IPTV ile Televizyon İzlemek Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Televizyonda iptv izleme yöntemi iletişim teknolojilerinin gelişmesiyle beraber yaygınlık kazanmıştır. İnternetten canlı yayın izleme, internetten canlı maç izleme ya da internetten HD dizi izleme gibi internet üzerinden her türlü televizyon izleme isteğinizi iptv sayesinde giderebilirsiniz. Üstelik ip tv için herhangi bir uydu alıcısına ya da başka bir donanıma ihtiyaç duymaksızın kesintisiz televizyon yayınların tadını çıkarabilirsiniz. Bunun yanı sıra Tivibu, Digitürk, D-smart gibi dijital platformlara alternatif çok daha ucuz fiyatlara IPTV ile TV izleme imkanı yakalayabilirsiniz.

IPTV ile televizyon izlemeniz için hangi ülkede olduğunuz da fark etmez ister Alman iptv kanallarını ister Türk iptv kanallarını isterse Arapça iptv kanallarını istediğiniz yerden istediğiniz zaman izleyebilir, iptv kanal listelerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu durum özellikle Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları için oldukça önemli bir avantajdır. Şöyle düşünelim; Almanya’da Türk televizyon kanallarını izlemek isteyen bir vatandaşın sadece internet kullanarak kesintisiz TV izlemesi, hatta kesintisiz HD televizyon izlemesi onun için oldukça önemli bir durumdur. IPTV sayesinde Almanya’da iptv kanal adreslerine ulaşıp söz konusu bu iptv kanal listelerini çok uygun bir fiyata izleme imkanı yakalayabilir. Televizyondan IPTV izlemenin diğer avantajlarını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • IPTV (internet protocol television) internet tabanlı bir platform olması nedeniyle internet tabanlı (yüksek hızlı internet, VoIP gibi) diğer hizmetlere kolaylıkla uyum sağlayabilir ve seyir zevkini daha yüksek seviyelere taşıyabilir.
 • IPTV teknolojisiyle geleneksel servis sağlayıcıları multimedya servis sağlayıcılarına dönüşebilir.
 • IPTV ile her kullanıcı istediği bir yayını izleyebilir ve istediği anda video içeriklerine erişim imkanı sağlayabilir. Örneğin, bir ailede baba iptv ile canlı maç izleyebilirken, anne televizyonda iptv ile hd kalitede dizi izleyebilir.
 • Eğer bir set-top-box kutunuz varsa kutunuza internet üzerinden erişim sağlayıp istediğiniz TV kanalındaki yayını kayıt edebilirsiniz.
 • IPTV ile televizyon izlemenin seyircilere sağladığı avantajların yanı sıra bu avantajlardan TV yayıncıları da faydalanmaktadır. IPTV televizyon kanalları için hangi kanalın kaç dakika izlendiği bilgisinin net bir şekilde ölçülmesini de sağlayabilir. TV yayıncılarını yanı sıra iptv reklam endüstrisine de büyük avantajlar sağlar. IPTV sayesinde reklam verenler iptv ile televizyon izleyen izleyicilere daha etkin ve daha akılda kalıcı reklamlar sunmada yeni teknikler geliştirmesini sağlayabilir.

IPTV ile Televizyon İzlemek Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

IPTV, İnternet protokolü üzerinden görüntü ve ses aktarımı.

Tüm Dünya’da birçok Televizyon istasyonları IP Video Server kullanarak Internet üzerinden kendi yayınlarının izlenebilmesini sağlamışlardır.

Internet protokolünü kullanabilen Televizyonlar olduğu gibi , herhangi bir Televizyon ‘un da Internet üzerinden gelen yayınları alabilmesi için IP TV Alıcıları geliştirilmiştir.

Iptv Ile Televizyon İzlemek Ne Gibi Avantajlar Sağlar? Özet Bilgiler

 • Ana Sayfa Teknoloji IPTV ile Televizyon İzlemek Ne Gibi Avantajlar Sağlar ?  Bu durum özellikle Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları için oldukça önemli bir avantajdır .
 • Televizyondan IPTV izlemenin diğer avantajlarını ise şu şekilde sıralayabiliriz  TV yayıncılarını yanı sıra iptv reklam endüstrisine de büyük avantajlar sağlar .
 • IPTV ile Televizyon İzlemenin Avantajları Nedir? tarafından · 21 Eylül 2016.  TV yayıncılarını yanı sıra iptv reklam endüstrisine de büyük avantajlar sağlar .
 • televizyonu internet üzerinden hem canlı, hem de “cansız” olarak izleme olanağı sağlar .  Ama IP TV ile kanallar arasında HD savaşları başlayacak.
 • 2008 09 05 11:25:27 İp tv ile televizyon anlayışı bir adım daha ileri gidiyor   İPTV uygulamalrı ve servisleri.  Televizyon üzerinden e ticaret. IP TV Avantajları .
 • Published on Apr 26, 2011. IPTV 'nin Avantajları (Mertcan Kurtaran 060702011).
 • IPTV 'nin diğer TV Sistemlerinden Farkı Nedir?  IPTV + INTERAKTIF TV nin AVANTAJLARI   Böylece verilen hizmetin kontrollü ve hızlı olması sağlar .
 • Dijitürk , d smart , tivibu gibi bir çok seçenekler ile tv izleme olanağı vardır.

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir