Jasof Stalin Hakkında Bilinmeyen 10 Bilgi.

Joseph Stalin, önceki yüzyılın en etkili ve tartışmalı siyasi figürlerinden biriydi ve otuz yılı aşkın bir süredir son derece güçlü olan SSCB’nin tartışmasız liderleri arasında yer aldı. Onun hakkında kesin olarak cevaplanması gereken birçok soru var. Sizler için Jasof Stalin hakkında 10 gerçek bilgiyi derledik.

9. O Bir Şairdi


Stalin’in sanatsal eğilimleri sadece filmler etrafında dönmedi; Stalin’de aslında şiire girmişti. Stalin, Soselo kalem adı altında onlarca şiir yazdı ve yayınladı.

8. Genç Olarak Rahip Olmak İstemiştir


Gençliğinde dini eğitim almış, papaz olarak yetiştirilmiştir. Fakat iktidara geldikten sonra ise binlerce papazı öldürmüştür.

7. Öz Oğlunu Ölüme Terk Etmiştir


Öz oğlu nazilerin eline düştüğünde naziler fidye istemiştir fakot Jason Stalin bu teklifi geri çevirmiştir. Naziler tarafından öldürülen oğlu Yakov’a aldırış etmeden söylediği söz tüyler ürperticidir ‘ bir binbaşı ancak başka bir binbaşıyla takas edilebilir oğluylan değil’ demiştir.

6. Yaklaşık 20 Milyon Vatandaşın Ölümüyle Yasal Olarak Suçluydu


Egemenliği süresince 20 milyondan fazla masum Rusya vatandaşını öldürüldü. Çoğu kişiyide siyasi ve dini görüşleri nedeniyle hapsetti. Bazı kısımlara ise işkence etii, sürgün etti, aç bıraktı ve köle emrine zorlandı.

5. Yatak Odasına Giren Kimse İdam Edildi


Doğrulanmamış söylentilere göre, Stalin gizliliğini biraz fazla sevdi ve bu nedenle, muhafızlarının ne olursa olsun özel yatak odalarına girmesine izin vermedi. Giren bayan olsun erkek olsun herkesi öldürdü.

4. Başlangıçta Hitler’le Arkadaştı


Aslında başlık biraz yanıltıcı olabilir, ancak gerçek şu ki Stalin 1939’da Hitler ve Nazi Almanyası ile bir saldırmazlık anlaşması imzalamış ve elbette Hitler Anne Rusya’ya saldırmaya karar verinceye kadar Nazi liderinin acımasızlığı konusunda herhangi bir sorun yaşamamıştır.

3. 13 Yaşındaki Bir Kızla Bir İlişkisi Vardı


Otuzlu yaşlarındayken Sibirya’ya zorunlu sürgünlerinden birinde yaşı oldukça olgunlaşmış onüç yaşında bir yetim Lidia Pereprygina ile görüştü. Kısa süre sonra çıkmaya başladılar, ancak Stalin yönetimindeki KGB, Sibereri “aşk maceraları” nın arşivlerinde derinden gizlendiğinden, ancak seksen yıl sonra ortaya çıktıklarından emin oldu. Kaynaklara göre, kız ilişkilerinin bir noktasında hamile kaldı fakat bebeği kaybetti.

 

2. Adını Değiştirmiştir


Çoğu kimse, Stalin’in gerçek ismini daha sonra Stalin olarak değiştirdiği Ioseb Besarionis Dze Jugashvili olduğunu bilmiyordu. Stalin “çelik adam” demektir.

1. O, Yarı Maymun Melezi Geliştirmek İstedi

 

Doğrulanmamış kaynaklara göre Stalin, 1920’lerin ortalarında Kızıl Ordu’yu Maymun tarzı birliklerle maymunlarla insanları geçerek yeniden inşa etmek istedi. Daha spesifik olarak, bir rapor Scotsman , 20 Aralık 2005 tarihinde gazete, Sovyet lideri süper savaşçı üretmek için onun becerilerini kullanmak için Rusya’nın üst hayvan yetiştireceğini söylemiştir.

 

 

 

Jasof Stalin Hakkında Bilinmeyen 10 Bilgi.

Josef Stalin , Gürcü asıllı Sovyet devlet adamı , mareşal ve Sovyetler Birliği Komünist Partisi Genel Sekreteri . Lenin ‘in ölümünden sonra Komünist Parti Genel Sekreteri olarak nüfuzunu arttırdı ve 1927 yılında Sovyetler Birliği ‘nin lideri konumuna geldi. Marksist-Leninist ideolojinin ülkedeki uygulayıcısı oldu. Lakabı, Gürcü dilinde “Çivi” anlamına gelen “Koba”dır.

Ekim Devrimi ‘ni planlayan ve başarıya ulaştıran liderler arasında yer alan, Rus İç Savaşı ‘nda cephe komutanlığı yapan ve II. Dünya Savaşı ‘nda muzaffer olan Kızıl Ordu ‘nun başkomutanı Stalin özellikle 1930’lu yıllarda Sovyet ekonomisindeki büyük kalkınma ve II. Dünya Savaşı’ndaki zaferden dolayı Rusya ‘da önemli bir devlet adamı olarak kabul edilmektedir. Rusya ‘da yapılan bir ankette 20. yüzyılın en başarılı üçüncü lideri seçildi. Tarihte oynadığı önemli rol dolayısıyla pek çok tarihçi ve yazarın hakkında araştırma yaptığı Stalin’e dair 1108 eser yazıldı. Stalin bu özelliği ile hakkında en fazla eser yazılan 17. kişi oldu.

Jasof Stalin Hakkında Bilinmeyen 10 Bilgi. Özet Bilgiler

  • Kuvvetli asit ve bazlar hakkında bilgi ve örnekleri içeren haberimizi okuyorsunuz.  (En Güncel Liste). 25/06/2016. Jasof Stalin Hakkında Bilinmeyen 10 Bilgi .
  • hakkındaki ilginç gerçekler Gizli kalan günlükler Stalin 'in iç dünyasını ortaya çıkardı stalin hakkında ilginç bilgiler stalin hakkinda bilinmeyenler stalin le ilgili  10 :04.
  • Sizler için Jasof Stalin hakkında 10 gerçek bilgiyi derledik.  altın 215, Cumhuriyet altını 880 liradan Altın Yeni Yılda Yükselişe Geçti yazısının kaynağı : Bilgi Takvimi.
  • Rusya Sovyetler Birliği Lideri Josef Stalin Hakkında Az Bilinen 10 Gerçek, tuhaf, ilginç bilgiler , 2.dünya savaşı, lenin, mussolini Josef Stallin Hakkında 10 ilginç Bilgi !
  • Stalin Hakkında Muhtemelen Hiç Duymadığınız 14 Bilgi .  belki de hiç duymadığınız bilgileri derledik.  10 . Eğer Hitler intihar etmeseydi, Stalin 'in onu bir kafese koyup bütün
  • tubidy indir, den indir, mobil indir, Katillerin Kralı Josef Stalin Hakkında Hiç Bilinmeyen 14 Bilgi sözleri.
  • Katy Perry Hakkında Bilinmeyen 10 Gerçek Bilgi . Azerbaycan Hakkında Pek Bilinmeyen 15 İlginç Bilgi . Stalin Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 20 Çok İlginç Şey.
  • Play! Homepage. Stalin Hakkında Bilinmeyen 10 Gerçek.  Stalin Hakkında Bilinmeyen 10 Gerçek.
  • Rusya Sovyetler Birliği Lideri Josef Stalin Hakkında Az Bilinen 10 Gerçek Bilgi ! Josef Stallin Hakkında 10 ilginç Bilgi !
  • 5 Maddede Nazilerin Bilinmeyen En Korkunç Yönleri. Kur’an ı Kerim’de Cinler alemi.  Rusya Sovyetler Birliği Lideri Josef Stalin Hakkında Az Bilinen 10 Gerçek Bilgi .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir