İstanbul Mangal Yerleri Listesi (Resimli)

İstanbul mangal yerleri listesi! Havalar ısındı mangal sezonu açıldı. Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası mangal yerleri neresi? Yaz aylarında yapılabilecek en güzel aktivite hiç kuşkusuz mangal. Hele bir de aileyle ya da dostlarla ise mangalın keyfine diyecek olmaz… Bu yazımızda sizin için İstanbul mangal yerleri listesi hazırladık. Şimdiden afiyet olsun.

İş yoğunluğundan tatile gidemeyip, İstanbul’da kalanlara güzel bir haberimiz var. Birbirinden güzel mangal yerleri sizi bekliyor. Peki İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakası’ndaki mangal yerleri nereler?

 

Havalar ısınınca yapılabilecek en güzel şey belki aileyle belki de dostlarla mangal keyfi..
1dc7c2ad6a00bb5d40f5fcdaedbcd48d_k

Fatih Ormanı


Fatih Sultan Mehmet’in adını taşıyan önemli bir mesire yeridir. Fatih Ormanı’nda yiyecek içecek yerleri olduğu gibi, siz de mangalınızı yapabilirsiniz.

Nasıl gidilir?

 

Maslak Büyükdere Caddesi – Sarıyer Yolu üzerindeki Bahçeköy tabelası takip edilir. 3 km’den sonra sol taraftadır. Alt girişi ise, Şişli – Ayazağa yönündedir.

Tayakadın Mesire Yeri

09bcedb22b6380055118a2b8574d26a3_k

Yeşili, bakımlı üniteleri ve hizmet kalitesiyle Avrupa Yakası’nın önemli buluşma noktasıdır. Aileler, okul kafileleri ve benzeri kalabalık gruplar, orman içine serpilmiş düzlüklerde nefis bir gün geçirebilirler.

Nasıl gidilir?

171ef0f46233428ebb5c13d45ffd2c6f_k
Gaziosmanpaşa – Arnavutköy’ü geçtikten sonra sol tarafta yolu paralel olarak takip eden alan

Avcı Koru


Avcı Koru, muhteşem bir mangal yeridir.

Nasıl gidilir?

 

Üsküdar yönünden, Üsküdar- Şile TEM Otoyolunu Ömerli mevkiinden 5 km. sonra, Şile yönünden de 10 km. sonra otoyola cepheli girişi bulunmaktadır.

Aydos Dağı


İstanbul’un en yüksek dağı Yakacık Aydos Dağı’nın etekleri mangal için ideal

Nasıl gidilir?

 

E-5 ve TEM bağlantılarıyla Kartal-Yakacık ve Sultanbeyli istikametlerinden rahatlıkla ulaşılabiliyor. Ayrıca, toplu taşıma araçlarında da yararlanılabilir.

Belgrad Ormanı


Kanuni Sultan Süleyman 1521 yılındaki Sırbistan seferinden Sırp esirlerle döner. Esirler bu bölgeye yerleştirilir. Bu kısma o nedenle Belgrad Köyü denir. Zaman içinde buradaki orman da Belgrad Ormanı olarak anılır. Belgrad Ormanı da mangal yapılabilecek alanlardan biridir.

Nasıl gidilir?

Levent-Maslak- Bahçeköy ya da Kemerburgaz istikametlerinden giriş yapılan Belgrad Ormanları’nda tabelalar size yön verecektir.

Büyükada


Yeşilin ve mavinin kucaklaştığı mekânda mangal keyfi için ideal yerler var. Hem denize girebilir hem mangalınızı yakabileceğiniz Büyükada’da seçenek bol. İsteyen mangal yakabilir, isteyen daha farklı yiyecek içecek seçeneklerini deneyebilir.

0a2a2d662a35b07b4465c93f00f8feeb_kBüyükada’da yapacağınız bir fayton gezintisi ve Aya Yorgi’ye yürüyüş bile size tatil havasını yaşatabilir.

Nasıl gidilir?

Vapur yolculuğundan sonra ulaşacağınız Büyükada iskelesi’nin sol tarafına düşmektedir. Fayton ya da bisiklet kiralamak size kolaylık sağlayacaktır.

Çatalca İnceğiz Mesire Yeri


Tarihin ve tabiatın cömert davrandığı şirin bir vadi… Mesire yeri içindeki restoran ve kafeterya hayli beğeni toplarken, yukarılardan süzüle süzüle gelen su kaynağı da ziyaretçilerin akınına uğruyor.

Nasıl gidilir?

0bf5e80ca57847d2733dd7d14392f460_kÇatalca’dan Subaşı’na giden asfalt yolun 3. kilometresinde sol tarafa dönüp, yaklaşık 6 kilometrelik mesafeden sonra rahatlıkla ulaşılabilir.

Balaban


İstanbul’un en güzel piknik yapılabilecek yerlerinden biridir. Bir yanda Terkos Gölü’nün duruluğu bir yandan orman içinizi açacak.

 

Avlanma mevsiminde gölden tuttuğunuz balıkları ızgarada pişirebilirsiniz. Dileyen tekne kiralayarak gölde gezinebilir.

Nasıl gidilir?

İstanbul’un kuzey-batısında, kente yaklaşık 40–50 km. uzaklıkta bulunuyor. TEM yolundan Edirne istikametine devam ederken Arnavutköy-Habibler sapağından çıkıp düz devam edeceksiniz

Göktürk Mesire Yeri


Göktürk Göleti, çevrenin önemli cazibe merkezlerinden biri. İSKİ’nin denetimindeki baraj gölü, görsel zenginliğinin yanı sıra dinlenme ve yürüyüş, mangal aktiviteleri için de uygun.

Nasıl gidilir?

Hasdal-Kemerburgaz yoluyla ulaşılan Göktürk merkezine çok yakın olup, İhsaniye yolunun hemen başlangıcında sağ taraftadır.

Mihrabad Mesire Yeri


Kanlıca’nın üstündeki mekân doğasıyla büyülüyor. Burada da mangal yakmak dünyanın en güzel keyiflerinden biri…

Nasıl gidilir?

Mihrabad Mesire Yerine sahilden (Kanlıca yönü) girilebildiği gibi, TEM bağlantı yolu Kavacık Tekke mevkiinden de ulaşılabilir.

Polonezköy

05a3f6944455c36047010df229246821_kPolonezköy, İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan, eski adı Adampol olan, ünlü bir Polak köyüdür. Ulaşım imkânları, coğrafî konumu ve güzel manzaraları sayesinde Polonezkoy bir tarım köyünden tatil köyüne dönüştü. Polonezköy, binbir çeşit ağaç ve bitki türüyle gelenleri kendine hayran bırakıyor. Kafa dinlemek için gidebileceğiniz Polonezköy’ü bisikletle de turlayabilirsiniz.

Nasıl gidilir?

 

İstanbul’un Avrupa yakasından yola çıkıp Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü geçtikten sonra, Kavacık sapağından, Kavacık mevkiini geçtikten 1 km. sonra sola dönüp daha sonra Acarlar sitesinden sağa dönerek Polonezköy’e tabelaları izleyerek ulaşılabilir.

  • İstanbul mangal yerleri listesi ! Havalar ısındı mangal sezonu açıldı.  Bu yazımızda sizin için İstanbul mangal yerleri listesi hazırladık. Şimdiden afiyet olsun.
  • İstanbul 'un En İyi Mangal Mekanları listesine yeni mekan ekleyebilir ve oylarınızla  Biz de mangalcılara rehber olsun diye mangal yapılabilecek en iyi yerleri listeledik.
  • Güzel havalarda piknik ya da mangal yapmak en sevilen aile etkinliklerinden biri.
  • istanbul ilçelerinde bulunan orman ve yeşil alanlarına ait istirahat günübirlik deniz ve kumsal yerleri ile yeşil orman konaklama yerlerini içeriklerini bulabilirsiniz. istanbul .tr.
  • Mangal Keyfi, İstanbul : TripAdvisor sitesinde 5 üzerinden 4,5 puanla derecelendirilmiş ve İstanbul   Başka bir yer için yorum yazın. Katıl. Oturum Aç.
  • İstanbul Piknik Alanları Rehberi, Avrupa ve Anadolu Yakası Mangal Yapılacak Yerler Listesi .
  • Mangalı unutmayın: Aydos Mesire Yeri . istanbul .tatilmekan. Bu liste ile Anadolu Yakası’nda oturan keyfine düşkün arkadaşlarımızın yüzünü güldürmeye niyetliyim.
  • piknik alanları, piknik nerede yapılır, mangal nerede yapılır, mangal yapılacak yerler .  İstanbul ’daki mesire yerlerini , piknik alanlarını tek tek tanıtıp bir liste haline getirdik.
  • mangal kömürü firmaları ( mangal kömürü arama sonuçları) İSTANBUL 4 / firma rehberi firmasec .
  • Kaliteli ve Fonksiyonel Mangallar .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir