Kahve İçtiğinizi Düşünüyorsunuz ama Koladan Farkı Yok

İngiliz bilim adamları Latte ve Mocha gibi sütlü kahvelerle ilgili bilinmeyenleri açıkladı. Yapılan araştırmaya göre, sütlü kahvelerde de en az kola kadar şeker ortaya çıktı.

 

İngiltere’de fazla şeker kullanımına karşı kampanya yürüten bir grup, kafelerde satılan 131 sıcak içeceği inceledi. Bunlardan üçte birinde, her biri 9 kaşık şeker içeren en az bir teneke kutu Pepsi ya da Coca-Cola kadar şeker olduğu belirlendi.

Action on Sugar adlı grup, bazı sıcak içeceklerde şeker miktarının 20 tatlı kaşığının üzerine çıktığını kaydetti. İncelenen sıcak içecekler arasında mocha ve latte gibi aromalı kahveler, meyveli sıcak içecekler ve sütlü çikolata hot chocolate’lar da bulunuyor. Action on Sugar, üzerinde besin değerini gösteren bir etiket olsaydı, bu içeceklerden yüzde 98’inin yüksek şeker içerdiği için kırmızı etiket alacağını söyledi. İngiltere Ulusal Sağlık Hizmetleri, 11 yaş ve üzerindekilere günde en fazla 30 gram, ya da 7 tatlı kaşığı şeker almalarını öneriyor.

Action on Sugar’ın araştırmasına göre ise, Starbucks’ın portakal ve tarçınlı sıcak içeceği, 25 tatlı kaşığı şeker içeriyor. Fast Food zinciri KFC’nin mocha’sı ile Starbucks’ın sıcak çikolatasında 15 kaşık, Caffe Nero’nun Caramelatte’sinde ise 13 kaşık şeker bulundu. Action on Sugar adına araştırma yapan Kawther Hashim, kahve zincirlerine kullandıkları şeker miktarını azaltmaları, etiketleme işini daha iyi yapmaları ve en büyük boy içecekleri kaldırmaları çağrısında bulundu.

 

Action on Sugar’ın araştırmasına göre ise, Starbucks’ın portakal ve tarçınlı sıcak içeceği, 25 tatlı kaşığı şeker içeriyor. Starbucks’ın sıcak çikolatasında 15 kaşık, Caffe Nero’nun Caramelatte’sinde ise 13 kaşık şeker bulundu.

  • Ana Sayfa Sağlık & Güzellik Kahve İçtiğinizi Düşünüyorsunuz ama Koladan Farkı Yok .  Yapılan araştırmaya göre, sütlü kahvelerde de en az kola kadar şeker ortaya çıktı.
  • Üni yapıyordu, işe yarıyor ama ikinci günün sonunda beyin bir papağan balığına dönüyor. Link.
  • zman geçmiş olsun az az içecen kahve veya normal çay ice tea falan full şeker Şekersiz iç kahveni çayını.  Ayrıca ice tea, meyve suyu, bunlarında koladan bir farkı yok .
  • kolanın içine kahve karıştırmak: çok rezil bi tat olmakla birlikte acayip dinç tutan formüldür teslim günü öncesinde her mimarlık öğrencisi tarafından kullanılasıdır, ama ik.
  • kahve kola , rahatsız edecek derecede kalp çarpıntısı yaptığı da görülmüştür.
  • soğuk çay falan aynı zımbırtı farkı yok koladan . kafeine bağımlıysan çay, kahve de  zevki azaltacak ama canın kola istediği zaman iki bardak su çak. sonra kola içebilirsen iç .
  • Yemekten sonra bol şekerli bol köpüklü türk kahvesi ? Olur,hemen içelim .  Aklıma gelmişken ” kola ”yla ilgili de bi düşüncem var.
  • artık tadıı bi hoşuma gidio ki anlatamam öyle fondip falanda yapmıorum kahve içer gibi keyifle içiorum.  hemen kolaya sarılıyorumm:)) inankii sigaradan farkı yok gözümdee.
  • Kahve yüksek oranda kafein içerdiğinden tansiyon hastası olmayan kişilerd.  Bunun yanında kola gibi kafeinli içecekler tüketirseniz, olumsuz etkiler ortaya çıkabilir.
  • genç olmuş raziye teyzemdir çay isteyen. geriye iki seçenek kalır diğer bireyler için . kola ya da kahve ? plastik yavşamaya müsait o bardağa konulan kola ya da sabit bi duruşu olan.

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir