İstiklal Caddesi’nde Patlama; Ölü ve Yaralılar Var

Terör bu kez İstanbul’u vurdu. İstanbul’da sabah saatlerinde Beyoğlu İstiklal caddesinde patlama meydana geldi. 5 kişi öldü. 36 kişi de yaralandı. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.


İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki balo sokakta canlı bomba saldırısı düzenlendi. Saat 11:00 sularında büyük bir patlama meydana geldi. İstiklal Caddesi’ndeki patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis, sağlık ekipleri ve itfaiye sevk edildi. Polis, caddeyi giriş-çıkışlara kapattı. Patlamanın meydana geldiği bölgeyi güvenlik çemberi içine aldı.

Polis helikopterleri de bölgeyi havadan kontrol ediyor. Saldırı Beyoğlu Kaymakamlığının hemen önünde meydana geldi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Şahin; Canlı bomba saldırısında 4 kişinin öldüğünü söyledi. Valinin bu açıklaması sonrasında hastanedeki yaralılardan biri daha hayatını kaybetti. Ve ölü sayısı 5’e yükseldi. Saldırıda 7’si ağır 36 kişi de yaralandı. Yaralıların 12’si yabancı uyruklu. Yaralılar çevredeki hastanelere sevk edildi.

Ankara’daki terör saldırısı sonrasında güvenlik ekipleri teyakkuza geçmişti. İstanbul’da nevruz kutlamaları öncesinde alarm verilmişti. Alman konsolosluğu’da bir kaç gün önce uyarı açıklaması yapmış. Vatandaşlarını uyarmıştı. Ayrıca özel okulu da tatil edilmişti. Alman konsolosluğu patlamanın bulunduğu İstiklal Caddesine 300-400 metre uzaklıkta.

Yayın Yasağı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, İstanbul Beyoğlu’nda meydana gelen patlamaya ilişkin yayın yasağı getirdi. Geçici yayın yasağının, olay yerini görecek şekilde canlı yayın yapılmasını, olayın oluş anı ve hemen sonrasına ilişkin görüntüler ve cenaze görüntülerinin verilmesini kapsıyor.

Mart 2016 İstanbul saldırısı, 19 Mart 2016’da yerel saatle 10:55’te Türkiye ‘nin İstanbul şehrinin Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi ‘nde Irak ve Şam İslam Devleti ile bağlantılı Mehmet Öztürk’ün üzerindeki patlayıcıyı patlaması sonucu meydana gelen bombalı intihar saldırısı . Saldırı sonucu; 3’ü Amerikan-İsrail vatandaşı, 1’i İran vatandaşı ve 1’i saldırgan olmak üzere 5 kişi hayatını kaybetti, 36 kişi yaralandı. 12 Ocak’ta gerçekleştirilen Sultanahmet saldırısı nın ardından, 2016 yılında İstanbul ‘da meydana gelen ikinci bombalı intihar saldırısıdır.

  • İzlenilen Saniyeyi Kopyala. v2.4.2. İstiklal Caddesi ' nde Patlama : Ölü Ve Yaralılar Var .
  • İlk detaylar geldi. Taksim'deki patlamada ölü ve yaralı var mı, İstiklal caddesinde patlama ölü var mı, Taksim canlı bomba mı patladı belli oldu.
  • İstiklal Caddesi ' nde Beyoğlu Kaymakamlığı önünde canlı bomba saldırısı gerçekleşti.  36 yaralıdan 7 yaralımızın durumu ciddiyetini koruyor. 4 yaralımız ameliyat sürecinde.
  • Bizi Facebook’ta Bulun. Sosyal Medya. İstiklal Caddesi ’ nde patlama : Ölü ve yaralılar var .  DHA patlamada ölü sayısının 3’e yükseldiğini iletti.
  • İstiklal ’de patlama , ölü ve yaralılar var . Manşet 19 Mart 2016 Admin.  İstiklal Caddesi ’ndeki patlamanın ardından olay yerine polis, sağlık ekipleri ve itfaiye sevk edildi.
  • İstanbul'da sürekli yoğunluk yaşanan İstiklal Caddesi ' nde bugün saat 11.00 sularında patlama meydana geldi.
  • İstiklal Caddesi ' nde patlama : Ölü ve yaralılar var . Tweet. 1537 izlenme 19 Mart 2016.
  • İstiklal Caddesi ' nde saat 11.00 sularında patlama meydana geldi.  Görgü tanığının diğeri ise ölü ve yaralılar olduğunu ve çığlık sesi olduğunu belirterek gözyaşlarına boğuldu.
  • Beyoğlu İstiklal Caddesi ’ nde bir patlama meydana geldi.
  • İstiklal Caddesi ' nde saat 11.00 sularında patlama meydana geldi.  ölü sayısı önce 2 olarak açıklandı ancak, hastanelerdeki yaralıların vefatıyla birlikte ölü sayısı 5'e yükseldi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir