Kara Üzümün En Bilinmeyen 5 Faydası

Kara üzümün faydaları nelerdir, kara üzümün bilinmeyen 5 faydası ve siyah üzüm nelere iyi gelir gibi sorularınızın cevabını yazımızda bulacaksınız. Kar üzüm hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır ve alternatif tıpta kara üzümün faydaları haberimizde olacak.

Kara üzüm pek çok hastalığa iyi gelen yiyeceklerin başında gelir. Antioksidan özelliği çok fazla olduğundan kanserden tansiyona her türlü hastalığın tedavisinde aktif olarak kullanılır. Fakat kara üzümün kalori oranı yüksek olduğundan günde en fazla 20 tane tüketilmesi doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Böbrek ve Karaciğere Faydası


Kara üzüm sindirim sistemine ve böbreklere çok iyi gelir. Sindirim sistemini düzenleyerek böbreklerinizi rahatlatır. Kum dökmeye de yardımcı olan kara üzüm sadece böbreklere değil, karaciğerede çok iyi gelen kara üzüm; kabuğu ve çekirdeği ile tüketildinde hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.

Kansızlık ve Tansiyona Faydası

Kara üzüm kansızlık hastalığı olanlar için en tavsiye edilen besinlerden biridir. Kan hücrelerine yardımcı niteliği olan kara üzüm; aynı zamanda tansiyon hastalarına da oldukça fazla önerilir.  Yüksek tansiyonu düşürmek için kullanılan kara üzümün enerji verici özelliği de vardır.

Kolestorele Faydası


Daha öncede söylediğimiz gibi kara üzüm pek çok hastalığın tedavisinde kullanılır. Bunlardan biri de kolesterol. Kolesterol hastalarının kara üzümün çekirdeğini çıkarıp elde edilen üzüm yağının tüketilmesi kalp hastalıklarına ve kolesterole oldukça iyi gelmektedir.

Cilt Sağlığı ve Beyin Hücrelerine Faydası


Kara üzümün düzenli olarak tüketilmesi cildinize olumlu etki yapacaktır. Ayrıca beyin hücrelerinin güçlenmesine de yardımcı olan kara üzüm; doktorşar tarafından en çok tavsiye edilen yiyeceklerden biri olarak gösterilmektedir.

Kalp Krizi ve Kanser Karşıtı


İçeriğinde bulunan antioksidan özelliği ile kara üzüm kalp krizi riskini azaltmakla beraber kanser riskini de oldukça azaltır.

İçerisinde B1, B2 ve A gibi pek çok vitamini de içeren kara üzüm; aynı zamanda kalsiyum, potasyum ve sonyum açısından da yüksektir. Kara üzümü direk olarak tüketmenin yanı sıra reçelini yapabilirsiniz veya komposto olarak da tüketebilirsiniz. Aynı zamanda kara üzüm hamur işlerinize lezzet ve sağlığı birlikte katmak için çok ideal bir besindir.

Kara Üzümün En Bilinmeyen 5 Faydası

Metne bakınız.

Üzüm, asmagiller familyasının Vitis cinsinden sarılgan bitki ve yeryüzünde kültürü yapılan en eski meyve türlerine verilen ad.

Tarihçesi M.Ö 5000 yılına kadar dayanır. Anavatanı Anadolu ‘yu da içine alan Küçük Asya , Kafkasya ‘yı da kapsayan bölgedir. Diğer meyvelerle kıyaslandığında en fazla çeşide sahip olan türlerden biri olan üzümün 15.000’nin üzerinde çeşidi bulunduğu tahmin edilmektedir. Anavatanı Anadolu olan çeşitler 1200’ün üzerindedir. Bu çeşitlerden oluşturulmuş Milli Koleksiyon Bağı Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsünde bulunmaktadır. Bunların 50-60 kadarının ekonomik üretimi yapılmaktadır.

Kara Üzümün En Bilinmeyen 5 Faydası Özet Bilgiler

  • Kara üzümün yararları nedir, kara üzümün bilinmeyen 5 faydası ve siyah üzüm nelere iyi gelir şeklinde sorularınızın yanıtını yazımızda bulacaksınız.
  • + Üzümün Bilinmeyen 10 Faydası . Üzüm sulu ve lezzetli bir meyvedir. Üzüm siyah , mor, koyu kırmızı, koyu mavi, sarı, yeşil, turuncu ve pembe gibi farklı renklerde bulunur.
  • Kuru siyah üzüm üzerinde yapılan araştırmalar bize bu meyvenin her geçen gün yeni faydalarını sunmaktadır. İşte karşınızda kuru siyah üzümün faydaları : 1.
  • Siyah kuru üzümün faydalarını okuduğunuzda tazesinden hiçbir farkı olmadığını anlayacaksınız.  Havana her defasında iki üç adet çekirdekli kuru üzüm atılarak ezilir.
  • Kuru üzümün şaşırtıcı 12 faydası .Taze üzüm , kuru üzüm ve üzüm çekirdeğinin faydaları hakkında harika bir araştırma.
  • Kuru üzümün faydaları yazısında kuru üzüm faydaları , kuru üzüm kalorisi ve besin değeri, kuru üzüm neye iyi gelir konularında bilgiler bulabilirsiniz.
  • Kara üzüm de denilen siyah üzümün faydaları oldukça çok. Kurusunun da yaşının da bol bol tüketilmesini öneren uzmanlar siyah üzümün faydalarını saymakla bitiremiyor.
  • 30 Ağustos 2012 Perşembe. Kara üzüm çekirdeğinin faydaları !  Kara üzümün yüksek şeker içeriği dolayısıyla kalori değeri fazla olan bir besin maddesidir.

Kara üzümün faydaları nelerdir, kara üzümün bilinmeyen 5 faydası ve siyah üzüm nelere iyi gelir gibi sorularınızın cevabını yazımızda bulacaksınız Kara üzümün yararları nedir, kara üzümün bilinmeyen 5 faydası ve siyah üzüm nelere iyi gelir şeklinde sorularınızın yanıtını yazımızda bulacaksınız Kara üzümün yararları nedir, kara üzümün bilinmeyen 5 faydası ve siyah üzüm nelere iyi gelir şeklinde sorularınızın yanıtını yazımızda bulacaksınız(bkz: kara üzümün en bilinmeyen 5 faydası ) var öğrendiğim bilgilere göre böbreklere ve bağırsaklara da iyi geldiğini biiyorum Üzümün Bilinmeyen 10 Faydası . Üzüm sulu ve lezzetli bir meyvedir. Üzüm siyah, mor, koyu kırmızı, koyu mavi, sarı, 5 . Üzüm yorgunluğu önler Kara üzümün faydaları nelerdir, kara üzümün bilinmeyen 5 faydası ve siyah üzüm nelere iyi gelir gibi sorularınızın cevabını yazımızda bulacaksınız yüz güzelliği de sağlamak ve kırışıklıkları önlemekte faydası Ziraat Fakültesi’nden Doç.Dr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir