Karpuz Tezgahlara “Bir Geldi Pir” Geldi

Yaz aylarının vazgeçilmezi ve en çok tüketilen meyvelerin başında gelen karpuz semt pazarlarında yerini almaya başladı. Tezgahlarda boy gösteren karpuzun kilo fiyatı ise adeta cep yakıyor. Çünkü kilogramı 5 lira olan bir karpuz ortalama 50 liraya satılıyor.

Havaların ısınması ile pazar tezgahları da renklenmeye başlıyor. Yaz meyvelerinden ilk olarak karpuz ve çilek tezgahlarda yerini aldı. İran’dan ithal edilen karpuz, Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki semt pazarlarında satışa sunuldu. Ancak karpuzun kilogram fiyatı 5 lira olması vatandaşı kara kara düşündürüyor.

Karpuzun pahalı olması pazarcı esnafına yeni çözümler üretmesine sebep oluyor. Esnaf karpuzu çeyrek dilimler halinde satıyor.

Pazarcılar, karpuza vatandaş ilgi göstermeyince çeyrek dilimler halinde sattıklarını söylediler.

Öte yandan, karpuz ile birlikte son günlerde tezgahlarda yerini alan yerli çilek ise kilogramı 12 liradan satışa sunuldu.

Pazarcılar önümüzdeki günlerde havaların da ısınması ile karpuzun ve çileğin fiyatının düşeceğini söylediler. Vatandaşlar ise yüksek fiyatlardan şikayetçi. İnşallah bir an önce düşer fiyatlar diyen vatandaş, karpuzun ilk kez çeyrek halinde satıldığını gördüklerini söylediler.

 

  • Ana Sayfa Alışveriş Karpuz Tezgahlara “ Bir Geldi Pir ” Geldi .  Ancak karpuzun kilogram fiyatı 5 lira olması vatandaşı kara kara düşündürüyor.
  • boylesiyok / karpuz tezgahlara bir geldi pir geldi /#ixzz41UX6FyHP Under Creative Commons License: Attribution.
  • Manisa'da kavun, karpuz , kiraz, erik gibi yaz meyveleri pazar tezgahlarına çıktı.  Pazarda İran'dan gelen karpuzun kilosu 3, kavunun ise 5 liradan satıldı.
  • Buzlanma nedeniyle bölgede çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana gelirken Karayolları ve polis ekipleri, TIR'ı yoldan almak için çalışma başlattı.
  • Bir geldi pir geldi . Trabzonspor, yeni sezon hazırlıklarını sahasında yaptığı çift kale maçla sürdürdü.  mustafa3342 12 Ağustos 2014 Salı 13:34. gel 3c3gin yildizi zaten yıl dizdi.
  • Dün hava yolu ile Sinop’a gelen Cumhuriyet Halk partisi (CHP) gurup başkan vekili Engin Altay, büyük bir araç konvoyu eşliğinde karşılandı.
  • Hayırlı akşamlar. 14. haftanın açılış maçı Trabzonspor Adanaspor maçı ile sizlerleyim… Trabzonspor bu bugün sahasında Adana ekibini konuk etti.
  • Hamzaoğlu bir geldi , pir geldi ! 17 Aralık 2015 18:25. Tweet. Bursaspor'un yeni hocası Hamza Hamzaoğlu, geçtiğimiz hafta kadro dışı bırakılan Josue ve Stoch'u affetti.
  • Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan olarak ilk kez geldiği Antalya’da 400 milyon lira yatırımla hizmete alınan 150 tesisin toplu açılış törenini gerçekleştirecek.
  • Konya ve Antalya’da okullar tatil oldu. Kar yağışı nedeniyle Antalya merkezde ulaşımda aksamalar olurken maddi hasarlı çok sayıda kaza meydana geldi .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir