İstanbul’da İskender Kebabı Yiyebileceğiniz En İyi 10 Yer

1867 yılında İskender Efendi’nin Türk mutfağına sunduğu lezzettir; İskender kebap. Mucidinin ismin taşıyan bu eşsiz tat Bursa ilinin meşhur yemeğidir. Bursa ilinde doğan İskender kebap tadıyla ülkemize hatta dünyaya yayılmıştır. İskender Efendi ile başlayan lezzet, günümüzde bir çok ustanın elinden müşterilere sunulmaktadır. Bizlerde siz İstanbullular için bir araştırma yaptık. Tadıyla mekanıyla İstanbul’da İskender Kebab’ı yiyebileceğiniz en iyi 10 yer. Gittik, gördük, yedik ve sizlere tavsiyelerimizi sunuyoruz.

Bursa Garaj Kebap – Beşiktaş


İskender Kebap deyince akla Bursa gelir. Biz de ilk iş olarak Bursalı bir ustanın yerine gittik. Şirin ve akustik bir mekan. Bursa Garaj Kebap, ailenizle huzurlu yemek yiyebileceğiniz sıcak bir ortam. Mis gibi kokan İskender Kebab’ın masaya gelmesi ve garsonun döktüğü tereyağın çıtırdısıyla ortamın sıcaklığın bir kat daha artıyor. Lokum gibi ağızda dağılan eti ve yöresel yoğurduyla muhteşem bir tada sahip İskender Kebab’ın tam adresi. Sizler de güzel bir mekanda lezzetli bir İskender Kebap yemek isterseniz Bursa Garaj Kebap, tam aradığınız yer.

Adres: Çamlık Cad. Hanımeli Sok.No:2 2.Levent/Beşiktaş

Kebapçı İskender – Kadıköy


Kadıköy’de ilk akla gelen İskender kebap mekanı tabiki de Kebapçı İskender’dir. Mekana gittiğinizde 1,5 porsiyon İskender ve yanına mutlaka Şıra söylemeyi unutmayın. Çok hoş bir ortama sahip Kebapçı İskender, lezzetli İskenderi ile de size güzel bir yemek ziyafeti sunuyor. Özel yapım Şıra ise İskenderin yanında çok iyi bir partner. Kadıköy’e yolunuz düşerse Kebapçı İskender’e mutlaka uğrayın ve lezzetin tadını çıkarın.

Adres: Rıhtım Cad. PTT Yanı Kadıköy

Dönerci Celal Usta – Ümraniye


Devasa büyüklükte mekanı ve çok sayıda çalışanı ile kaliteli bir hizmet sunan Dönerci Celal Usta’nın İskender Kebabını yemeden olmazdı. Kendine has döneri ve yörel yoğurdu ile lezzetli bir İskender Kebap için iyi bir adres. Servisdeki hızları bizi bayağı etkiledi. Güler yüzlü, sıcak bir ortamda lezzetli bir İskender yemek isterseniz mutlaka uğrayın.

Adres: Atakent Mahallesi, Reşitpaşa Caddesi No: 75/C Ümraniye

Köşkeroğlu Kebap – Beyoğlu


Sıradan bir restorant gibi görünen bu yer, Beyoğlu’nun en gözde lezzet duraklarından bir tanesi. Mekana girdiğimizde eski usül bir lokanta izlenimi var. Ancak İskender Kebap geldiğinde herşeyin rengi değişiyor. Saraylara layık denilecek şey bu olsa gerek diyorsunuz içinizden. Çok lezzetli bir tat. Yolunuz Beyoğlu taraflarına düşerse mutlaka uğrayın. Tadına doyamayacaksınız.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Mumhane Caddesi. No:2/2 Beyoğlu

HD İskender


Bir çok yerde Restorantı olan, hatta AVM’lerde dahi karşımıza çıkan HD İskender, İskender severlerin en çok rağbet ettiği mekanlardan birisi. Kolay ulaşılabilirliği HD İskender’in en büyük artısı oldu bizim için. Kendisine özgü mekan tasarımını her şubesinde görebilirsiniz. Uygun fiyatları ilk gözümüze çarpan detay oldu. Gelen İskenderin fiyatından çok daha gösterişli ve lezzetli olduğu kesin. Eğer canınız İskender Kebap çeker ise HD İskender’e gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. Mutlaka yakınlarınızda bir tane bulacaksınızdır.

Adres: İstanbul’un hemen hemen her noktasında bir HD İskender bulabilirsiniz..

İntiba – Kartal


İskender Kebap yemek için girdiğimiz bu mekan oldukça şık ve farklı tasarımı ile insanı kendisine çekiyor. Kendi besi hayvanlarında tamamen doğal eti ile süslenmiş İskender kebap masaya gelince aslında bir anda ortamın büyüsü dağılıyor. Çünkü karşınızdaki tek obje o muhteşem kokusu ile İskender Kebap kalıyor. Lezzeti çok güzel, özellikle eti bambaşka. Adeta lokum gibi ağızda dağılıyor. Sosu, tereyağı ve yoğurduyla müthiş bir lezzet. 4 farklı noktada Restaurant’ları olan İntiba’ya uğramanızı tavsiye ederiz.

Adres: Kordonboyu Mah., Ankara Cad. No:2, 34860 Kartal

Uludağ Kebapçısı – Küçükbakkalköy


Güler yüzlü sıcak insanlar sizi kapıda karşılıyor. Bu güzel misafirperverik sanki bir yakınınızın ziyaretine gelmiş hissi veiyor. Mekan sıradan bir restorant havasında olsa da gelen iskenderle bir anda ortamdan çıkıyorsunuz. İşinin ehli Cemal Usta’nın hazırladığı kebabın tadı ise bambaşka. Ağızda dağılan eti, yöresel yoğurdu ve kendine has sosu ile Uludağ Kebapçısı, aradığınız lezzet.

Adres: Kayışdağı Cad. No:39 Baydar İş Merkezi Küçükbakkalköy

Kandilli Borsa – Üsküdar


Muhteşem boğaz manzarası karşısında İskender yemek isteyenler için çok güzel bir seçenek Kandilli Borsa. Mekan Adile Sultan Sarayı’nda yer almaktadır. Mekana ilk girdiğinizde kendinizi bir anlıkta olsa kendinizi kral gibi hissetmiyor değilsiniz. 🙂 Tam bir misafirperverlik hakim restaurantta. Havanın güzel olduğu bir gün giderseniz dış kısımda oturmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Sizi muhteşem bir boğaz manzarası karşılıyor. Mis gibi deniz havasına, birde İskenderin kendine has kokusu eklenince adeta büyüleniyorsunuz. İskender kebap’a gelince lezzetli bir tadı var. Özellikle kendine has sosu ve yöresel yoğurdu hayaran olduğumuz iki husus oldu. Güzel bir manzara, lezzetli bir İskender Kebap diyorsanız tam adresi Kandilli Borsa.

Adres: Sakıp Sabancı Eğitim ve Kültür Merkezi Adile Sultan Sarayı Kandilli Mah. Vaniköy Cad.Sıraevler Sok. No: 12 Vaniköy/Üsküdar

İskender – Yavuz İskenderoğlu – Beşiktaş


İskender Kebabın mucidi İskender Efendi’nin ortanca oğlu olan Yavuz İskenderoğlu’nun mekanındayız. Mekan tam bir tarih kokuyor. Akustik yapısı ile kendinizi bir Türk filmi havasında buluyorsunuz. Çok etkilendiğimiz mekanda çalışanların sıcaklığı ise paha biçilemez. İskender’e gelince bir deyim vardır “Babasının oğlu” tamda Yavuz İskenderoğlu için söylenmiş bu söz. Mükemmel bir tat… Özellikle keçi ile harmanlanmış tereyağının tadı enfes. Kuzu ve dana olmak üzere iki farklı etin kullanılması ayrı bir tat vermiş. Özel Dede sosu ve tava yoğurduda eklenince bu tata bir şaheser çıkıyor karşımıza. Hem eski zamanlara adım atalım, hemde lezzetli bir İskender Kebap yiyelim diyosanız tam da size göre bir yer.

Adres: Ihlamır Yokuşu Yıldız Yolu No: 6, “Süslü Karakol, Toprak Holding Bitişiği”, Abbasağa, 34022 Beşiktaş

Niyazibey – Kadıköy


İstanbul’da bir çok şubesi olan Niyazibey İskender Kebaplarının namını duymayan yoktur. Bir çok kez ismini duyduğumuz Niyazibey İskender Kebabı bizde yerinde inceleyelim dedik:) Mekana girildiğinde sizleri güler yüzlü insanlar karşılıyor. Normal bir restorant ortamı olsa da gösterilen ilgi karşısında kendinizi özel hissediyorsunuz. Güler yüze birde hızlı servis eklenince mekanın notu tabiki 10 oluyor. İskender Kebaba gelince gerçekten alışılmışın dışında bir tat. Bildiğimiz İskender Kebaba neden Niyazibey İskender Kebap dendiğini hemen ilk lokmanızda anlıyorsunuz. Farklı lezzet ve dizaynı ile İskender Kebaptan daha fazlası. Güler yüzlü garsonları, hızlı servisi ve lezzetli İskender Kebabı ile Niyazibey şiddetle tavsiye edebileceğimiz bir mekan.

Adres: DR. Faruk Ayanoğlu Cad. No:13 Feneryolu/Kadıköy

  • 1867 yılında İskender Efendi’nin Türk mutfağına sunduğu lezzettir; İskender kebap .  Tadıyla mekanıyla İstanbul ’ da İskender Kebab ’ ı yiyebileceğiniz en iyi 10 yer .
  • boylesiyok / istanbulda iskender kebabi yiyebileceginiz en iyi 10 yer /.  Kadıköy'de ilk akla gelen İskender kebap mekanı tabiki de Kebapçı .
  • İstanbul 'daki en iyi İskender kebap ödülüne aday mekanları açıklıyoruz.  Pirinç pilavı ve salatalık turşusu ile servis edilen döneri öne çıkan lezzetler arasında yer alıyor.
  • Ne kadar tok olursanız olun iyi bir kebaba midenizde ayıracak yeriniz her zaman vardır.  Kebap aşkına sizin için İstanbul ’ da nerelerde kebap yiyebileceğinizi derledik.
  • İstanbul ’daki En İyi İskender Kebap . Bursa'nın meşhur lezzetini bilmeyen yoktur.  Fakat İskender Kebap yemek için Bursa'ya kadar gitmenize hiç gerek yok.
  • Eskiden onu İskender kebap diye bilir, yerdik .  Bu hafta büyük jürimize Türkiye’nin en iyi Bursa kebabını yapan 10 adresini sorduk.  3. Uludağ Et Lokantası İstanbul .
  • En iyi iskenderciler, İstanbul ’ da En iyi iskender nerede yenilir? Bursa iskender kebap .  No:75, 0 216 329 35 40 İstanbul ’ da yiyebileceğiniz en lezzetli döner.
  • En iyi iskenderi nerede yerim , en iyi lahmacunu ya da içli köfteyi? İstanbul ' da bu lezzetlerin en iyilerini yemeniz için semt semt gezdik ve kebabın en iyi 11 adresini seçtik.
  • İstanbul İçindeki En İyi Kebap .  iyi iskenderin adresi, Bursa' da iskender yemedim ama İstanbul ' da aşağı yukarı her yeri denedim, burası kadar düzgün eti olan yer yok maalesef.
  • İskender Nerede Yenir , En iyi iskender kebabı , iskender kebapçısı bursa, iskender .  de tarihi önemi ve İskender kebabının orijinal yeri olması açısından mutlaka denenmeli..