Jorge Sampaoli Galatasaray’a mı Geliyor?

Mustafa Denizli’nin istifasından sonra Galatasaray camiasında yeni teknik direktör arayışları devam ediyor. Bilindiği üzere Galatasaray takımı Fenerbahçe ile oynayacağı derbi karşılaşmasında herhangi bir teknik direktör ile anlaşamazsa sahaya yardımcı antrenörler eşliğinde çıkacak.

Galatasaray, Mustafa Denizli’nin takımdan ayrılmasıyla yeni teknik direktör arayışlarını sürdürüyor. Adı birçok teknik direktörle anılan sarı kırmızılı camianın en çok ilgilendiği isimin Jorge Sampaoli olduğu iddia ediliyor. Jorge Sampaoli ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmasa da gizli olarak görüşüldüğü iddiası gündemi çalkalıyor.

Galatasaray’ı çalıştırabilecek en güçlü adaylar arasında Jorge Sampaoli’nin gösterilmesi iddiaları güçlendirirken henüz Galatasaray yöneticilerinden resmi bir açıklama gelmemesi ve Sampaoli’nin herhangi bir basın açıklamasına katılmaması akıllarda soru işareti bırakıyor.

Jorge Sampaoli Kimdir?

En son Şili milli takımını çalıştıran Jorge Sampaoli, Güney Amerika’nın en önemli teknik adamlarındandır. Jorge Sampaoli, Şili milli takımıyla Copa America 2015’i kazanmıştır. Aynı zamanda 2015 senesinde Güney Amerika’nın en iyi teknik direktörü olarak seçilerek tecrübesini ve kalitesini ispatlamıştır.

Katıldığı bir radyo programında çalıştırmak istediği takımlardan bahseden Jorge Sampaoli, Marsilya ve Galatasaray’ı işaret ederek sözlerine devam etti. Daha önce hiç Avrupa tecrübesi olmayan 55 yaşındaki tecrübeli Arjantinli teknik adam, Avrupa’da çalışması hususunda basın mensuplarının sorularını cevaplarken ”Ben daha çok Marsilya ve Galatasaray gibi tutkulu takımlarda çalışmak isterim” ifadelerini kullanması yeşil ışık yaktığı anlamına geliyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir