Jon Snow’un Dirilmesi ile İlgili Çarpıcı Bir Detay Ortaya Çıktı!

Dünyaca ünlü Game of Thrones dizisinin 6. sezon 2. bölümünde önemli bir gelişme yaşandı. Ve öldüğü zannedilen Jon Snow yeniden canlandı. Diziye damgasını vuran o sahnede bazı diyaloglar izleyiciler tarafından anlaşılamamıştı. İşte o sözlere açıklık getirildi!


Herkesin öldüğünü zannettiği Jon Snow, Game of Thrones dizisinin 6’ıncı sezonunun 2’inci bölümünde dirildi. O sahne izleyenleri şok ederken büyük sevince kapılmalarını da sağladı. Milyonları ekranlara bağlayan o sahne ile ilgili detaylar ortaya çıktı.

Büyücü ‘Melsandre’nin, Jon Snow’u uyandırırken söylediği sözler belli oldu. O sahnede izleyicilerin anlamadığı sözler Valyria dilini doğuran kişi tarafından açıklandı.

Dil bilimci David J. Peterson, söz konusu sahnede, “Tanrıdan ışığını parlatmasını ve bu ruhu karanlıktan kurtarmasını istiyoruz. Tanrım sana yalvarıyoruz, ışığını bizlerle paylaş. Karanlıktan ışığa, küllerden ateşe, ölümden yaşama” ifadelerinin kullanıldığını bildirdi.

‘Game of Thrones’ dizisinin en sevilen karakterlerinden ‘Jon Snow’, geçtiğimiz sezonun final bölümünde silah arkadaşlarının ihanetine uğrayarak öldürülmüştü.

Yeni sezonda yeniden canlandırılan Jon Snow’un dizideki öneminin ilerleyen bölümlerde artacağı ve ‘White Walker’lara karşı verilecek savaşta efsanelerde adı geçen ‘Azor Ahai’ olacağı sıklıkla dile getiriliyor.

Jon Snow, Amerikalı yazar George R. R. Martin ‘in Buz ve Ateşin Şarkısı adlı fantezi türünde roman serisinden ve serinin televizyon uyarlaması olan Taht Oyunları ‘ndan bir karakterdir.

Jon Snow,’un babası son ejder Rhaegar Targaryen Annesinin Lyanna Stark ‘dır. Babası Rhaegar Targaryen olduğu için hayatı tehlikede olan yeğenini Ned Stark kendi piç oğlu olarak tanıtmıştır. Gerçek kimliği 6.sezon finalinde Bran’in geçmişe yaptığı bir yolculukta babası ve ölmek üzere olan halası Lyanna’nın Tower Of Joy’da ki son konuşmasında gösterilmiştir. Dayısının ve kuzenlerinin yanında yetiştirilen Jon yetişkin bir adam olmaya yaklaştığı zaman Gece Nöbetçileri’ne katıldı. Çoğunlukla yanında kendi albino ulukurdu Hayalet yer alır. Taht Oyunları serisi başladığında, Jon on dört yaşındadır. Jon Snow karakteri serinin en önemli karakterlerinden biridir. Dizide Jon Snow karakterini İngiliz aktör Kit Harington canlandırmaktadır. 5. Sezon finalinde Sör Alliser Thorne, Olly ve Gece Nöbeti kardeşleri tarafından hain damgası vurularak bıçaklamıştır. 6. Sezonda Kızıl Kadın Melisandre tarafından diriltilmiştir.

  • Herkesin öldüğünü zannettiği Jon Snow , Game of Thrones dizisinin 6’ıncı sezonunun 2’inci bölümünde dirildi .  Milyonları ekranlara bağlayan o sahne ile ilgili detaylar ortaya çıktı .
  • Milyonları ekranlara bağlayan o sahne ile ilgili detaylar ise 1 haftadan uzun bir sürenin ardından ortaya çıktı .  Melsandre'nin Jon Snow 'u diriltirken söylediği sözler belli oldu.
  • 'Game of Thrones' un 6'ıncı sezonunun 2'inci bölümünde dirilen ' Jon Snow ' diziye damgasını vurmuştu. Milyonları ekranlara bağlayan o sahne ile ilgili detaylar ortaya çıktı .
  • 'Game of Thrones' un 6'ıncı sezonunun 2'inci bölümünde dirilen ' Jon Snow ' diziye damgasını vurmuştu. Milyonları ekranlara bağlayan o sahne ile ilgili detaylar ortaya çıktı .
  • o sahne ile ilgili detaylar ise 1 haftadan uzun bir sürenin ardından ortaya çıktı ..
  • Game of Thrones' un (Taht Oyunları) 6'ncı sezonunun 2'nci bölümünde dirilen Jon Snow tabiri caizse diziye damgasını vurmuştu.
  • ‘Game of Thrones’ un 6’ıncı sezonunun 2’inci bölümünde dirilen ‘ Jon Snow ’ diziye damgasını vurmuştu. Milyonları ekranlara bağlayan o sahne ile ilgili detaylar ortaya çıktı .
  • 2'nci bölümünde dirilen Jon Snow tabiri caizse diziye  Milyonları ekranlara bağlayan o sahne ile ilgili detaylar ise 1 haftadan uzun bir sürenin ardından ortaya çıktı .
  • Milyonları ekranlara bağlayan o sahne ile ilgili detaylar ise 1 haftadan uzun bir sürenin ardından ortaya çıktı .  Melsandre'nin Jon Snow 'u diriltirken söylediği sözler belli oldu.
  • Jon Snow 'u diriltirken söylediği sözler belli oldu.  Milyonları ekranlara bağlayan o sahne ile ilgili detaylar ortaya çıktı .  dirilen ' Jon Snow ' diziye damgasını vurmuştu.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir