İstanbul’da Tam Yerine Kondurulmuş 10 Konut Projesi

İstanbul dev konut projleri ile yükselmeye devam ediyor. Tarihi ada da muhteşem manzaralara sahip konutlar, ev sahibi olmak isteyenleri cezbediyor. İçerisinde yüzme havuzundan spor salonlarına, süper market, çocuk alanları ve ihtiyaç duyulan herşeyi barındıran bu yapıtlar, adeta başlıbaşına bir şehir. Ev sahibi olmak isteyenlere sunulan bir birinden özel fiyat avantajları ise hayallerinizde ki eve kavuşmak için muhteşem fırsatlar sunuyor. Son yıllardan farklı yere kondurulmuş bir çok konut projesi İstanbul’u süslemektedir. Peki bu kadar çok seçenek varken acaba En iyisi hangisi? En iyi manzaralı konutlar? Okul, hastane ve metroya en yakın yere sahip konut projeleri nelerd? En avantajlı konut fiyatları? ve aklınıza gelebilecek tüm soruları sizler için araştırdık. İşte bize göre İstanbul’da tam yerine kondurulmuş 10 konut projesi önerilerimiz…

Gül Yapı A.Ş Meydan Halkalı Konut Projesi


Küçükçekmece – Halkalı’da gerçekleştirilen konut projesi, Gül İnşaat – Gültaş İnşaat – Gül Yapı A.Ş tarafından yapılmaktadır. 335.000TL – 768.900TL fiyat aralığındaki 287 konuttan oluşan proje, önü kapanmayan deniz ve göl manzaralıdır. Atatürk Havalimanı, Havaray ve Metro duraklarına kısa mesafededir. Projenin teslim tarihi Aralık 2017’dir.

Tekfen Emlak Hep İstanbul Konut Projesi


İstanbul’un yükselen değeri Esenyurt’ta gerçekleştirilen konut projesi Hep İstanbul, Tekfen Emlak Geliştirme tarafından inşa edilmektedir. 1.424 adet konutlu proje, dairelere göre 282.000TL – 524.000TL arasında fiyat seçenekleri sunmaktadır. HEP İstanbul, E-5 ve TEM bağlantı yolu kesişiminde yer almakta, metrobüse ve yapımı devam eden Bakırköy – Beylikdüzü metrosuna yürüme mesafesindedir. Proje teslim tarihi, Nisan 2017’dir.

Varyap Metropol İstanbul Konut Projesi


İstanbulun incisi Ataşehir’de yükselen Metropol İstanbul konut projesi, Varyap – Gap İnşaat ortaklığı ile yükselmektedir. 1+1’den 4+1’e değişen dairelerin fiyatları 415.000TL – 1.005.000TL arasındadır. kule, rezidans ve ofis konsepti ile Avrupa’nın en yüksek inşasını içinde barındıracak olan Metropol İstanbul’un teslim tarihi Aralık 2016’dır.

TOKİ Esenler Emlak Konutları Projesi


Esenler’de devlet güvencesi ile yükselen konut projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı – Toki – Emlak Konut – Esenler Belediyesi – Eskon A.Ş tarafından yapılmaktadır. 2373 adet konut 55 adet ticari kısım olarak projelendirilen Esenler Emlak Konutları, 291.000TL – 998.000TL arasındaki fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Yenikapı metro durağına yakın mesafede olan Esenler Emlak projesinin teslim tarihi, Mayıs 2017’dir.

Nuhoğlu Yenitepe Kadıköy Konut Projesi


Nuhoğlu ve Gülsa İnşaat tarafından gerçekleştirilen konut projesi Yenitepe Kadıköy, Fikirtepe’de yer almaktadır. 524.000TL – 1.694.000TL fiyat aralığındaki daireler 1+1’den 4+1’e kadar değişmektedir. Deniz Otobüs limanına ve Toplu taşıma duraklarına ve hastane ve okul gibi önemli yerleşkelere yakın bir konumdadır. Proje teslim tarihi, Aralık 2016’dır.

Anka Yapı Evim Kadıköy Konut Projesi


Kentsel dönüşüm çerçevesinde baştan dizayn edilen Fikirtepe’de yükselen Evim Kadıköy Konut Projesi, Anka Yapı tarafından inşa edilmektedir. 1+1’den, 5,5+1 ‘e kadar olan dairelerin fiyatları 355.000TL – 3.614.000TL aralığındadır. Kadıköy – Kartal metro durağına ve Deniz Otobüs limanına kısa mesafededir. Proje teslim tarihi, Ağustos 2016’dır.

Ağaoğlu İnşaat Maslak 1453 Konut Projesi


Maslak’ta, Fatih Ormanı’na komşu olan Ağaoğlu Maslak 1453 konut projesi, şehir hayatından uzaklığı ile dikkat çekiyor. Konutlar 629.000TL – 3.705.000TL aralığındadır. Ağaoğlu Maslak 1453, içerisinde ihtiyaç duyulan herşeyin yer aldığı başlı başına bir şehir görüntüsündedir. Proje teslim tarihi, Aralık 2015’dir.

Kiptaş Vaditepe Bahçeşehir Konut Projesi


İstanbulun gözdesi Bahçeşehir’de yükselen konut projesi, Kiptaş tarafından gerçekleştirilmektedir. Konutlar 450.000TL – 790.000TL fiyat aralığında satışa sunulmuştur. Başakşehir – Olimpikköy metro hattına yakın mesafededir. Konut Projesinin teslim tarihi Aralık 2015’dir.

Sinpaş GYO İstanbul Sarayları Konut Projesi


Küçükçekmece – Halkalı’da satışa sunulan İstanbul Sarayları, Sinpaş GYO tarafından inşa edilmiştir. Çırağan, Yıldız, Dolmabahçe gibi saraylardan esinlenilerek yapılan proje 229.500TL – 693.000TL arasında satışa sunulmaktadır. İnşası devam eden bölgenin en büyük hastanesine 200 metre mesafededir. Başakşehir – Olimpikköy metro hattına yakın mesafededir.

Dumankaya Ritim İstanbul Konut Projesi


Dumankaya Ritim İstanbul, Maltepe’nin gözde Konut Projelerinden. 315.920TL – 723.360 TL. arasında ki fiyatları ile ev sahibi olmak isteyenlere 1+0’dan 5+1 dairelere kadar seçenekler sunuyor. E-5 Karayolu’nun yanında yer alan proje, Kadıköy – Kartal metro durağı 150 metre, Marmaray durağı 2 km, Sabiha Gökçen Havaalanına 15 dk. mesafededir. Daireler ada manzaralıdır. Proje teslim tarihi Haziran 2016’dır.

Koordinatlar : 41°01′N, 28°58′E

İstanbul, Türkiye ‘de yer alan şehir ve ülkenin 81 ilinden biri. Ülkenin en kalabalık, ekonomik ve sosyo-kültürel açıdan en önemli şehridir. Şehir, iktisadi büyüklük açısından dünyada 34., nüfus açısından belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa’da birinci, dünyada ise Lagos ‘tan sonra altıncı sırada yer almaktadır.

İstanbul Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç ‘i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa ‘daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya ‘daki bölümüne ise Anadolu Yakası veya Asya Yakası denir. Tarihte ilk olarak üç tarafı Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç’in sardığı bir yarım ada üzerinde kurulan İstanbul’un batıdaki sınırını İstanbul Surları oluşturmaktaydı. Gelişme ve büyüme sürecinde surların her seferinde daha batıya ilerletilerek inşa edilmesiyle 4 defa genişletilen şehrin 39 ilçesi vardır. Sınırları içerisinde ise büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadır.

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, 330-395 yılları arasında Roma İmparatorluğu , 395-1204 ile 1261-1453 yılları arasında Bizans İmparatorluğu , 1204-1261 arasında Latin İmparatorluğu ve son olarak 1453-1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu ‘na başkentlik yaptı. Ayrıca İstanbul, hilafetin Osmanlı İmparatorluğu’na geçtiği 1517’den kaldırıldığı 1924’e kadar İslam ‘ın da merkezi oldu.

Son yıllarda birbiri ardına ortaya çıkartılan arkeolojik bulgularla insanlık tarihine ilişkin önemli bilgiler elde edilmiştir. Yarımburgaz Mağarası ‘ndan çıkarılan taş aletlerle, ilkel insan izlerinin 400.000 yıl öncesine dayandığı ortaya çıkmıştır. Anadolu Yakası’nda yürütülen kazı çalışmaları ve bunlara bağlı araştırmalar, şehirde tarım ve hayvancılığa dayalı ilk yerleşik insan topluluğunun MÖ 5500’lere tarihlenen Fikirtepe Kültürü olduğunu göstermiştir. Bu arkeolojik bulgular yalnızca İstanbul’un değil, tüm Marmara Bölgesi’nin en eski insan izleridir. İstanbul sınırları içinde kent bazında ilk yerleşimler ise Anadolu Yakası’nda Kalkedon ; Avrupa Yakası’nda Byzantion ‘dur. Cumhuriyet dönemi öncesinde egemenliği altında olduğu devletlere yüzlerce yıl başkentlik yapan İstanbul, 13 Ekim 1923 tarihinde başkentin Ankara ‘ya taşınmasıyla bu özelliğini yitirmiş; ancak ülkenin ticaret, sanayi, ulaşım, turizm, eğitim, kültür ve sanat merkezi olma özelliğini sürdüregelmiştir.

Karadeniz ile Marmara Denizi’ni bağlayan ve Asya ile Avrupa’yı ayıran İstanbul Boğazı’na ev sahipliği yapması nedeniyle, İstanbul’un jeopolitik önemi oldukça yüksektir. Bugün tamamına yakını doldurulmuş olan ya da kaybolan doğal limanları vardır. Bu özellikleri yüzünden bölge toprakları üzerinde uzun süreli egemenlik anlaşmazlıkları ve savaşlar yaşanmıştır. Başlıca akarsular Riva , Kâğıthane ve Alibey dereleridir. İl toprakları az engebelidir ve en yüksek noktası Kartal ilçesindeki Aydos Tepesi ‘dir. İldeki başlıca doğal göller Büyükçekmece , Küçükçekmece ve Durusu gölleridir. İl ve yakın çevresinde, Karadeniz ile Akdeniz makro iklimleri arasında geçiş özellikleri görülür. Hava sıcaklıkları ve yağış ortalamaları düzensiz; bitki örtüsü dengesizdir.

  • En avantajlı konut fiyatları? ve aklınıza gelebilecek tüm soruları sizler için araştırdık.
  • Projede Fırsat; müşterileri ve takipçileri için İstanbul konut projeleri kampanyalarını takip eder. Satılık daire projelerini sitemizden takip edebilirsiniz.
  • İstanbul ’daki lüks konut projelerinde metrekare fiyatlar 6 bin dolarları buldu.
  • İstanbul ’un en ucuz 10 konut projesini HT Emlak takipçileri için araştırdık.
  • İstanbul Çekmeköy'de satışı süren 10 konut projesinin ayrıntıları burada Çekmeköy, hiç kuşkusuz Anadolu yakasının en gözde yerleşim alanlarından biri.
  • TOKİ Adana Yüreğir’de 412 konut kura çekilişi ile yeni hak sahipleri belirlendi.  İstanbul ' da 10 ilçede 18 semtin yeni imar planı askıya çıktı. 1.
  • İstanbulda Müzekart Geçen Yerler. İstanbul Gezi Planı 1. Gün.  Nar 10 konut projesi Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde bulunmaktadır.
  • İstanbul da konut fiyatlarının ortalama 2 bin 500 lirayı geçmediği 10 ilçeyi haberimizde sıraladık   Konut Projeleri Ofis Projeleri Yazlık Projeleri Villa Projeleri .
  • Büyükyalı İstanbul projesi 20 yıl taksit imkanından yarar elde ebileceğiniz projelerin arasında yer almaktadır.  10 Evora Denizli 20 Yıl Vadeli Konut Kampanyası.
  • Ankara’yı 3. havalimanına bağlayacak olan söz konusu proje 4.5 milyar dolara mal olacak.