Karbonatınız Varsa O Zaman Üzülmeye Gerek Yok!

Evimizde olmazsa olmaz ürünlerin başında karbonat gelir. Öyle ki karbonat, gıdadan temizliğe aklınıza gelebilecek bir çok noktada imdadınıza yetişiyor. Nasıl mı? İşte cevabı. Ve karbonatı nasıl kullnabileceğinizin püf noktaları;

Leke Giderir


Atmak istemediğiniz plastik saklama kaplarınızda eğer leke oluştuysa, karbonat yardımınıza hazır bekliyor. Bir kaba 4 yemek kaşığı karbonat ile ılık su doldurup, saklama kaplarınızı da içine koyarsanız, lekelerin bir kaç saat içinde kaybolduğunu göreceksiniz.

Kokuyu Emer


Buzdolabınızın kokmasını ya da içindeki yiyeceklerin kokularının birbirine karışmasını engelemek istiyorsanız çare karbonat… Küçük kabın içine karbonat koyun ve dolabınızın içine bırakın. Kokuların karışmasını engelleyecek ve istemediğimiz kokuları da emecektir.

Meyve – Sebzeleri temizler


Meyve ve sebzeleirn daha hijyenik olması için onları karbonatlı suyla güzelce bir yıkayın…Zirai ilaçlardan ve diğer her şeyden temizlendiğini göreceksiniz.

Mutfak Süngeri Kokusuna Son


Mutfak süngerleri temizlikten sonra içine sızan koku ile mutfağa kötü bir koku saçar. Ancak karbonat ile temizlediğiniz de ne kokuya ne de lekeye rastlamanız mümkün değil.

Evcil hayvanların Yataklarını Temizler

Evdeki küçük dostların yataklarını temizlemek ve ortaya çıkabilecek kötü kokuları engellemek için birebir. Kedi-köpeklerin yataklarına biraz karbonat serpin, 10- 15 dakika geçtikten sonra da elektrik süpürgesiyle süpürün. Farkı göreceksiniz.

Oyuncakların Tozunu Temizler


Tüylü oyuncaklarınız tozlanır ve zaman içinde hem renkleri kaybolur hem de mikropları ile sağlığı tehdit eder. İşte bunun önüne geçmek için, oyuncakları, çöp torbasının içine koyun üzerine de bolca karbonat serpin. Torbanın ağzını kapatın. Sonra torbayı uzun süre sallayın. Ve daha sonra torbadan çıkarıp elektrikli süpürge ile tozları içine çekin.

Mobilyaları Temizleyin

Soğuk ve yağışlı kış aylarının ardından bahçe mobilyalarınızı yaza hazırlayın. Bunun için yine karbonata ihtiyacınız var. Mobilyalarınızı karbonat ve suyla silin. Eskisi gibi tertemiz karşınızda olacaklar.

Duvar Temizliği

Duvarlar, temizliği ile belki de evde sizleri en çok düşündüren bölüm. Hele mutfak duvarındaki yağ lekeleri! Çocuk odalarındaki boyalı duvarlardan bahsetmiyorum bile… Merak etmeyin. Bir kez de karbonatı su ile silmeyi deneyin.. Farkı göreceksiniz…

Alkali Su için de Karbonat


İçtiğiniz suyun alkali olmasını istiyorsanız, mutlaka karbonat ekleyin…

Izgara Temizler

Keyif bir mangalın ardından karnınızı da doyurdunuz her şey güzel. Ama ızgaranızın temizliği sizi kara kara düşündürüyorsa merak etmeyin. Yine karbonat imdadınıza yetişecek. Izgaranın üzerine karbonat serpin ve fırçalayın. Sonuç sizi mutlu edecek.

  • Ana Sayfa Yasam Karbonatınız Varsa O Zaman Üzülmeye Gerek Yok ! Karbonatınız Varsa O Zaman Üzülmeye Gerek Yok ! Haber Böylesi Yok . 04/03/2016.
  • Giriş Yap Facebook ile Giriş. Bir An Bile Yüzüne Bakmayacağımız Karbonatın Vücudunuza 13 Yararı.  Zaman zaman da buna zorunda kalıyoruz farkındayım.
  • Amerika seyahatinde öğrendiğim en ilginç konulardan biri KARBONAT hakkındaydı.
  • olmayabilir, o zaman da üzülmeyin çünkü iyi bir suyla da evinizde kendinize alkali su yapabilirsiniz.  2 litre suya yaklaşık 1 yemek kaşığına yakın karbonat koyun ve karıştırın.
  • O zamandan bu zamana çok insan öldü kanserden, bütün bu çalışmalar var ama onlar israrla  Doktor size hiç bir ilaç önermeme gerek yok gayet sağlıklısınız demiş.
  • dana siz gittikten sonra bi püskürttü dedi utana sıkıla ( karbonat kullananlar bilir bunu) o zaman da çok  Doktor size hiç bir ilaç önermeme gerek yok gayet sağlıklısınız demiş.
  • Karbonatın Dişe Faydaları. Oldukça uzun zamandan beri karbonatla diş fırçalanır, karbonat diş beyazlatma konusunda oldukça faydalıdır.
  • sunmak gibi genel faydalarının yanında karbonatlı su aynı zamanda zayıflama amacıyla da kullanılıyor.
  • Dişlerde Beyazlık. Karbonat , dişler üzerinde oluşan lekeler ve zaman içerisinde meydana gelen plaklara olumlu etki sağlar.  Kimyasal zehir ürünlerini kullanmaya gerek yok .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir