İstanbul’da Bedava Ziyaret Edebileceğiniz 10 Müze

İstanbul’da bedava ziyaret edebileceğiniz 10 müze, İstanbul’da ücretsiz gezebileceğiniz müzeler ve İstanbul’da mutlaka gezilip görülmesi gereken müzeler ve tarihi yerleri sizlerle paylaşıyoruz.


Karaköy sahilde bulunan İstanbul Modern; ücretsiz gezilebilecek müzelerden sadece biri. Perşembe günleri ücretsiz olarak ziyarete açık olan müzede hem sanatsal sergileri gezebilir hem de muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.


İstanbul’un en yeni müzelerinden olan Salt müzesi; iç ve dış dizaynı ve modern sanat eserleriyle ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.


Osmanlı Bankası Müzesi; ücretsiz gezilebilecek bir başka müze. Salt Galata ile aynı binada bulunan Osmanlı Bankası Müzesi, Osmanlı Devleti’nin ekonomik ve bankacılık geçmişi hakkında sizlere bilgi vermeyi hedefliyor.


Sabancı Müzesi; çarşamba günleri ücretsiz olarak ziyarete açık ve hem sürekli sergiler sunuyor hem de bazı dönemlerde dünya çapında ünlü sanatçıların eserleri sergileniyor.


Türkiye İş Bankası Müzesi; Sirkeci’de bulunuyor. Müzede İş Bankası’nın kuruluşundan bugüne önemli belgeleri inceleyebilirsiniz. Pazartesi hariç haftanın her günü müzeyi ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.


Beyoğlu’nda gidebileceğiniz bir başka Müze Pera Müzesi; 18:00-22:00 arası ücretsiz olarak kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Engelliler ve refakatçileri ve 12 yaş altı çocuklar müzeyi her daim ücretiz olarak gezebiliyor.


Orhan Kemal Müzesi; Cihangir’de ünlü yazarımızın eşyalarını ve kitaplarını görebileceğiniz ve hafta içi her gün ücretsiz olarak gezebileceğiniz güzel bir seçenek.


İstanbul’un en güzel semtlerinden Beşiktaş’ta olan İstanbul Deniz Müzesi; öğrenciler müzeyi ücretsiz gezebilirken diğer ziyaretçiler için ise 6,5 lira gibi cüzi bir miktarla gezerek ülkemizin denizcilik tarihiyle ilgili güzel bilgiler edinebiliyor.


Kabataş ve Kadıköy’den kolaylıkla ulaşılabilecek yerde Burgazada’da olan Sait Faik Abasıyanık Müzesi; ünlü yazarın hayatıyia ilgili tarihi eserleri ziyaretçilerine sunuyor.


Küçükçekmece’de olan Mehmet Arsay Klasik Otomobil Müzesi;  haftasonları ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor. Müzede çok sayıda klasik otomobili görebilir ve bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz. Güzel bir haftasonu geçirmek isteyenlerin tercih edebileceği güzel bir müze.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir