Kemal Sunal’ın Yıllarca Unutulmayacak Film Karakterleri

 

İnek Şaban


Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden Hababam Sınıfının en önemli karakterlerinden biri. Sınıfın haylaz çocuğu. Bazen çok akıllı, bazen çok zeki. Ama hep iyi kalpli. Hele o dans ettiği sahneler unutulur mu hiç? Yüzlerce kez izlesek bile her seferinde heyecanla izleriz.

Tosun Paşa


Bilmeyen yoktur. Tellioğulları’nın saf yardımcıları. Onların oyunuyla Paşa kılığına giriyor. Ama evdeki hesap çarşıya uymuyor. Çünkü o, yardımcılıktan başka hiçbir şey yapmamış hayatta. Tosun Şaban Paşa’yı unutulmazlar listesinin en başlarına koyuyoruz.

Kibar Feyzo


Sevdiği kıza kavuşmak için neler neler yapıyor bizim Feyzo. Kızın babasıyla çatışması yetmezmiş gibi, bir de köyün ağasıyla çatışıyor. Filmde Şener Şen’in rolünü de azımsamamak lazım. Zaten bu ikilinin olduğu hangi film kötü çıktı.

Salako


Aşık oluyor, sevdiği kızı kaçmak için ikna ediyor. Peki kız onu seviyor mu? Salako’nun dağ başındaki maceralarını izlemediyseniz, veya daha önce de izlediyseniz açıp bir daha izleyin derim.

Kapıcılar Kralı


Bir apartman kapıcısını oynayan Kemal Sunal, kurnazlığı ve zekasıyla bütün apartman sakinlerini parmağında oynatıyor. Zamanla adeta bir apartman sakinine dönüşen Seyyit’in maceralarını zlemeyi unutmayın.

Yusuf – Gülen Adam


Yaşadığı her şeye karşı gülen bu adam, sadece çocuğu ağladığında ağlıyor. Yusuf’un ilginç hikayesi, Türk sinemasının en iyi filmlerinden biridir. İnsanların hayata bakış açısını anlatan filmin mesajları da çok anlamlıdır.

Süt kardeşler – Şaban


Şaban ile Ramazan’ın hikayesini izleyip gülmeyen insan var mıdır? Bir yandan komik, bir yandan insanların korktuğu halleri anlatan filmin bir diğer karakteri Gulyabani, filme renk katmıştır.

Sosyete Şaban – Şaban Ağa


Evlendiği kadının kendisini beğenmemesinden sonra sosyetik bir adama dönüşen ağa, Dilaver olarak karşımıza çıkıyor. Peki bu yeni halini karısı beğenecek mi?

Köyden indim Şehre – Saffet


Bir çuval altının peşinden köyden şehre inen kardeşler, zengin olmanın peşindeler. Altınların peşinden koşturup duruyorlar. Peki istedikleri hayata kavuşabiliecekler mi? Para sayma sahnesini unutamayan bir tek ben miyim?

 

Kemal Sunal’ın Yıllarca Unutulmayacak Film Karakterleri

Ali Kemal Sunal , Türk televizyon , sinema ve tiyatro oyuncusu.

Kemal Sunal’In Yıllarca Unutulmayacak Film Karakterleri Özet Bilgiler

  • Kemal Sunal ' ın unutulmayan karakterleri Bugün Türk sinemasında yüzleri güldüren, milyonları kendine hayran bırakan adam Kemal Sunal ’ ın doğum günü.
  • Kapıcılar Kralı: Kemal Sunal ’ ın Seyyit karakteri ile Altın Portakal En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü kazandığı film ile Türk insanı kurnaz ve zeki insan profilini tanımış oldu.
  • İnek Şaban Kemal Sunal .  Bu filmle hayatımıza giren naif ve şirin Amelie, Audrey Tautou’yu arka plana itip yıllarca unutulmayacak bir karakter olarak ortaya çıktı.
  • Unutulmayan filmleri , sürekli gülen, güldüren yüzü   5. Şaban Oğlu Şaban Kemal Sunal ' ın 'Şaban' karakteri üzerine yazılan filmde Şaban'ın sürekli yaptığı sakarlıklar
  • Sansar Selim Korkusuz Korkak filminde , Hüsnü'ye Gaddar Kerim'i kiralık katil olarak ayarlayan simsardır. Mesleki ahlakı şapka çıkartan cinstendir.
  • Oynadığı filmler ile hala daha sevilerek izlenen Kemal Sunal ’ ın en çok sevilen karakterlerini sizler için topladık.  İşte Kemal Sunal ’ ın unutulmaz karakterleri
  • Sakar Şakir filminde , Ünal Gürel'in hayat verdiği unutulmaz karakter .  sıradaki haber: {$ nextTitle $}. Kemal Sunal filmlerinin efsane karakterleri .
  • Oynadığı filmler ile hala daha sevilerek izlenen Kemal Sunal ’ ın en çok sevilen karakterlerini sizler için topladık.  İşte Kemal Sunal ’ ın unutulmaz karakterleri
  • Oynadığı filmler ile hala daha sevilerek izlenen Kemal Sunal ’ ın en çok sevilen karakterlerini sizler için topladık.  İşte Kemal Sunal ’ ın unutulmaz karakterleri
  • Ama biz sizler için en unutulmaz Kemal Sunal karakterlerini derledik. Dikkat, bu yazıdan sonra canınız hemen bir Kemal Sunal filmi çekebilir, şimdiden uyaralım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir