İstanbul’da Derbi Alarmı Verildi Trafik Kilit Oldu!

İstanbul’da derbi alarmı! TT Arena’da oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisi sebebiyle bugün bazı yollar trafiğe kapatılacak. Stada metro seferleri ise bir süre yapılmayacak.

130420161245477216189_2

Spor Toto Süper Lig’de bugün oynanacak olan Galatasaray ve Fenerbahçe derbisine saatler kaldı.

Terör sebebiyle ertelenen derbide Sarı Kırmızılılar ve Sarı lacivertliler TT Arena stadında bu akşam karşı karşıya gelecek.  Maç öncesinde hem güvenlik hem de ulaşımla ilgili bazı tedbirler alındı. Durum böyle olunca İstanbul trafiği ikiye katlandı. Bir çok noktada araçlar ilerlemekte zorluk çekiyor. Trafik yoğunluğu ise öğle saatlerinden itibaren yüzde 60’ın üstünde.

İşte İstanbul’da derbi tedbirleri;

Seyrantepe-Sanayi metrosu saat 14.30 ile 21.00 arasında çalışmayacak.

Taraftar bir önceki istasyon olan Sanayi Mahallesi’nde inip İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle Seyrantepe Metro İstasyonu’na ulaşabilecek.

Metro istasyonu ile stat arasındaki yaya geçiş tüneli ise açık olacak.
Maç sebebiyle trafiğe kapatılacak yollar ise şöyle:

139710

-Seyrantepe Metro Kavşağı-Ayazağa istikametine inen köprü giriş ve çıkışları maçın başlama saatinden 4 saat önce araç trafiğine kapatılacak.

-TEM kuzey yan yoldan Ankara yönüne ve bölgede bulunan kat otoparkına dönüşler de maçın başlamasından 4 saat önce araç trafiğine kapatılacak.

-Stada inen yan yol, maç başlamadan 2 saat öncesi ile maç bitiminden 1 saat sonrasına kadar trafiğe kapalı olacak.
Alternatif Güzergahlar

Seyrantepe Metro Kavşağı-Ayazağa istikametine inen köprü giriş ve çıkışlarını kullanacak araç sürücülerinin alternatif olarak Ayazağa Ayışığı Sokak’tan Deniz Sokak üzerinden İmam Çeşme Yolu Caddesi’ne yönelmesi, Seyrantepe’den gelerek Ayazağa istikametine gidecek sürücüler ise İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi’ni ve İmam Çeşme Yolu Caddesi’ni kullanarak Cendere Caddesi istikametine devam etmesi gerekecek.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir