Kalorisi En Düşük 7 Muhteşem Ara Öğün Fikri

Kalorisi en düşük 7 muhteşem ara öğün fikri  hangileri diye düşünenler için öneriler hazırladık. Atıştırmalık olarak tüketebileceğiniz ve sağlıklı ara öğünleri sizlerle paylaşıyoruz. Bakalım kalorisi düşük fakat günlük hayatınızda size enerji verecek en sağlıklı ara öğünler hangileri…

Günlük tatlı ihtiyacınızı karşılamanıza da yardımcı olacak ve kalori değeri oldukça düşük sağlıklı atıştırmalıklar ve ara öğünler…

Çikolatalı Süt

 

Sağlıklı atıştırmalık veya ara öğün denilince akla ilk gelen yiyecek süttür.  Bir bardak çikolatalı süt yaklaşık olarak 135 kaloridir. Hazırlanışı ise gayet kolay. 2 kare bitter çikolatayı eritip sıcak sütle karıştırın ve içeceğiniz hazır.

Patlamış Mısır

 

Patlamış mısır size diyetinizde yardımcı olacak atıştırmalıklardan biridir. Bir kase yağsız ve tuzsuz patlamış mısır yiyerek hem açlığınızı giderebilir hem de diyetinize devam edebilirsiniz. Kalorisi ise yaklaşık 163.

Fıstık Ezmeli Muz

 

Meyveler her zaman diğer atıştırmalıklardan daha düşük kaloriye sahiptir.  Fıstık ezmeli muz karışımı da sağlıklı bir öneri olabilir ve aynı zamanda az kalorili ve basit bir hazırlanışa sahip.  Bir kaşık fıstık ezmesini bir adet muzu dilimleyerek aralarına sürün. Kalorisi ise yaklaşık 18. Afiyet olsun.

Leblebi

 

Lif içeriği yüksek olan leblebiler; sindirimi hızlandırıcı özelliğe sahiptir ve aynı zamanda sağlıklı atıştırmalık denilince ilk akla gelenlerden. Tok tutma özelliği de olan leblebinin kalori oranı da oldukça düşük. Bir kahve fincanı yaklaşık 55 kalori.

Sütlü Kahve

 

Kahve her zaman diyetlerin bir parçası olmuştur. Ara öğün veya kahvaltıda tavsiye edilen kahvenin kalorisi de oldukça düşüktür. Yağsız sütlü kahve sizler için bir öneri. Hazırlanışı da oldukça basit. 1 su bardağı yağsız süte 1-2 çay kaşığı granül kahve ekleyerek soğuk/sıcak bir şekilde tüketilebilir. Kalorisi ise yaklaşık 70.

Ceviz

 

Ceviz omega 3 açısından zengin bir besindir. Günlük iş temposunda sağlıklı atıştırmalık yeme ihtiyacı hissediyorsanız ceviz sizin için ideal. Aynı zamanda enerji ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olacak cevizin kalorisi ise oldukça düşük. Üç tam ceviz tüketimi ara öğün için uygun olup; kalorisi 100.

Avokadolu Ekmek

 

Kulağınıza biraç ilginç gelmiş olablilir ama avokado doymamış yağ asidi yüksek bir besin olduğundan ekmekle tüketilebilir ve az kalorilidir. Çeyrek avakado, 1 dilim tam buğday ekmeğinin üstüne konarak pulbiber ve tuzla tatlandırılıp tüketilebilir ve yaklaşık 150 kaloridir.

Kalorisi En Düşük 7 Muhteşem Ara Öğün Fikri

Enzimler, kataliz yapan biyomoleküllerdir . neredeyse tüm enzimler protein yapılıdır. Enzim tepkimelerinde, bu sürece giren moleküllere substrat denir ve enzim bunları farklı moleküllere, ürünlere dönüştürür. Bir canlı hücredeki tepkimelerin neredeyse tamamı yeterince hızlı olabilmek için enzimlere gerek duyar. Enzimler substratları için son derece seçici oldukları için, ve pek çok olası tepkimeden sadece birkaçını hızlandırdıklarından dolayı, bir hücredeki enzimlerin kümesi o hücrede hangi metabolik yolakların bulunduğunu belirler.

Her katalizör gibi enzimler de bir tepkimenin aktivasyon enerjisini azaltarak çalışır ve böylece tepkime hızını çarpıcı şekilde artırır. Çoğu enzim tepkimesi, ona karşılık gelen ve katalizlenmeyen tepkimeden milyonlarca kere daha hızlıdır. Diğer katalizörler gibi enzimler de katalizledikleri tepkime sonucunda tükenmez, ve bu tepkimelerin dengesini değiştirmez. Ancak, diğer çoğu katalizörden farklı olarak enzimler çok daha özgüldür . Enzimlerin 4000’den fazla biyokimyasal tepkimeyi katalizlediği bilinmektedir.

Enzimlerin büyük çoğunluğu protein olmakla beraber, ribozim adlı bazı RNA molekülleri de tepkimeleri katalizler, bunun en iyi bilinen örneği ribozomu oluşturan bazı RNA’lardır.

Enzimlerin etkinliği başka moleküller tarafından etkilenebilir. İnhibitörler enzim aktivitesini azaltan moleküllerdir, aktivatörler ise enzim aktivitesi artıran moleküllerdir. Etkinlik ayrıca sıcaklık, kimyasal ortam ve substrat konsantrasyonu tarafından etkilenir. Bazı enzimler endüstriyel amaçla kullanılırlar, örneğin antibiyotik sentezinde. Ayrıca bazı ev ürünlerinde biyokimyasal tepkimeleri hızlandırmak için enzim kullanılır .

Kalorisi En Düşük 7 Muhteşem Ara Öğün Fikri Özet Bilgiler

  • Ana Sayfa Sağlık & Güzellik Kalorisi En Düşük 7 Muhteşem Ara Öğün Fikri .  Atıştırmalık olarak tüketebileceğiniz ve sağlıklı ara öğünleri sizlerle paylaşıyoruz.
  • size enerji verecek, sağlıklı Düşük Kalorili Muhteşem 7 Ara Öğün hangileridir ?  Ara öğün veya kahvaltıda tavsiye edilen kahvenin kalorisi de oldukça düşüktür .
  • Bu makalede sizin için özenle seçilmiş tam 10 adet düşük kalorili ara öğün tavsiyesi veriyoruz. Hemde tamamı sadece 100 kalorilik öğünlerden oluşuyor.
  • 1. Ara öğün ve az kalorili dendiğinde ilk akla gelen yoğurt olmaktadır.  Ancak ne kadar kalorisi düşük olsa da bu besinler de az tüketilmelidir.
  • Kalorisi Düşük Yiyecekler ve Az Kalorili Besinler ile Tanışın.  A vitamini, C vitamini, B6 vitamini, potasyum ve magnezyum içeren kuşkonmaz harika bir ara öğün olabilir.
  • Ara öğün ya da atıştırmalık olarak tüketebileceğiniz besinlerin kalorisini hesaplayarak yazdık!  Öğün Olarak Tüketebileceğiniz 200 Kalorinin Altında 7 Yiyecek İçecek Fikri .
  • Ara öğünler aynı zamanda gereksiz atıştırmalarımızın önüne geçmemize yardımcı olur.
  • Bu sayede mide dolacak ancak kalori alımı düşük seviyede meydana gelecektir. Kalorisi en düşük yiyecekler genellikle mevsim yeşillikleri veya doğal besinlerdir.
  • Kalorisi en düşük yiyecekler, sebzeler ve besinler listesi ile  A vitamini, C vitamini, B6 vitamini, potasyum ve magnezyum içerir kuşkonmaz süper bir ara öğün olabilmektedir .
  • Forexle Para Ticareti Yapın. 2016/4Ç Kar/Zarar %18.99/81.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir