İstanbul Yolları Hiç Bu Kadar Boş Olmamıştı!

İstanbul, İstanbul olalı yolları hiç bu kadar boş görülmedi. İstanbullular pazar gününe hiç alışık olmadıkları bir trafik yoğunluğuyla başladı. İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısı ve Nevruz alarmı sebebiyle İstanbullular dışarı çıkmamayı tercih etti.

İstiklâl Caddesi’nde dört kişinin hayatını kaybettiği intihar saldırısının ardından İstanbul halkı evlerine kapandı. Mega kentteki trafik yoğunluğu yüzde 2’ye kadar düştü.

Sabah saatlerinde Büyükşehir Belediyesi trafik uygulamasına bakan İstanbullular gözlerine inanamadı. Sabah yüzde 2’lerde olan bu yoğunluk saat 13:00 itibariyle de yüzde 11 kaldı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Yoğunluk Haritası’nda yolların neredeyse tamamının ‘serbest’ anlamına gelen yeşil renkte olduğu görüldü. Pazar günü olmasına rağmen sokaklar boş kaldı.

Normal şartlar altında İstanbul’da trafik yoğunluğu yüzde 60 dolaylarında oluyor, iş çıkışı saatlerinde ise bu oran yüzde 90’a kadar çıkabiliyor.

Son dönemde artan terör olayları ve Nevruz kutlamaları öncesinde alarm verilen İstanbul’da bir çok vatandaş birbirine sosyal medyadan mesajlar atarak dışarı çıkmayın uyarısında bulunuyor. Havanın güzel olmasına ve tatil olmasına rağmen vatandaşların bu uyarıları dikkate aldıkları gözlendi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir