Kebap ve Döner Artık Yasak!

Damak tadımızın vazgeçilmez tadı ve yemek kültürümüzün mihenk taşları olan kebap ve döner artık yasak! Duyanları şaşırtan bu haber İtalya’dan. İtal’ya da Verona Belediyesi kent merkezinde Turkish Kebap ve Döneri yasakladı. İşte ilginç yasağın gerekçesi;

 

İtalya’nın Verona şehrinde kebap ve dürümcülerin sayısı gün geçtikçe artıyordu. Hemen her adımda bir kebapçı veya dönerci açılması üzerine Verona Belediyesi harekete geçti.

Verona Belediye meclisi, “kültür ve gelenekleri korumak amacıyla” şehir merkezinde etnik gıda satan işletmelerin açılmasını yasakladı.

Verona, Risotto ve polentalarıyla ünlü bir yer. Yeme-içme sektöründe, hızlı ve ekonomik kebap büfelerinin ve dürümcülerinin yaygınlaşması, turistlerin kebapçılara yönelmesine sebe oluyor. Durum böyle olunca kent yönetimini de harekete geçti. Belediye Meclisi’nde geçtiğimiz gün alınan kararla bundan sonra şehir merkezinde “etnik gıda hazırlayıp satan işletmelerin” açılması yasaklandı.

İtalyan basını kararı “kebap yasağı” olarak duyurdu.

Belediye ise amacın, ‘kültür ve gelenekleri korumak’ olduğunu açıkladı.

Verona Belediye Başkanı Flavio Tosi “Bu önlem ile birlikte, kentin onuruna zarar veren yiyecekler hazırlayan ve satan işletmelere izin verilmeyecek” dedi.

Tosi, hem kent merkezinin tarihi ve mimari mirasını hem de Verona bölgesinin kültür ve geleneklerini korumak amacıyla böyle bir karar aldıklarını söyledi.

Ancak bu karara destekleyenler kadar, belediyeyi “göçmen karşıtlığıyla” suçlayanlar da var. Muhalefet partisi, “Bugüne kadar Belediye Meclisi’nden geçen en ırkçı karar” eleştirisinde bulundu.

Shakespeare eserlerine konu olmasıyla da tanınan Verona şehri, yaklaşık 2000 yıllık amfitiyatrosu ile de UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alıyor.

İtalya’da daha önce de Floransa belediyesi, kebap ve fast food satan dükkanların açılmasını yasaklayan bir karar almıştı.

  • Damak tadımızın vazgeçilmez tadı ve yemek kültürümüzün mihenk taşları olan kebap ve döner artık yasak !  İtalyan basını kararı “ kebap yasağı ” olarak duyurdu.
  • Pizza ve makarnasıyla meşhur İtalya, kebap ve döneri kültürlerine uymadığı için yasakladı.  Emlak Eki » Konut Haberleri » Kebap döner artık yasak .
  • Kebap döner artık yasak . Pizza ve makarnasıyla meşhur İtalya, kebap ve döneri kültürlerine uymadığı için yasakladı.
  • İtalya / Verona da kebap ve döner yasaklandı! İtalya Kültür ve Turizm Müdürlükleri yasak getirdi.  Risotto ve Polenta’larıyla ünlü kentte artık kebap ve dürüm satılamayacak.
  • egeninhabercisi / kebap doner artik yasak /50222/.  Yiyenlerin tadına doyamadığı kebap ve döner yasaklandı.
  • İtalya'da kebap ve döner satışının yayılması üzerine kültür ve gelenekleri korumak amacıyla kentin merkezinde kebap ve döner yasaklandı.
  • Artık Adana' ya ait olan bir lezzeti İstanbul' da da bulabiliyoruz. Kutluay Kebap Döner . Ülkemizde her yerde bu özel lezzetleri bulabileceğimiz restoranlar var.
  • Almanya’nın, Sosisli Sandviçi Fast Food Tahtından İndiren Yeni Kralı: Döner Kebap !  Domuz sosisi ve bira. Döner kebap Almanya'da domuz sosisini tahtından indirdi.
  • 513 ziyaretçi Musty Döner & Kebap ziyaretçisinden 9 fotoğraf ve 39 tavsiye gör.  ( Artık Kapalı). Kebapçı, Dönerci ve Restoran. İzmir.

Origine Du Kebab Wikipédia
Recette Doner Kebab Maison
Wikipedia Kebab
Kebab Ingrédients
Kebab Turquie
Durum Kebab
Kebab

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir