İstanbul’da Yürüyüş parkurları ve gezilecek yerler

Metropol şehrimiz İstanbul’da yürüyüş, koşu, bisiklet vs. sporlarını yapabileceğimiz yerler.. İşte, İstanbul’un en iyi koşu ve yürüyüş parkurları…

Abbas Ağa Parkı


Abbas Ağa Parkı – Avrupa yakasının güzide semti Beşiktaş‘ın sahip olduğu yegane parktır. Bol oksijen için ideal bir ortam olan Abbas Ağa Parkı asırlık ağaçlarıyla insanları büyülüyor. Abbas Ağa Parkı’nda yürüyüş yolu, basketbol sahası, futbol sahası bulunmaktadır. Beşiktaş halkı için hem yürüyüş hem de diğer spor faaliyetleri için ideal bir ortam sunuyor.

Bakırköy – Zeytinburnu Sahili


Bakırköy – Zeytinburnu Sahili – İstanbul’un surlarından Zeytinburnu’nun bitimine kadar uzanan sahil yolu 7 km uzunluğundaki bisiklet ve yürüyüş yolu ile göze çarpıyor. Şehrin hem tarihi havasını hem de gündelik yaşamın gösterdiklerini bir arada barındıran sahil yolu farklı bir atmosfer sunuyor. Yaz aylarında oldukça rağbet gören sahil martılarıyla da ünlenmiş durumda.

Balat – Fener Yolu


Balat – Fener Yolu – Fener ve Balat semtleri, Tarihi Yarımada’da, güneyde Haliç ve batıda Bizans kara surları arasındaki bölgede yer alıyor. Büyüleyici bir kültür ve tarihi eserleriyle oldukça ilgi çekmekte. Yerli ve yabancı turistleri bu civarda bolca rastlayabilirsiniz.Gün batımında yürüyüş muhteşem olabilir.

Bebek – Ortaköy Sahili


Bebek – Ortaköy Sahili – Yoğun yaya ve araç trafiği olan bu yolda nefis boğaz havası için erken saatleri tavsiye ederiz. Mesafe sorunu yok, zamanınıza göre sahili takip edip gönlünüzce yürüyüş ve koşu yapabilirsiniz. Tekneleriyle de meşhur marinasından da bahsetmeden geçemeyiz.

Belgrad Ormanı Yürüyüş Yolu


Belgrad Ormanı Yürüyüş Yolu – Birçok sporcunun da antrenmanları için tercih ettikleri bu 6,5 km’lik koşu parkuru olan Belgrad Ormanında zaman zaman koşu organizasyonları da yapılıyor. Şehrin gürültüsünden uzak ve temiz havanın bir arada bulunduğu nadide yerlerden diyebiliriz.

Caddebostan Sahili


Caddebostan Sahili – Sahil yolu üzerindeki Caddebostan ise özellikle gençlerin tercihi. Bu bölgede yürüyüş yapanların yanı sıra, bisiklet ya da paten kullananlara da sıklıkla rastlanıyor. Bu sahil şeridinde yürüdüğünüz mesafeyi görebilmeniz için konulan tabelalar spor yapanların işini daha da kolaylaştırıyor.

Fenerbahçe Parkı


Fenerbahçe Parkı – Hem yeşil hem sessiz hem deniz kenarı… Daha ne istenebilir, değil mi? Koşu ve yürüyüş parkuru çok uzun değil, ancak tur atarak bu güzel mekanın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Fethi Paşa Korusu


Fethi Paşa Korusu – Anadolu Yakası’nın incisi olan Üsküdar’ın sahip olduğu Fethi Paşa korusu asırlık çınarlarıyla göz dolduruyor. Koşu ve yürüyüş için halka oldukça güzel imkan sağlıyor. Anadolu yakasının boğaz kıyısında bulunan ve bu bölgenin oksijen deposu olarak bilenen Fethi Paşa Korusu’nda boğaz manzarasının da keyfini sürebilirsiniz.

Maçka Parkı


Maçka Parkı – İçinde bulunan teleferiği ile göz dolduran park, yıllanmış çınarlarıyla kapılarını İstanbul’a açıyor. Şehrin dört bir yanındaki gürültü ve kalabalıkdan uzak, temiz havasıyla yürüyüş ve koşu için harika bir ortam. Sabahın erken saatlerinden itibaren spor yapmak isteyenler için tavsiyemizdir. Maçka Park‘ında oksijeni ciğerlerinize bolca doldurabilirsiniz.

Yıldız Parkı


Yıldız Parkı – Beşiktaş ve Ortaköy arasında uzanan içinde Yıldız Sarayı, Şale Köşkü, Çadır Köşkü gibi tarihi yapılar da bulunduran devasa park olarak ifade edebiliriz. Profesyonel kros antrenmanına bile izin verebilecek bu yer, aslında ileri düzeye hitap etse de düz yollarla kendinize uyarlamalar yapabilirsiniz.

İstanbul Onur Yürüyüşü, Türkiye ‘nin en büyük kenti İstanbul ‘da düzenlenen geleneksel LGBT Onur Yürüyüşü . İlk kez 2003 yılında yaklaşık 30 kişi tarafından düzenlenen yürüyüş Haziran ayının son pazar günü yapıldı. 2010 yılında katılımcısı beş bin kişiye ulaşan yürüyüş, 2011 yılında on bin kişiye ulaşarak Güneydoğu Avrupa ‘da ve Türkiye’de düzenlenen en büyük onur yürüyüşü oldu. Yürüyüş 2013 yılında, Gezi Parkı olayları ‘nın da etkisiyle 100.000 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. 2014 yılındaki yürüyüşte katılımcı sayısı on binlerle ifade edilmektedir.

28 Haziran 2015’e denk gelen on üçüncü yürüyüş, İstanbul Valiliği’nin engeliyle karşılaştı. Yürüyüşün Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle kutlamalar engellenmek istenince polis, İstiklal Caddesi ‘ne girişi yasaklayarak kutlamalara katılanlara karşı tazyikli su, biber gazı ve plastik mermi kullandı. Kaos GL editörü Yıldız Tar, polislerin LGBTİ bireylere karşı homofobik küfürler ettiğini söyledi. Yürüyüşe katılan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu , barışçıl gösterilerin engellenmesine yaptıkları açıklamalarla tepki gösterdi. Polisin müdahalesi iki kişinin yaralanmasına sebep oldu ve bir kişi gözaltına alındı. 26 Haziran 2016’da düzenlenmesi planlanan 14. Onur Yürüyüşü’ne İstanbul Valiliği tarafından paylaşılan bir açıklamayla izin verilmedi ve bir önceki hafta gerçekleşen Trans Onur Yürüyüşü’ne de polis müdahalesi gerçekleşti.

  • Ana Sayfa Sağlık & Güzellik İstanbul ’ da Yürüyüş parkurları ve gezilecek yerler .  Abbas Ağa Parkı’nda yürüyüş yolu, basketbol sahası, futbol sahası bulunmaktadır.
  • Şimdi en spor, en rahat kıyafetlerimizi giyip, kendimizi şehrin doğal yürüyüş parkurlarına atma zamanı.  COMMENTS. İstanbulda gezilecek yerler .
  • İstanbul Lıfe tv. Ana Sayfa | Gezi | En iyi 10 yürüyüş parkuru .  1 Adalar Açık havada yürüyüş yaparak kendinizi iyi hissedebileceğiniz yerlerin başında Adalar gelir.
  • Hepimiz yakınsak da Istanbul ' da açık havada gezilecek yerler aslında hiç de az değil. İstanbulda yürüyüş yapılabilecek, en güzel manzaralı yerleri derledik.
  • Çırpıcı Parkı Osmaniye Mahallesi Çırpıcı Koşuyolu Sokak No:7/4 Bakırköy / İstanbul Telefon: 0541 740 0 740.  İp Parkuru : 30 TL.  İstanbul Üsküdar’da Gezilecek Yerler .
  • İstanbul Gezilecek Yerler : İstanbul Mutlaka yapılması gereken 1.024 şey için TripAdvisor gezginlerinin 266.034 yorumuna ve fotoğrafına bak.
  • Ama nerede? İşte size İstanbul ’ da en keyifle yürüyüp koşulabilecek 10 rota.  Aziz Hocam, yürüyüş parkurlarıyla ilgili bir soruşturma yapayıö dedim.
  • Belgrad Ormanı içinde yer alan bisiklet parkuru , yürüyüş parkuru İstanbul ’ da spor yapılacak yerler arasında harika bir alternatif oluşturmaktadır.
  • İstanbul ’ da Yürüyüş parkurları ve gezilecek yerler Böylesi Yok!  Ülkemizdeki Milli Parklar Görülebilecek Yerler : Milli Parkın peyzaj güzelliği görülmeye değer niteliktedir.

Tags:,

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir