Kadınlar Twitter’da Neler Konuşuyor?

Somera son bir ayda (12 Ocak 2015 – 12 Şubat 2015) Türkiye’deki kadın Twitter kullanıcılarının çeşitli davranışlarını analiz ederek belirli sonuçlara ulaştı. Somera’nın analizine göre son bir ayda Türkçe atılan 372,5 milyon tweet‘in yüzde 21’i kadın kullanıcılar tarafından atılıyor.

Günde ortalama 2,4 milyon tweet atan kadın kullanıcılar genelde siyaset, astroloji ve TV programları hakkında konuşuyor. Türkçe tweet atan insanların yüzde 44’ü kadın iken, atılan tweet‘lerin yüzde 21’inin kadınlar tarafından oluşturulması, kadınların Twitter’da konuşmak yerine daha çok gündemi takip ettiği anlaşılıyor.

Twitter’daki kadın kullanıcılar “güzel”, “aşk”, “iyi” gibi kelimeleri tweet’lerinde yoğun olarak kullanırken, en çok kullanılan 60 kelime içerisinde bir tek @handeyener‘in mention’landığı görülüyor.

Haftanın günlerine baktığımızda kadın kullanıcılarda dikkate değer bir değişiklikgöstermezken, popüler TV dizilerinin yayınlandığı günler atılan tweet sayıları yüzdesel olarak küçük artışlar gösterebiliyor.

Ocak ayı içerisinde sosyal medyada en çok konuşulan 10 televizyon yayını hakkında konuşulanların yüzde 42,56’sını kadınlar oluşturuyor. Yüzdesel olarak hakkında en çok kadınların konuştuğu TV yapımı ise Kiraz Mevsimi oluyor.

 

Twitter, kullanıcıların 140 karakter ile sınırlandırılmış “tweet” adı verilen gönderiler yazabildiği bir sosyal ağ . Jack Dorsey , Noah Glass , Biz Stone , ve Evan Williams tarafından Mart 2006’da oluşturulup Temmuz 2006’da kullanıma açıldı. 2013’te en çok ziyaret edilen 10 internet sitesinden biri oldu ve “internetin SMS’i” olarak tanımlandı. Mart 2016’da 310 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

  • Ana Sayfa Cemiyet Hayatı Kadınlar Twitter ’ da Neler Konuşuyor ?  2,4 milyon tweet atan kadın kullanıcılar genelde siyaset, astroloji ve TV programları hakkında konuşuyor .
  • genelde siyaset, astroloji ve TV programları hakkında konuşuyor .  oluşturulması, kadınların Twitter ’ da konuşmak yerine daha çok gündemi takip ettiği anlaşılıyor.
  • 1. erkekte kısa süreli bir şok etkisi yaratan sözdür . 2. sacmalamamak icin.
  • Twitter . Malum 2 erkek yalnız kaldığı takdirde muhakkak söz dönüp dolaşıp cinselliğe ve yaşamış  erkekler her fırsatda konusur ama kadınlar daha tutucu olabilir bu konuda.
  • İletişim. Twitter Nedir ? Kişi Twit. Takip et @twitturk.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ'daki toplu açılış töreninde konuşuyor . t.co/J9PQj70tFN.
  • Peki bir insanla konuşurken sex konusuna nasıl gireceğiz.  twitter .
  • Bu 10 maddelik liste ile elinizde saatler hatta günler sürebilecek kızlarla konuşulacak ilginç konulara artık sahipsiniz.  3 Kadın Erkek ilişkileri: Kadınlar gözlemcidir.
  • beraberken ne konuşur , kadınlar bir aradayken ne konuşur , kadınlar birlikteyken ne konuşur , kadınlardan erkeklere tavsiyeler.  Facebook Twitter Google+.
  • Buna göre, Twitter ahalisinin 2014 yılındaki en popüler   10 Aralık 2014, 12:392014 Yılında Twitter ' da Neler Konuştuk ?  Bir Kadının Tektaş İstediğini Gösteren 7 İşaret.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir