İstanbul’da Ulaşıma ‘Ramazan Ayarı’ Geldi!

İstanbul’da Metro seferleri uzatıldı, yeni otobüs seferleri konuldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı sebebi ile metro ve otobüs seferlerinde değişiklik yaptı. Metro sefer saatleri uzadı, bazı otobüs seferleri de geçici olarak başladı.

Belediyeden yapılan açıklamada tüm raylı sistem hatlarında sefer saatleri cuma ve cumartesi günleri saat 02:00’ye kadar, diğer günler ise saat 01:00’e kadar uzatıldı.

 

Öte yandan İETT, sadece Ramazan’da hizmet verecek R1 Uzunçayır–Maltepe Sahil Parkı, R2 Yenikapı–Cevizlibağ, R3 Eyüp-Beyazıt hatlarını da devreye soktu.

 

R1 hattı 18:30-02:00 arasında, R2 hattı 13:55-01:45 arasında, R3 hattı ise 07:30-05:00 arasında hizmet verecek.

İstanbul ‘da toplu taşıma , 5.461 kilometrekarelik bir alana yayılan ilin, 14 milyondan fazla nüfusuna toplu taşıma hizmeti veren sistemlerdir. İldeki toplu taşıma işlemleri özel şirketlere ve kamuya ait otobüs ve metrobüs ağları, raylı sistemler, teleferik ağları ve deniz araçlarıyla gerçekleştirilmektedir.

Osmanlı İmparatorluğu ‘nun başkenti olarak İstanbul’da, Avrupa yakasında büyük bir tramvay şebekesi vardı. İlk olarak atlı tramvay olarak başlayan hatlar zamanla yerini elektrikli tramvayla değiştirdi ve İstanbul Elektrik, Tramvay ve Tünel işletmesi kuruldu.

1920’de Istanbul’daki tramvay hatları

Nostaljik tramvay

1967’de İstanbul’da bir İETT otobüsü

  • Ana Sayfa Türkiye İstanbul ’ da Ulaşıma ‘ Ramazan Ayarı ’ Geldi !  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı sebebi ile metro ve otobüs seferlerinde değişiklik yaptı.
  • 06/06/2016 13:35. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı nedeniyle metro sefer saatlerini uzatırken, geçici olarak bazı otobüs seferleri de başlattı.
  • Ulaşıma bayram ayarı . Ramazan Bayramı yaklaşırken Ankara ve İstanbul ' da uygulanacak toplu ulaşım ücretlerine ilişkin açıklama geldi . 24.08.2011.
  • İstanbul Ulaşım A.Ş., Ramazan ayı nedeniyle Kabataş Bağcılar Tramvay Hattı ve tüm metroların çalışma sürelerin uzattı.
  • Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla toplu ulaşımda düzenleme yaptı.
  • Ulaşıma Ramazan ayarı . | Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan Sokağı'ndan 4 bölgeye otobüs seferleri düzenlemeye başladı.
  • Otobüs ve tramvaya, Ramazan ayarı . Paylaş. KAYSERİ, (DHA) RAMAZAN Sokağı'na gelen vatandaşlara ulaşım kolaylığı sağlamak  İstanbul Haberleri. +90 212 4135319.
  • Ana Sayfa > MANŞET > İstanbul raylı sistemine ramazan ayarı .  İstanbul Ulaşım A.Ş, işletmesindeki raylı sistem hatlarında Ramazan ‘a özel tarife düzenledi.
  • Gelir Vergisi Kanunu için mesai.  04 Haziran 2016 12:21 Ulaşım . İBB Metro İstanbul ramazan ayı boyunca sefer saatlerini uzatacağını açıkladı.
  • İstanbul Ulaşımı . Sanırım bir dergide okumuştum çok iddialı ve ilginç gelmişti bana, bir insanı en çok depresyona sokan ilk dört kavramı şöyle sıralamıştı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir