İstanbul’da En Çok Kaza Yapılan 13 Yer!

İstanbul’da en çok kaza nerede oluyor? İstanbul’da trafikle beraber malesef kazalar da her geçen gün artıyor. Özellikle bazı noktalarda trafik kazalarının yaşandığı istatistiklere yansımış durumda. İşte o istatistiklere göre İstanbul’da En Çok Kaza Yapılan 13 Yer!

FSM Köprüsü Anadolu – Avrupa yönü


Kazaların büyük çoğunluğu köprü öncesinde yada Kavacık civarında meydana geliyor. Yoğunlukla tır/kamyon gibi araçların karıştığı hasarlı kazlar Çavuşbaşı Orman Yolunu da çok yoğunlaştırıyor.

OGS-HGS şeritleri arasında


FSM Köprüsü Avrupa-Anadolu yönü, gişe öncesi ve gişe sonrası özellikle dikkat edilmesi gereken yerler. Gişe öncesi kazalar OGS-HGS şeritleri arasındaki geçişlerden meydana geliyor. Gişe sonrasındaki kazaların nedeni ise köprüye doğru yolun daralması.

Boğaziçi Köprüsü


FSM köprüsü kadar olmasa da Boğaziçi Köprüsü trafik kazalarının yoğun olduğu bölgelerden. Boğaziçi köprüsünde FSM’ye göre daha çok ölüm ve yaralanmalı kazalar meydana geliyor. Kaza nedenleri ise genellikle dikkatsizlik ve aşırı hız.

Mahmutbey Gişeler


TEM Mahmutbey gişeler tır sayısının yoğun olduğundan dolayı, tır ile küçük araçların karıştığı maddi hasarlı bir çok kaza meydana geliyor.

İstoç ve Tekstilkent


TEM İstoç – Testilkent ile TEM Tekstilkent – İstoç arası yoğunluk ve tır sayısının yüksel olması nedeniyle maddi hasarlı kazaların yoğun olduğu bölgelerden.

Küçükçekmece – Avcılar E5


E5 Küçükçekmece – Avcılar ile E5 Avcılar – Küçükçekmece yönlerinde yoğunlukla birlikte maddi hasarlı kazaların oranı çok yüksek. Bu bölgelerde mutlaka her gün en az 2 kaza meydana geliyor.

Şirinevler ve Merter


E5 Şirinevler – İncirli ile E5 Merter – Cevizlibağ yönlerinde yoğunluk dışında hem ana yolda hem de yan yolda yoğunluğun ve dikkatsizliğin yol açtığı çok sayıda kaza meydana geliyor.

E5 Haliç Köprüsü – Topkapı…


E5 Haliç Köprüsü – Topkapı ve Okmeydanı yönlerinde günde en az 1 kez kaza meydana geliyor. Bu kazalar genellikle köprü giriş ve çıkış noktalarında yaşanıyor.

TEM Altınşehir – Mahmutbey


TEM Altınşehir – Mahmutbey ve Ispartakule yönlerinde özellikle sabah ve akşam saatlerindeki trafik yoğunluğunda hasarlı kazalar meydana geliyor.

Çamlıca Gişeler


TEM Çamlıca Gişeler – Ataşehir yönünde meydana gelen kaza oranları oldukça yüksek. Kazaların çoğunluğu tırların trafikte olduğu 10.00 – 16.00 saatleri arasında meydana geliyor.

TEM Çakmak Köprüsü


TEM Çakmak Köprüsü – Ümraniye Kavşak yönlerinde genelliklede Çakmak Köprüsü altında çok sayıda hasarlı kaza meydana geliyor.

Şile Yolu


Nevzat Demir Tesisleri ve Tepeüstü yönü yoğunluk nedeniyle kazaların yoğun olarak yaşandığı bölgeler.

E5 Bostancı – Küçükyalı


E5 Bostancı – Küçükyalı ve Kozyatağı yönünde genellikle günde 1 kez hasarlı kaza meydana geliyor. Yağmurlu günlerde bu kaza sayısı dahada artıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir