İstanbul İstanbul Olalı Böylesini Görmedi!

İstanbul’un fethi nerede kutlanacak? 1453’te fethedilen İstanbul’da 563. yıl dönümü heyecanı yaşanıyor. Bu sene fetih kutlamalarının adresi yine Yenikapı meydanı. Meydanda Fetih şöleni için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Fetihin canlandırılması için alana 4500 metrekare büyüklüğünde sur şeklinde bir sahne kuruldu.

İstanbul’un fethinin 563. yılı kutlanacak.

Yenikapı Miting alanında pazar günü yapılacak olan törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılacak.

Kutlamalar için Yenikapı Meydanında hazırlıklar devam ediyor. Fetih canlandırılması için alana 4500 metrekare büyüklüğünde sur şeklinde bir sahne kuruldu. Ses ve ışık gösterilerinin yapılacağı şölen için görevliler aralıksız çalışıyor.

BU YOLLARA DİKKAT!

Öte yandan 29 Mayıs Pazar günü Yenikapı miting ve etkinlik alanında gerçekleştirilecek İstanbul’un Fethi’nin 563. Yılı Kutlamaları nedeniyle kapalı olacak yolları duyurdu. İBB’nin açıklamasında Pazar günü, 06:00-24:00 saatleri arasında Bakırköy-Aksu Caddesi (Taşhan Kavşağı) ve Fatih-Aksakal Caddesi arasında kalan Sahil Yolu geçici olarak trafiğe kapatılacağı bildirildi.

Şarkı Söylemek Lazım, Sezen Aksu ‘nun 8 Mayıs 2002 çıkışlı on yedinci stüdyo albümüdür.

  • Ana Sayfa Türkiye İstanbul İstanbul Olalı Böylesini Görmedi !  yandan 29 Mayıs Pazar günü Yenikapı miting ve etkinlik alanında gerçekleştirilecek İstanbul’un Fethi’nin 563.
  • Boğaziçi Köprüsü üzerinde oluşturduğu araç konvoyuyla köprü ortasında otomobilini durduran çılgın genç, orkestra eşliğinde kız arkadaşına evlilik teklifinde bulundu.
  • Boğaziçi Köprüsü dün akşam saatlerinde ilginç anlara sahne oldu . Organizasyon şirketi sahibi Ferit Cebe trafiği keserek kız arkadaşı Senem Yagar’a evlenme teklifi etti.
  • korna çalarak destek verdiği gençler muradına ererken köprü ilginç görüntülere sahne oldu . Boğaziçi Köprüsü dün akşam saatlerinde ilginç anlara sahne oldu .
  • Boğaziçi Köprüsü üzerinde oluşturduğu araç konvoyuyla köprü ortasında otomobilini durduran çılgın genç, orkestra eşliğinde kız arkadaşına evlilik teklifinde bulundu.
  • Gaziosmanpaşa, İstanbul ’un hatta Türkiye’nin en büyük ilçesi.
  • Ah istanbul istanbul olalı görmedi böyle lokmacı.  Hüsnü Şenlendirici İstanbul istanbul olalı .
  • İstanbul ‘da beklenen yağış, akşam saatlerinde şiddetli gök gürültüsü, yıldırımlarla birlikte aniden başladı.
  • İstanbul İstanbul olalı böylesini görmemişti. Etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle tramvay raydan çıktı, ağaçlar devrildi, trafik felç oldu . İstanbul'da hayat durma noktasına geldi.
  • İstanbul İstanbul olalı belki de böylesine coşkulu, ilgili ve örnek davranışlar sergileyen bir topluluğun akınına uğramamıştı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir