İstanbul’daki Hollanda Başkonsolosluğu “Terör Tehdidi” Sebebi ile Kapatıldı

İstanbul’daki Hollanda Başkonsolosluğu “terör tehdidi” sebebi ile kapatıldı.

Almanya’nın ardından Hollanda da İstanbul’daki başkonsolosluğunu kısa süreliğine kapattı. Gerekçe olarak ise “terör tehdidi” gösterildi.

Reuters’ın abonelerine geçtiği habere göre; Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders, konsolosluk binasının boşaltıldığını ve geçici bir süre için kapatıldığını belirtti.

Bakan’ın açıklamasında, “İstanbul’daki Hollanda vatandaşları başkonsolosluk binası ve çevresinde bulunmamaları konusunda uyarıldı” denildi.

Hollanda Başkonsolosluğu binası, Taksim’deki İstiklal Caddesi’nde bulunuyor. Hollandalı bakan yaptığı açıklamada konsolosluğun ne kadar süre kapalı kalacağına dair bir bilgi vermedi.

Hollanda’nın bu kararı sonrasında akıllara daha önce Almanya’nın yaptığı uyarı ve sonrasında İstiklal Caddesi’nde saldırı olması geldi. Şimdi vatandaşlar Türk yetkililerden açıklama bekliyorlar.

Hollanda Başkonsolos’un Anlamlı Tweet’i Çok Konuşulmuştu! 

Hollanda Başkonsolosu Robert Schuddeboom’un, cumartesi günü İstanbul’da gerçekleşen terör saldırısının ardından attığı bir tweet çok konuşulmuştu.

Schuddeboom, bombalı saldırının yaşandığı Beyoğlu’nda çocuklarıyla birlikte teröre tepki için İstiklal Caddesi’ne çıkmış ve bunu sosyal medyada paylaşmıştı. Geçtiğimiz günde 19 ülkenin Başkonsolosu Beyoğlu belediyesi’nin düzenlediği organizasyonda İstikal Caddesi’nde bir araya geldi. Ve hep birlikte teröre karşı birlik mesajı verildi.

  • Ana Sayfa Türkiye İstanbul ’ daki Hollanda Başkonsolosluğu “ Terör Tehdidi ” Sebebi ile Kapatıldı .  Gerekçe olarak ise “ terör tehdidi ” gösterildi.
  • Hollanda 'nın istanbul başkonsolosluğu terör tehdidi nedeni ile kapatıldı .
  • da Hollanda hükümetinin, İstanbul ' daki başkonsolosluk binasını olası terör saldırısını gerekçe göstererek geçici olarak kapatmasının ardından açıklamada bulundu.
  • Hollanda ’nın İstanbul Başkonsolosluğu terör tehdidi nedeni ile kapatıldı .  Kararın Hollanda Dışişleri Bakanlığınca terör tehdidi nedeniyle verildiği öğrenildi.
  • İstanbul ' daki Hollanda Konsolosluğu'nun terör tehdidi nedeniyle kapatıldığı bildirildi.  bulunan Hollanda Başkonsolosluğu , olası bir terör tehlikesi sebebiyle kapatıldı .
  • Hollanda 'nın İstanbul Başkonsolosluğu terör tehdidi nedeni ile kapatıldı .
  • İstanbul ' daki Hollanda Başkonsolosluğu " terör tehdidi " nedeniyle kapatıldı .
  • İstanbul ' daki Hollanda Başkonsolosluğu " terör tehdidi " nedeniyle kapatıldı .
  • İstanbul ' daki Hollanda Başkonsolosluğu '' terör tehdidi '' nedeniyle kapatıldı .
  • “ Hollanda 'nın İstanbul Başkonsolosluğu terör tehdidi nedeni ile kapatıldı .

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir