İşte Türkiye’nin En Çok Güvendiği 30 Ünlü!

Gezici Araştırma şirketi, bu kez halkın ‘en çok güven duyduğu’ isimleri araştırdı. Türkiye genelinde 38 ilde 1 ay boyunca toplam 2 bin 430 kişi ile yüz yüze görüşüldü. Ve sorular açık uçlu ve şık verilmeden soruldu.

İŞTE TÜRKİYE’NİN EN ÇOK GÜVEN DUYDUĞU 30 ÜNLÜ

1. Uğur Dündar
2. Fatih Terim
3. Acun Ilıcalı
4. Kıvanç Tatlıtuğ
5. Ahmet Hakan
6. Yılmaz Özdil
7. Aziz Yıldırım
8. Cem Yılmaz
9. Ahmet Kural
10. İsmail Küçükkaya
11. Orhan Gencebay
12. Murat Boz
13. İlber Ortaylı
14. Ertuğrul Özkök
15. Taha Akyol
16. Fatih Portakal
17. Kadir İnanır
18. Seda Sayan
19. Cüneyt Özdemir
20. Şahan Gökbakar
21. Türkan Şoray
22. Fatih Altaylı
23. Hülya Avşar
24. Şirin Payzın
25. Sıla
26. Sibel Can
27. Bekir Çoşkun
28. Yiğit Bulut
29. Gülben Ergen
30. Beyazıt Öztürk

Türkiye ya da resmî adıyla Türkiye Cumhuriyeti, topraklarının büyük bölümü Anadolu ‘ya, küçük bir bölümü ise Balkanlar ‘ın uzantısı olan Trakya ‘ya yayılmış bir ülke. Kuzeybatıda Bulgaristan , batıda Yunanistan , kuzeydoğuda Gürcistan , doğuda Ermenistan , İran ve Azerbaycan ‘ın ekslav toprağı Nahçıvan , güneydoğuda ise Irak ve Suriye komşusudur. Güneyini Akdeniz , batısını Ege Denizi ve kuzeyini Karadeniz çevreler. Marmara Denizi ise İstanbul Boğazı ve Çanakkale Boğazı ile birlikte Anadolu’yu Trakya’dan yani Asya’yı Avrupa’dan ayırır. Türkiye, Avrupa ve Asya’nın kavşak noktasında yer alması sayesinde önemli bir jeostratejik güce sahiptir.

Türkiye toprakları üzerindeki ilk yerleşmeler Aiol , Dor ve İyon Yunanları , Traklar ve Persler gibi çeşitli milletler tarafından Yontma Taş Devri ‘nde başlatıldı. Ardından III. Aleksandros egemenliğiyle birlikte Helenistik dönem geldi, daha sonra sırasıyla Roma ve Bizans dönemleri yaşandı. 11. yüzyılda Selçukluların göçleri sonucunda topraklar üzerinde Türkleştirme hareketi başladı ve 1071 Malazgirt Muharebesi sonrasında gelen Selçuklu zaferiyle Anadolu’daki Bizans üstünlüğü büyük ölçüde kırıldı. Anadolu Selçukluları , Anadolu’yu 1243’teki Moğol istilasına kadar yönetti. İstila sonrasında pek çok küçük Türk beyliği ortaya çıktı.

13. yüzyılın sonlarından itibaren Osmanlılar , Anadolu’nun yanı sıra Güneydoğu Avrupa , Batı Asya ve Kuzey Afrika üzerinde toprakları bulunan büyük bir imparatorluk kurarak erken modern dönemde Avrasya ve Afrika’nın büyük bir gücü oldu. İmparatorluk zirvesini 15. ve 17. yüzyıllar arasında, özelikle I. Süleyman döneminde yaşadı. 1683 II. Viyana Kuşatması ve 1699 Kutsal İttifak Savaşları sonrasında Türklerin Avrupa topraklarından çekilişi başladı ve Osmanlı İmparatorluğu uzun bir gerileme dönemi yaşadı. Ülkenin birçok alandaki yetersizliğini kanıtlayan 19. yüzyıldaki Tanzimat ıslahatları, modernleşmeyi sağlayamadı ve dağılmayı engelleyemedi. Osmanlı, I. Dünya Savaşı ‘na İttifak Devletleri ‘nin yanında girdi ve savaşta yenik düşerek yıkıldı. İşgalci kuvvetlere karşı yapılan Kurtuluş Savaşı başarıya ulaştıktan sonra Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1923’te Türkiye Cumhuriyeti kuruldu.

Türkiye, çeşitli kültürleri barındıran demokratik , laik , üniter bir anayasal cumhuriyettir . Resmî dili, nüfusun %85’inin ana dili olan Türkçedir . Ülkenin %70-80’ini Türkler , geriye kalanını Lozan ‘a göre yasal olarak tanınan ve yasal olarak tanınmayan milletler oluşturmaktadır. Nüfusunun büyük bölümü Müslümandır . Avrupa Konseyi , NATO , OECD , AGİT ve G-20 topluluklarına üye olan Türkiye, Batı dünyasıyla bütünleşmiştir. 1963’te Avrupa Ekonomik Topluluğu ortak üyesi olmuş, 1995’te AB Gümrük Birliği ‘ne katılmış ve Avrupa Birliği ‘ne tam üyelik müzakerelerine 2005’te başlamıştır. Ülke ayrıca Türk Konseyi , Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı , İslam İşbirliği Teşkilatı ve Ekonomik İşbirliği Teşkilatı gibi örgütlere de üyedir. Günümüzde Türkiye, büyüyen ekonomisi ve diplomatik girişimleri sayesinde bölgesel güç olarak kabul edilmektedir.

  • İşte anket sonrası ortaya çıkan Türkiye ’ nin en güvenilir 30 kişisi  29. Hakan Çelik. 30 . Tarkan.
  • Ana Sayfa Magazin İşte Türkiye ’ nin En Çok Güvendiği 30 Ünlü !  Ve sorular açık uçlu ve şık verilmeden soruldu. İşte türkiye ’ nin en çok güven duyduğu 30 ünlü .
  • Gezici Araştırma şirketi, Türkiye genelinde halkın ' en çok güven duyduğu' isim araştırmasını yayınladı.  Bekir Çoşkun 28. Yiğit Bulut 29. Gülben Ergen 30 .
  • İşte o da nedir. Yüksek hızlı tren var mıydı bu ülkede? Şimdi var mı olay bu.  Türkiye ' nin ihracatını 2003 yılından 30 milyardan 150 milyar dolara kim getirdi?" sorularını yöneltti.
  • Gezici Araştırma şirketi, Türkiye genelinde halkın ' en çok güven duyduğu' isim araştırmasını yayınladı.  Türkiye ' nin en çok güven duyduğu isimler.
  • "Mevcut sistemde Türkiye ' nin hedefine ulaşabileceğine inansaydık adım atmazdık.  Ah kardeşlerim, işte 16 Nisan'da "Evet", bunların devamı demektir.
  • Gezici Araştırma şirketi, Türkiye genelinde halkın ' en çok güven duyduğu' isim araştırmasını yayınladı.  Türkiye ’ nin en çok güven duyduğu isimler.
  • "Mevcut sistemde Türkiye ' nin hedefine ulaşabileceğine inansaydık adım atmazdık.  Ah kardeşlerim, işte 16 Nisan'da "Evet", bunların devamı demektir.
  • Ünlü model, Instagram takipçileriyle "kusurlarını" paylaştı.  Ireland Baldwin, ünlü oyuncular Kim Basinger ve Alec Baldwin'in kızı.
  • İşte halkın en güvendiği isimler.  30 kişilik listede 12 tane gazeteci ve haberci yer aldı.  Türkiye ' nin en çok güven duyduğu ünlü isimler.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir