İşte Size Snaphcat Gözlüğü!

Son günlerin en ilgi çeken sosyal paylaşım programı Snapchat’in yazılımcıları her geçen gün yenilikler getiriyor. Bu kez Snapchat uzmanları kullanıcılarını heyecanlandıracak yenilik getirdi. Snapchat artık gözlük ile daha kolay. İşte detaylar..

Dünyada ve Türkiye’de milyonlarca kullanıcısı olan ve son günlerin en revaçta sosyal paylaşım uygulamalarından snapchat artık gözlükle kullanılabilecek. Uzmanlar uygulama için yeniliklere gidilmesi gerektiğinin altını çizerken yeni gözlük sayesinde farklı bir oluşum sergileneceğini vurguladı.

Teknoloji dünyasında akıllı gözlükler konusunda bugüne kadar çok ciddi projeler olmasa da teknoloji ile birlikte bu alanda da kayda değer hareketlilik gözleniyor. Özellikle Snapchat tarafından yapılan son abasın çıklamasında, Snapchat’in kullanımının artık akıllı gözlükler aracılığı ile yapılacağı ifade edildi. Şimdiye kadar sadece kamera üzerinden çekilen görüntülere montaj yapılabilıyorken artık Snapchatte tüm bu işlemleri çok daha kolay bir hale getirecek bir gözlük üzerinde çalışıyor.

Akıllı gözlük olarak ifade edilen yeni teknolojik ürün, üstelik en deneyimli ekip tarafından yürütülüyor. Ekibin başında ise Microsoft’un benzer projelerinde görev almış olan Mark Dixon gibi isimlerin yer aldığı öğrenilirken, ciddi bir yatırım ile beraber Snapchat bu yeniliği kullanıma sunacak.

Sanal gerçeklik gözlüğü olarak da adlandırılan bu akıllı gözlüğün kullanımıyla ilgili henüz tam bilgi verilmiyor. Fakat uzmanlar bu gözlüğün kullanılmasının ve kontrolünün çok basit olacağını belirtmesi kullanıcılarını şimdiden heyecanlandırmaya başladı. Yakında gözlüğün tanıtımı yapılacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir