamanda iltihap önleyici maddelerdir. Cilt yaşlanmasının önemli ölçüde cildin iltihabi reaksiyonlardan kaynaklandığı dikkate alınırsa flavonoid üzerinde neden bu kadar ısrarla durduğumuz daha kolay anlaşılır. Hayatınıza ıspanağı, pancarı, kara lahanayı, enginarı, yeşil veya kırmızı biberi daha fazla ekledikçe bu doğal mucizelerden daha çok yararlanacaksınız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir