Kahraman Tazeoğlu’nun En Çok Satan 10 Kitabı

Kahraman Tazeoğlu’nun en çok satan kitapları hangileri? Kahraman Tazeoğlu, Türkiye’de aşk, şiir ve roman deyince akla ilk gelen isimlerden biri. Tazeoğlu’nun yazdığı kitaplar aşıklara ve aşk acısı çekenlere merhem olmaya devam ediyor. Son olarak “Aşkla Kal” kitabını yazan Tazeoğlu, yeni kitabıyla da ilk günden itibaren en çok okunanlar arasında zirvede bulunuyor. Biz de sizin için yazar Kahraman Tazeoğlu’nun en çok satan 10 kitabını sıraladık.


İşte Kahraman Tazeoğlu’nun en çok satan 10 kitabı;

Mavi Ev


Kapılar vardır kapanan… içten dışa, dıştan içe…
içimizden dışımızdakilere kapattıklarımız ve dışımızdakilerin
içe doğru yani bize kapattıkları.
Ve bazen bir kapı aralığında unutuluyor adına aşk denebilecek bütün bakışmalar.

Seni İçimden Terk Ediyorum


Çok sevdiğiniz, canımın diğer yarısı dediğiniz birini unuttunuz mu hiç? Unuttuysanız işte başkasını öldürerek intihar ettiniz demektir. Bu kitabında içindeki sevgiliyi unutmanın onu öldürmek olduğunu anlatan yazar, onu öldürmenin kendinizi de öldürmeniz anlamına geldiğini de sözlerine ekliyor.

Susacak Var


2011 yılında çıkan bu kitapta ise yazar, “Ayrılıkla başlayan bir şarkının nakarata geldikçe vuslata ters ilerleyen sözlerinde, müziği daha mı kavuşulacakmış gibi dinlenir?” diye soruyor.

Araz


Ayrılığı seçen sevgiliye sitem eden yazar, ayrılıkla beraber her şeyi götüreceksin seninle diye sesleniyor sevgiliye.

Başka

Kitaplarında belki de ayrılıklara en güzel merhem olan sözcüklere yer veren Tazeoğlu, bu kitabıyla da yaralı kalplere hitap ediyor. Ve yazar şu cümlesiyle her şeyi özetliyor; Ayrılık Ayrı, Aşk Bitişik Yazılır

Bambaşka

bambaska

Başka isimli kitabının ardından Bambaşka isimli yeni kitabıyla okuyucusuyla buluşan Tazeoğlu, bu kitabında da yine kilit bir cümle ile aslında her şeyi anlatıyor; Gel “biz” olalım demek kolay… Benimle hiç olur musun?

Aşkla Kal


2016’ın ilk günlerinde çıkan ve son kitabı olan Aşkla kal Kahraman Tazeoğlu’nun yine okuyucuyu tam 12’den vurduğu bir kitap olarak dikkat çekiyor. Ve yoğun ilgi gören kitap hali hazırda en çok satılanlar arasında zirvede yer alıyor.

Yaralı


Bu kitabında da ayrılık ve sonrasını anlatan yazar, sonunda giden sevgiliyi unutma mücadelesini sonunda başarıyor. Artık bu yara beni acıtmıyor diyen Tazeoğlu, al bu yara sen de kalsın demeyi de ihmal etmiyor.

Vazgeçtim


İnsan sebepsiz yere sevdiğini terk eder mi diye soran yazar, “kırık bir umut taşıdığını ve aklım sende kala kala senden gidiyorum” diyor

Bukre


“Güzellik, bakmayı bilen gözdedir sevgilim” diyen Tazeoğlu, bu kitabında giden sevgiliye sesleniyor. Ve bu kitabı en çok okunan kitabı olarak listenin ilk sırasında yer alıyor.

 

Kahraman Tazeoğlu Kimdir?

10 Ağustos 1969’da İstanbul’da doğan şair, yazar ve radyocudur. Kahraman Tazeoğlu, aşk ve yalnızlık üzerine serbest ölçüde yazdığı şiirleri kaleme almaktadır. Radyo kariyeri boyunca bir çok kez yılın radyocusu ödülünü kazanmıştır.

Tazeoğlu, 7 kardeşin 2 numaralı olanı. Futbolu sever. Sıkı bir Fenerbahçeli’dir.

Her şair gibi o da, tutulduğu bir kara sevda sayesinde şiirle tanıştı. Aslında ablasının yazdığı şiirlerle dalga geçen bir adamken, tam bir söz ustası oldu. Mutluluğu, acıyı, hüznü ve ağlamayı karşı komşunun kızına aşık olunca keşfetmişti. Gece gündüz şiir yazmaya başladı. Sonunda o terk edildi ama şiir onu terk etmedi. Yine aşık oldu, yine terk edildi, yine şiirler yazdı.

Okulla arası yoktu. Kuaförde çırak olarak iş hayatına atıldı. Ama radyoların açılması ile kuaför mesleğine veda ederken hayalindeki mesleğe de adım atmış oldu. Radyo programcılığına 2001’de Kadıköy FM’de başlayan Kahraman Tazeoğlu, yayıncılık hayatına Kral Fm’de devam ediyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir