İşte En Güzel 10 Yabancı Bilim Kurgu Dizisi

En güzel 10 yabancı bilim kurgu dizisi, oyuncu kadrosu ve mutlaka izlemeniz gereken bilim kurgu dizilerini sizlerle paylaşıyoruz. Hafızalarınızda yer etmiş en iyi bilim kurgu dizilerini yazımızın detayında bulacaksınız.

Fringe


Fringe; bilim kurgu denince akla ilk gelen dizilerden biridir. Yapımcıların J.J. Abrams ve  Alex Kurtzman gibi ünlü yapımcıların olduğu dizide; başrolleri Anna Torv, Joshua Jackson ve John Noble gibi efsane oyuncular canlandırıyor.

Doctor Who


Doctor Who; en iyi bilim kurgu dizilerinden biri olarak gösterilir. İngiliz dizisi olan Doctor Who; kendini doktor diye tanıtan bir adamla taıştıktan sonra hayatı değişen bir kadının yaşamını anlatan dizinin başrollerinde Peter Capaldi vePearl Mackie oynuyor.

The 100


2014 yılında yayın hayatına başlamış The 100; Eliza Taylor ve  Paige Turco ve  Bob Morley gibi oyuncuların başladığı bir macera ve bilim kurgu dizisidir. Bir nükleer savaş dünyayı yok ettikten 97 yıl sonra, insanlıktan kalan tek örnekleri barındıran bir uzay gemisi 100 genci dünyayı tekrar insanlarla doldurmak için geri gönderir.

Heroes


2006 yılında başlayan Heroes; olağanüstü yeteneklere sahip sıradan insanların destansı hikayesi olarak bilinir. Başrollerinde ise Milo Ventimiglia, Greg Grunberg gibi isimler canlandırıyor.

Smallville


Süperman’ın gençlik yıllarına ışık tutan Smallville; bir Alfred Gouhg ve Miles Millar yapımı. Dram ve bilim kurgu dizisi olan Smallville başrollerinde Tom Welling ve Erica Durance gibi isimler oynamakta.

The Tomorrow People


Julie Plec ile Arrow’un yaratıcısı Greg Berlanti’nin bir ürünü olan dizide; Robbie Amell, Peyton List ve Luke Mitchell gibi isimler oynuyor. 2013 yılında başlayan dizi bir Greg Berlanti ve Julie Plec ortak yapımı.

Klon Savaşları


Sinema efsanesi Yıldız Savaşları serisinden uyarlanan dizi Klon Savaşları; 2. ve 3. filmler arasında geçen olayları televizyon ekranına taşıyor. Dizinin yapımcısı ise George Lucas.

Koloni (Colony)


Josh Holloway, Sarah Wayne Callies gibi meşhur oyuncuların olduğu Colony; bilim kurgu ve dram dizisinde en iyi dizilerden biridir.

Black Mirror


3 bölümden oluşan bir mini dizi olarak karşımıza çıkan Black Mirror dizisi; 2011 yılında yayınlandı. Başrollerinde ise Rory Kinnear, Lydia Wilson ve Lindsay Duncan gibi isimler oynamakta.

Alacakaranlık Kuşağı


Fantastik bilim kurgu tarzındaki dizi Alacakaranlık Kuşağı; bir Rod Serling dizisi.Başrollerde ise Robin Ward ve Janet Leigh gibi ünlü oyuncular var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir