İstanbul’da En İyi 5 Çocuk Doktoru

Çocuk dünyaya geldikten sonra ailelerin ilk işi iyi bir çocuk doktoru bulmak oluyor. Çocuk doktoru sadece hastalık döneminde değil çocuğun gelişiminin her evresinde ihtiyaç duyulan en önemli kişiler. Aileler mecbur kalmadıkça çocuk doktorunu değiştirmemeli. Herhangi bir sorunda çocuğunuzu iyi tanıyan bir doktor en uygun tedavi yöntemini başarıyla gerçekleştirebilir. Memnun kalınmayan doktoru değiştirmek ise çocuğunuzun psikolojisi dahil bir çok şeye yeniden başlamak olacaktır. Bu yüzden aileler çocuk doktorunu iyi seçmelidir. Çocuk doktoru seçilirken genellikle tavsiye üzerine yada doğum yapılan hastanenin doktorlarında bir tanesi seçilir. Tavsiye üzerine olan seçenek daha iyi bir fikir bizce. Bizde bu fikirden yola çıkarak İstanbul’daki en iyi 5 çocuk doktorunu sizler için araştırdık. Bu liste dışındaki çocuk doktorlarının başarılı olmadığı anlamı çıkmamalı doğal olarak. Biz sadece yaptığımız araştırmalar ve aldığımız tavsiyeler üzerine bir liste hazırladık.

İşte İstanbul’da en iyi 5 çocuk doktoru..

Uzman Doktor Vilda Barlas


Doktor Vilda Barlas, Çocuk sağlığı ve hastalıkları konusundan önemli çocuk doktorlarından birtanesidir. 1993 yılında İstanbul ( ÇAPA ) Tıp Fakültesi’nden mezun olan Barlas, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzman eğitimini tamamladı. Bugüne kadar Amerikan Hastanesi Yenidoğan Yoğunbakım, Florance Nightingale Hastanesi Yenidoğan Yoğunbakım, Barlas Cerrahi Tıp Merkezi, Medicine Plus Tıp Merkezi’de görev yaptı.

Adres : 2.Kısım Mahallesi Şelale Caddesi Şelale Villa No:38 Bahçeşehir

Profesör Doktor Yonca Tabak


Yazdığı kitabı Çocuklar ve Alerji, katıldığı televizyon programları ile adını sıklıkla duyduğumuz Yonca Tabak, çocuk sağlığı ve hastalıklarının dışında çocuk alerjisi deyince akla gelen ilk isimlerden birtanesidir. Alanındaki başarıları ile tanınan Yonca Tabak, Marmara Ünv. Çocuk Alerji Bilim Dalı Çocuk Alerjisi Uzmanı, İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Alerjisi Uzmanı, stanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi – Çocuk Alerjisi Öğretim Üyesi, Ana Bilim Dalı başkanlığı, gibi önemli görevlerde yer aldı.

Adres : Bağdat Cad.No: 132 / 7 Feneryolu, Kadıköy, İstanbul

Uzman Doktor Anıl Yeşildal


Uzman Doktor Anıl Yeşildal genel Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşı içinde çocukları mümkün olduğunca az ilaç/antibiyotik kullanarak, doğal yöntemler ve doğal beslenme yoluyla sağlıklarına kavuşturmayı prensip edinmiştir. Çocuk Sağlığının gebelikten itibaren takip edilmesi gerektiğini savunan Dr.Yeşildal 1989 yılında Saint-Joseph Fransız Lisesinden, 1995 yılında ise İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. TUS sınavında Türkiye 16.sı olarak girdiği İstanbul Tıp Fakülesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları kliniğinde 2000 yılında uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Bu dönemde Paris, Hôpital Necker Çocuk Hastanesi’nde Allerji ve Çocuk Akciğer Hastalıkları bölümünde gözlemci doktor olarak çalışmıştır.

Uzmanlık sonrası dönemde ise İstanbul Tıp Fakültesi PRETAM’da (Prenatal Tanı ve Araştırma Merkezi) genetik hastalıklar üzerine çalışmalarda bulunmuştur. 2001 yılından sonra çeşitli özel hastanelerde ve kendi muayenehanesinde çalışmıştır. Bu süreçte 3 yıl boyunca Avrupa Şafak Hastanesinin Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ve Prematüre servisini de yönetmiştir. 2014 yılından bu yana Acıbadem Sağlık Grubunda çalışmakta olup, halen Acıbadem Beylikdüzü Tıp Merkezinde hastalarını görmektedir.

Doçent Doktor Füsun Atlıhan


Çocuk sağlığı ve hastalıklarındaki başarısının yanında güler yüzlü ve samimi tavırları ile ailelere güven veren Füsun Atlıhan, özellikle Çocuk Alerjisi, konusunda deneyimli isimlerden birtanesidir. Acıbadem Hastanesi, Doçent Doktor olarak görev yapan Atlıhan, halen Özel Muayenehanesinde hizmet vermektedir.

Adres : Bağdat Cad. No: 272 B Blok Daire: 6 Caddebostan, Kadıköy, İstanbul

Profesör Doktor Reha Cengizlier


Hızlı ve başarılı tehşisleri ile tanınan Reha Cengizlier, nerede olursa olsun ulaşılabilirliği ile ün yapmıştır. Çocuk alerjisi konusunda alanında en iyilerden gösterilen Cengizlier, Özel Muayenehanesinde hizmet vermektedir.

Adres : Vedat Günyol Caddesi Defne Sokak No:1 Flora Residence Kat:9 D:914, Ataşehir İstanbul

İstanbul’da En İyi 5 Çocuk Doktoru” için 4 yorum

 • 10/11/2016 tarihinde, saat 06:42
  Permalink

  benim üç çocuk var çok sık hastalanırlar ben budoktorkara nasıl ulaşacam acaba benim oglum 20gundur hasta ve ne oldugu belli değil ayle hekimimiz bakıyor bir çare bulamiyorum hastalıgı geçmiyo ben çok isterim bir iyi uzman gormesini ana muane çok para ne yapacam ben

  Yanıtla
 • 25/03/2017 tarihinde, saat 10:52
  Permalink

  Hocam cocugum 2 aylik isiyemiyor bazen de damla damla geliyor Toktor bey kum olabilir dedi bobrekte tas rotgen de birsey cikmadi sizce ne yapmaliyiz

  Yanıtla
 • 27/06/2017 tarihinde, saat 14:47
  Permalink

  Merhabalar İy çalışmalar. Ben cocüğüm erkek 8 aylık 1 ay erken Doğum doğarken ağlamadı baya zorlanmış Küvette koydular Sonra İy dediler boyu 65.66 cm kilo 7.300 gr kafası 42 cm yemek yemiyor Ağzı yara oluyor sankı cilet atılmış gibi kanında enfeksiyon var bu ikidir oluyor Ne yapmamız lazım

  Yanıtla
 • 21/12/2017 tarihinde, saat 15:28
  Permalink

  Yonca Tabak hocam 3 aylık bebeğim var beni boğazında balgam var bir türlü geçmiyor ne yapacağımı bilemedin yarımcı olabilirmısniz bana

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir