Kar Tatili Yapabileceğiniz 5 Harika Mekan

Bugünkü yazımızda, kar ve kış ayları yaklaşırken, hazır tatil günleriniz de mevcutken gidebileceğiniz yöreleri sizler için inceleyecek ve birkaç kar tatili mekanı önerisinde bulunmaya gayret edeceğiz. Bu önerilerin hemen hepsinin genelin beğendiği yöreler olduğunu ve listenin de bu şekilde hazırlandığını unutmamanızı temenni ederek, başlayalım.

Gümüşhane, Zigana Geçidi

Zigana Geçidi, Gümüşhane’nin en güzel bölgelerinden bir tanesi olarak kar tatili yapılabilecek yegane yerler arasında ilk sırada yer alıyor. Pek çok otelin ve yerleşkenin bulunduğu Zigana’da aynı zamanda pek çok defa konaklayabiliyor ve günlerce karlı havanın tadını, bolca çıkarabiliyorsunuz. Zigana, bir yılın yaklaşık beş ayında sürekli karlı olan bölgelerden biri olarak ünlenmiş.

Bursa, Uludağ

Uludağ, artık bilindik tatil yörelerinden bir tanesi olmasına rağmen pek çok insan Uludağ’a hala gitmemiş olabiliyor. Oysa, günümüzde kış tatili yapılabilecek en güzel yerler arasında bulunan Uludağ’da büyüklü küçüklü, ekonomik ve pahalı pek çok otel mevcut. Bunlardan ekonomik durumunuza en uygun olanını bularak, dilerseniz mütevazı, dilerseniz görkemli bir tatil yapabilir ve kendinizi karların arasında yüzerken yahut pencerenizden yağışını izlerken bulabilirsiniz.

Rize, Ayder Yaylası

Artık, Twitter fenomenleri vasıtası ile ünlenmiş bir bölgemiz olan Ayder Yaylası, kar tatili yapmak için en güzel mekanlar listesinde bir diğer mekan. Burası da tıpkı Zigana Geçidi gibi, bir yılın beş yahut altı ayında karla kaplı oluyor ve bu durumun en güzel yanlarından biri, bir yanda da kaplıca sularının kaynamaya devam etmesi… Kaplıca suları pek çok hastalığa iyi gelen organik sular iken, bir yandan otelinizde sağlık bulurken bir yandan kar tatilinizin keyfini çıkarabilmeniz; Ayder’de mümkün kılınmış. Gidip görmeniz ise hemen hemen giden herkes tarafından, tavsiye ediliyor.

Kastamonu, Ilgaz Dağı

Uludağ’dan hemen sonra gelen ve listede belki de kayak yapmak isteyenler için favori mekanlardan bir tanesi olduğundan yerini alan Ilgaz Dağı da; otelleri yukarılarda bulunan ve rahatlıkla kayak yapabileceğiniz mekanların başında geliyor. Özellikle kayakçı takımlarının her yıl buralarda konakladığını biliyor ve sizin de hobileriniz arasında kayak bulunuyorsa; Ilgaz Dağı’ndan başka bir yerde kar tatili yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Ilgaz Dağı’nın kendine has organik, herhangi bir dokunuşa uğramamış doğal pistlerinin mevcut olduğunu da belirtmekte fayda var.

Bolu, Abant

Doğal güzelliklerin en muhteşemlerini, Bolu Abant’ta görebilmeniz mümkün. Eğer, sıradan ve mütevazı bir kar tatili düşünüyorsanız; Abant Gölü çevresinde konaklayabileceğiniz pek çok otelin bulunduğunu ve buranın sizin için biçilmiş kaftan olduğunu belirtebiliriz.

 

Kar Tatili Yapabileceğiniz 5 Harika Mekan

şömineli mekanlar istanbul, anadolu yakası şömineli mekanlar, şömineli otel odaları, şömineli dağ evleri, şömineli oteller izmir, ephesus boutique hotel, izmir şömineli dağ evleri, şömine başı romantizm

Kar Tatili Yapabileceğiniz 5 Harika Mekan Özet Bilgiler

 • günleriniz de mevcutken gidebileceğiniz yöreleri sizler için inceleyecek ve birkaç kar tatili mekanı önerisinde b boylesiyok / kar tatili yapabileceginiz 5 harika me
 • Kar Tatili Yapabileceğiniz 5 Harika Mekan .  günleriniz de mevcutken gidebileceğiniz yöreleri sizler için inceleyecek ve birkaç kar tatili mekanı önerisinde bulunmaya
 • Buranın diğer kar tatili yapılan yerlerden bir farkı da muhteşem bir deniz manzarasına sahip olması.  Hani kartpostallar vardır karlar altında harika görünen yapılar vardır.
 • Kar tatili için gidilecek en güzel yerler. Kışın son günlerinde kar gitmeden sen kara git!  gibi aktiviteler yaparak da eğlenceli vakit geçirebileceğin harika bir kar tatili mekanı .
 • Türkiye’nin doğusunda yer alan Kars ’ ın en güzel tatil mekanı olan Sarıkamış kristal kar keyfini yaşayabileceğiniz tek yerdir.  Harika bir yaz tatili için tercih edebilirsiniz.
 • çizgifimlere; işte çocuğunuzla kar tatilinde yapabileceğiniz 5 eğlenceli etkinlik.  boyanın kar üzerindeki dağılışına hep birlikte hayran kalacak ve renklerle harika eserler
 • İşte şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzaklaşmak isteyenler için.. İstanbulluların haftasonu tatil yapabilecekleri 4 harika mekan . 1 İzmit Kerpe.
 • Hangi illerde okullar kar tatili oldu? Anadolu Ajansı,İHA,DHA. 30 Aralık 2016 Cuma.  Ankara'da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün tatil ilan edildi.
 • dolu dolu tatil yapabileceğiniz yerlere göz atın  Popüler mekanlar diye çekinmeyin  Adalar kadar harika bir tatil yeri olamaz diyenler  Türkiye'den kar manzaraları.
 • Güne güzel başlamanın da ötesinde tüm hormonlarımızı harekete geçiren ve ulusumuz için en önemli kutsallarımızdan biri kahvaltı!
 • Göre fırsatlarından yararlanın! Karşılaştırıp öyle karar verin.
 • Yurtiçi ve yurtdışı tüm tatil , otel ve tur ihtiyaçlarınız için buradayız İletişim bilgileri +90 (850) 3333333 24 saat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir