İşte En Son ve Yeni Trafik Levhaları

Trafiğe eklenen birçok farklı ulaşım aracı aslında yeni levhaları uzun süredir zorunlu kılıyor. Metrobüsün, Marmaray’ın, toplu taşıma ve otoyolların bu kadar gelişmediği dönemlerden kalan trafik levhalarının da artık güncellenme zamanı gelmişti.

Peki yeni levhalarda neler olacak? İşte yeni trafik işaretlerinden bazıları:

Trafik Sıkışıklığı: Trafiğin sürekli olarak sıkıştığı yerlerde sürücüleri hızlarını düşürerek durmaya hazırlanmaları için uyarmak için kullanılacak.

Tramvay hattı ile oluşan kavşak: Otoyolun tramvay hattı ile birleştiği noktaları belirtmek için eklenecek.

Metro ile devam edecek sürücüler için Park Yeri: Arabayı park edip metro ile devam edecekler için park yeri işareti, tramvay için de kullanılacak.

Yüksek Gerilim Hattı: Dikkat levhalarına tramvay ve elektrik hattı altından geçen araçlar için uyarı levhası

Çıkışı Olmayan Yol: Kavşaklara yaklaşırken çıkışı olmayan yollara sapmak isteyenleri uyaran levha

Rampalı Yaya Geçidi: Merdivensiz yaya üst geçitlerini işaret edecek olan levha

Yaya Öncelikli Yol:  Sürücülerin 20 km hızı geçemeyecekleri yollar. Kavşakta karşılaşan iki araçtan bu yoldan çıkan öncelikli olacak.

Ağaç Engeli: Kamyon, otobüs, tır gibi büyük araçların sarkan ağaç dallarına çarpabileceklerini işaret edecek olan levha.

Askeri Araç: İlerleyen askeri araç olabileceği için hızın düşürülmesini gerektiren levha

Elektronik Denetleme: Hız sınırı ihlali, trafik ışığı ihlali, emniyet şeridi ihlali vb kontrollerin yapılmakta olduğunu belirtecek olan levha.

  • Trafiğe eklenen birçok farklı ulaşım aracı aslında yeni levhaları uzun süredir zorunlu kılıyor.
  • Trafiğe eklenen birçok farklı ulaşım aracı aslında yeni levhaları uzun süredir zorunlu kılıyor.
  • Bu çalışma kapsamında bazı işaretlerin güncellenmesine de karar verildi. 211 tane olan trafik işaret levhası sayısı yeni levhalarla birlikte 243’e çıkacak.
  • İşte yeni trafik levhaları . 26 Mart 2015 14:20 16,803 kez görüntülendi.  Müdürlüğü, bir süredir devam eden Trafik El Kitabı’nın güncelleştirilmesi çalışmalarında sona geldi.
  • İşte 226 liraya aidat öder gibi ev fırsatı olan o iller!  Eskişehirspor’un yeni teknik direktörü Mustafa Denizli.  Trafik levhaları ve anlamları. Giriş Tarihi: 11.07.
  • Bu çalışma kapsamında bazı işaretlerin güncellenmesine de karar verildi. 211 tane olan trafik işaret levhası sayısı yeni levhalarla birlikte 243’e çıkacak. İşte yeni levhalar .
  • Denizli'de magandaların karayolları üzerinde trafik güvenliğini sağlayan trafik işaret levhalarının tahrip edilmesinin maliyeti her yıl artıyor.  En Son Eklenenler.
  • 211 tane olan trafik işaret levhası sayısı yeni levhalarla birlikte 243’e çıkacak.
  • Bu çalışma kapsamında bazı işaretlerin güncellenmesine de karar verildi. 211 tane olan trafik işaret levhası sayısı yeni levhalarla birlikte 243’e çıkacak.
  • Karayolları Genel Müdürlüğü, ihtiyaçlar doğrultusunda yeni trafik işaretlerinin hayata geçirilmesi kararını aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir