İstanbul İstanbul Olalı Böyle Trafik Görmedi: Pazar Trafiği Felç Oldu!

Bisiklet turu ve yarı maraton için yollar kapatıldı. İstanbul trafiği felç oldu. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ve Vodafone Yarı Maratonu sebebi ile öğle saatlerinde Boğaziçi Köprüsü’nün her iki istikameti araç trafiğine kapatıldı. Trafiğe çıkan sürücüler ise pazar kabusu yaşadı.


Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde bu yıl 52’ncisi düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu (TUR 2016) ve İstanbul Yarı Maratonu sebebi ile bazı yollar trafiğe kapatılmıştı. Saat 11.00 sıralarında Boğaziçi Köprüsü’nün her iki istikameti de araç trafiğine kapatıldı.

Bisiklet turundan ve maratondan habersiz saatlerce trafikte kalan sürücüler duruma isyan etti. Boğaziçi Köprüsü’ne çıkan tüm yolların kapatılması nedeniyle E-5 karayolu Ankara istikametinde yaşanan tıkanıklık Okmeydanı’na kadar ulaştı. Balmumcu yönünde ise Levent’e kadar vurdu.

18_nisan_cumartesi_51_cb_bisiklet_turu_nedeniyle_bazi_yollar_trafige_kapanacakemniyet_o_yollari_acikladi_h226275_36f8a

Yolda kalan vatandaşlar, “Haberimiz yoktu, 2 saattir yoldayız, mağdur olduk. Mecburen FSM Köprüsü’nden geçmek zorunda kalacağız. Haftada 1 gün iznimiz var, o da yolda geçti” dediler.

İŞTE ŞU ANDAKİ YOL DURUMU… 

 

Saat 16.00’ya kadar kapalı kalması öngörülen Boğaziçi Köprüsü, turun tamamlanmasının ardından tekrar trafiğe açılacak.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir