İşte En Unutulmaz 7 Tarık Akan Filmi

En unutulmaz 7 Tarık Akan filmini sizlerle paylaşıyoruz. Tarık Akan Türk sinemasının en başarılı oyuncularından biri olup, filmleri seyircilerin en beğendiği filmler arasındadır.

Bakalım hafızalarımıza kazınmış 7 efsane filmi hangisi…

Hababam Sınıfı


Başrollerini Münir Özkul, Tarık Akan, Şener Şen ve Adile Naşit gibi efsane oyuncuların oynadığı Hababam Sınıfı’nda Tarık Akan; Ferit karakteriyle karşımıza çıkıyor. En iyi Türk fimlerinden biri olarak nitelendirilen Hababam Sınıfı Tarık Akan’ın en beğenilen filmlerinden biridir.

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı


Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı’da Tarık Akan’ın başrollerini paylaştığı filmlerden biridir. Özel Çamlıca Lisesi’nin en yaramaz sınıfının öğrencisi Ferit’in çocuğu olmuş ve bakacak kimse olmadığı için okula getirmiştir. Mahmut Hoca bu bebeği fark ettiğinde başlarından geçenler ise hepimizin hafızalarında hala tazedir.

Mavi Boncuk


En iyi Tarık Akan filmlerinden biri de Emel Sayın’la oynadığı Mavi Boncuk’tur. Ertem Eğilmez’in yönetmenliğini yaptığı filmde, bir grup arkadaşın Emel Sayın’ın şarkıcılık yaptığı restoranda hesabı ödeyememeleri üzerine şarkıcıyı kaçırıp fidye istemeleri konu alınmıştır.

Yol


Bir Yılmaz Güney Filmi olan Yol’da Tarık Akan başrolü canlandırmıştır. Bunun yanı sıra Halil Ergün, Şerif Sezer gibi ünlü oyuncuların oynadığı film Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülünü alarak evrensel anlamda da başarısını kanıtlamıştır.

Sürü


Başrollerini Tarık Akan, Tuncel Kurtiz ve Melike Demirdağ gibi oyuncuların oynadığı Sürü filmi; bir Yılmaz Güney yapımı. Filmin müziklerini ise efsane sanatçı Zülfü Livaneli yaptı.

Ah Nerede


Ah Nerede filminde Tarık Akan Gülşen Bubikoğluyla başrolleri paylaşıyor. Füsun Önal’ın söylediği ‘Ah Nerede’ şarkısını dillerimize dolayan bu eğlenceli aile komedisi, Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu’nun muhteşem uyumu ve tüm kadronun kaliteli oyunculuğuyla hafızalardan silinmeyecek bir yapımdır.

Yalancı Yarim


Tarık Akan’ın Emel Sayın’la olan bir başka filmi de Yalancı Yarim’dir. Metin Akpınar, Zeki Alasya gibi oyuncuların da yer aldığı film, Kayserili genç Ferdi’Nin başından geçenleri anlatır.

Ferdi, güzel görünümlü ve hızlı yaşamayı seven bir delikanlıdır. Zengin Abisinin ona her ay yüklü miktarda bir para göndermesinden ötürü de Abisine biat etmektedir. Bir gün sürpriz bir şekilde eşini koluna takan Abisi Ferdi’yi ziyarete gelir ve Ferdi’nin nişanlısıyla tanışmak istediğini kendisine belirtir. Nişanlı rolünü oynaması için Ferdi’ye hali hazırda vurgun olan Alev’e haber salınır ve oyun başlar.

İşte En Unutulmaz 7 Tarık Akan Filmi

İşte En Unutulmaz 7 Tarık Akan Filmi Özet Bilgiler

  • En unutulmaz 7 Tarık Akan filmini sizlerle paylaşıyoruz. Tarık Akan Türk sinemasının en başarılı oyuncularından biri olup, filmleri seyircilerin en beğendiği filmler arasındadır.
  • 15 Oca 2017 tarihinde yayınlandı. Tarık Akan 'ın Unutulmaz 10 Sinema Filmi ..!  Tarık Akan Vefat Etti / İşte Bilinmeyen ve Unutulmaz Fotoğrafları Süre: 3:16.
  • Yeşilçam sinemasının en unutulmaz jönlerinden biri olan Tarık Akan   Yüzden fazla film , onlarca ödül sahibi Akan 'ın en canlandırdığı en unutulmaz karakterleri sizler için derledik.
  • 3. Geç Gelen Altın Portakal: Sürü. Tarık Akan sadece parlak Arzu Film yıllarının jönü olmadı.  İnsan acısına oynar mı hiç? Bu şarkıda oynuyorduk işte .
  • Tarık Akan gençliğini filmde gerçek oğlu Barış Zeki Üregül canlandırmıştır.  İş adamı Orhan ( Tarık Akan ) evliliğinden ve sorumluluklarından bıkmış bir eş ve babadır.
  • + İşte Tarık Akan … Oynadığı filmlerle 7 ’den 70’e milyonlarca kişinin beğenisini kazanan Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncusu Tarık Akan hayatını kaybetti.
  • Tarık Akan ’ın unutulmaz filmleri Yeşilçam'ın Damat Ferit'ini kaybettik.  Onlarca sinema filmi ve televizyon dizisinde rol almış olan Tarık Akan 'ı ne yazık ki bugün kaybettik.
  • İşte afişleriyle unutulmaz Tarık Akan filmleri . Yeşilçam Türk sinemasının yaşayan efsanelerinden birisi olan Tarık Akan , 66 yaşında hayatını kaybetti.
  • Yılmaz Güney film çekilirken hapiste olduğu için yönetimi Şerif Gören yapmıştı.  Tarık Akan . Ücretsiz İzle . Hababam Sınıfı. İşte O Film Mart 7 , 2015 3:16.
  • birisi olarak kabul edilen Ah Nerede adlı filmde 70'li yıllarda oynadıkları filmlerle unutulmaz ikili olmuş, Gülşen  İşte Tarık Akan 'ın Türk sinemasına damga vuran filmleri .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir